News Portal

 • संविधानको रक्षा नै वर्तमान सरकारको प्रमुख उपलब्धी

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ११ असोज २०७९
  ८०८ पटक
  durlabh thapaभक्तपुर, ११ असोज २०७९

  पूर्व उपप्रधानमन्त्रीसमेत रहेका नेपाली काँग्रेसका नेता प्रकाशमान सिंहले वर्तमान सरकारले संविधानको रक्षा गरेको दावी गरेका छन् । संविधानको रक्षा गर्नु नै देउवा सरकारको प्रमुख उपलब्धी रहेको उनले दावी गरेका हुन् ।

  सोमबार सूर्यविनायक नगरसमितिले दशैँको अवसर पारेर कटुन्जेमा आयोजना गरेको शुभकामना आदानप्रदान कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै नेता सिंहले कम्युनिष्टले देशमा शासन गर्न नसक्ने समेत जिकिर गरे । ”संविधान निर्माण गर्न पनि काँग्रेस नेतृत्वको सरकार सफल भयो, ओली प्रवित्तिको अन्त्य र संविधानको रक्षा गर्न पनि काँग्रेसकै नेतृत्व आवश्यक भयो ।” उनले भने ।

  नेता सिंहले दुई तिहाइ नजिकको केपी ओली सरकारले संघीयता लाई कमजोर पार्ने काम मात्र गरेको आरोप लगाए । प्रादेशिक र स्थानीय सरकारलाई अधिकार प्रत्यायोजन गर्न कानुन बनाउनुपर्ने बेला अनेक बखेडा झिकेर ओली सरकारले संघीयता कमजोर पार्ने मात्र नभई संसद विघटन मार्फत संविधान नै ध्वस्त पार्न खोजेको उनको भनाइ छ । नेता सिंहले संविधान लागू गर्न र देशलाई स्थिरतामा लैजान गठबन्धन बनेको हुनाले चुनावमा गठबन्धनप्रति इमान्दार हुन कार्यकर्तालाई आग्रह गरेका थिए ।

  उक्त कार्यक्रममा नेपाली काँग्रेस भक्तपुरका सभापति दुर्लभ थापाले भक्तपुरबाट निर्वाचित सांसद महेश बस्नेतले भक्तपुरकै बद्नाम गरेको आरोप लगाए । उनले सांसद बस्नेतलाई ब्यापारी, अपहरणकारी र गुण्डा नाइकेको रुपमा देशले चिन्दा भक्तपुरकै बद्नाम भएको भनेका थिए । भक्तपुरमा काँग्रेसले गरेको बिकास निर्माणमा एमालेले रफु भर्ने काम मात्र गरेको दावी गर्दै सभापति थापाले भक्तपुरको बिकास आफू एक्लैले गरेको भ्रम नछर्न सांसद बस्नेतलाई आग्रह गरे । उनले जनताको लागि नभई मुठीभर व्यक्ति र व्यवसायीको हितको लागि बाटो पीच गरेको सभापति थापाले आरोप लगाएका छन् ।

  कार्यक्रम संयोजक सुरेश केसीको सभापतित्वमा सम्पन्न कार्यक्रममा स्वागत मन्तब्य नगर सभापति निशान ढुंगेलको रहेको थियो । सचिव विश्वराम थापाले संचालन गरेको कार्यक्रममा केन्द्रीय सदस्य रमा पौडेलले पनि मन्तब्य राखेकी नगर प्रवक्ता रमेश खड्काले जानकारी गराए । उक्त अवसरमा काँग्रेस नेता एवं बागमती प्रदेशका भौतिक योजना मन्त्री कृष्णलाल भडेल, नेता कविर राणा, चागुनारायणका मेयर जीवन खत्री, मध्यपुर थिमीका मेयर सुरेन्द्र श्रेष्ठ लगायतको आतित्थ्यता रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खड्काको नेतृत्वमा चाँगुनारायण २ मा वाइसिएलको २७ सदस्यीय समिति गठन

  सत्तारुढ दल नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन वाइसिएल नेपालले चाँगुनारायण नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा...

  एनसेलको शेयर खरिद बिक्री छानविन गर्न उच्चस्तरीय समिति

  दूरसञ्चार सेवा प्रदायक कम्पनी एनसेलको शेयर खरिद बिक्रीका सम्बन्धमा अध्ययन तथा छानविन गर्न सरकारले एक...

  समाजवाद उन्मुख भक्तपुर : किसानलाई नि:शुल्क कम्पोष्ट मल, आलुको बिउँमा आधा अनुदान

  bhaktapur municipality

  भक्तपुर नगरपालिकाले स्थानीय किसानलाई निशुल्क कम्पोष्ट मल वितरण गर्ने भएको छ । नगरपालिकाले नगर भित्रका...

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...