News Portal

 • भक्तपुरका पत्रकारले कालो पट्टी बाँधेर निर्वाचनको समाचार संकलन गर्ने

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता भक्तपुर,१५ असोज २०७९
  ४२३ पटक
  fnj bhaktapurभक्तपुर,१५ असोज २०७९

  निर्वाचन आयोगले नेपाली सेना र प्रहरीबाट मिडिया अनुगमन गर्ने तयारी गरेपछि पत्रकारहरु विरोधमा उत्रिएका छन् । नेपाल पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा भक्तपुरले सोको विरोध गर्ने औपचारिक निर्णय नै गरेको छ ।

  कार्यसमितिको शनिवार सम्पन्न नवौं बैठकले निर्वाचन आयोगको उक्त कदम संविधान र प्रेस तथा अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता विरुद्ध रहेको ठहर गर्दै हातमा कालो पट्टी बाँधेर निर्वाचनको समाचार संकलन गर्ने निर्णय गरिएको नेपाल पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा भक्तपुरका सचिव संजीप घिमिरे शुभचिन्तकले जानकारी दिए । सचिव शुभचिन्तकले जनाए अनुसार प्रेस अफिस सम्बन्धी प्रेस प्रतिकूल व्यवस्था नसच्याए सम्म निर्वाचन आयोग र जिल्लास्थित निर्वाचन कार्यालयमा समाचार संकलन गर्दा हातमा कालो पट्टी लगाएर विरोध प्रदर्शन गर्ने निर्णय गरिएको हो ।

  नेपालमा मिडिया अनुगमन गर्ने निकाय प्रेस काउन्सिल हुदाँहुदैं निर्वाचन आयोग आफैंले क्षेत्राधिकार भन्दा बाहिर गएर सेना र प्रहरी सम्मिलित संयन्त्र निर्माण गरी प्रेस अनुगमन गर्ने काम लोकतान्त्रिक व्यवस्थामा स्वीकार्य हुन नसक्ने उनको भनाइ छ । यथाशीघ्र गलत निर्णय सच्याउन र प्रेस तथा अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताको सम्मान गर्न निर्वाचन आयोगलाई आग्रह गरिएको सचिव शुभचिन्तकले बताए ।

  कावा अध्यक्ष सुन्दर सिल्पकारको अध्यक्षतामा सम्पन्न सो बैठकले नगरकोटलाई पर्यटकीय गन्तव्यस्थल घोषणा गर्न र भक्तपुर–नगरकोट सडकको काम यथाशीघ्र सम्पन्न गर्न महासंघ केन्द्रले जारी गरेको नगरकोट घोषणा पत्रको मर्म अनुरुप सो सम्बन्धी व्यवस्थाको लागि भक्तपुर शाखाले आवश्यक पहल गर्ने समेत निर्णय गरेको सहसचिव हेमराज ढकालले जानकारी दिए । त्यसैगरी बैठकले निर्वाचनमा निर्वाध समाचार संकलनको व्यवस्था मिलाउन प्रशासन र प्रहरी लगायतसंग प्रभावकारी समन्वय गर्ने, चाडपर्वको मौका छोपी हुनसक्ने कालोबजारी, चोरी,लुटपाट जस्ता अपराध नियन्त्रणका लागि सहकार्य गर्ने, डेंगी रोगका कारण बिरामी पत्रकार लगायत आम नागरिकको स्वास्थ्य लाभको कामना गर्दै उपचारको अनुगमन गर्ने समेत निर्णय गरेको बताइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिमा बालकरामले छेडाए जिब्रो, जात्रा हेर्न मन्त्री किराती सहित हजारौंको भिड

  येंयाँ पुन्ही अर्थात् आश्विन शुक्ल पूर्णिमाको साँझ मध्यपुर थिमि-५ दिगुलीमा जिब्रो छेड्ने जात्रा भएको छ...

  राहत शिक्षक र सरकारबीच सहमति, आन्दोलन स्थगित

  राजधानी केन्द्रित आन्दोलनरत राहत शिक्षकहरूका माग सम्बोधन भएका छन् । सरकार र अन्दोलित राहत शिक्षक...

  ताथलीस्थित महायज्ञमा मेयरको उद्घोष : २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन वर्ष मनाइने

  चाँगु नारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले आगामी २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन बर्ष मनाउने तयारी गरिएको...

  मध्यपुर थिमिमा सिंहावलोकनको नयाँ शुरुवात

  madhyapur thimi municipality thimi

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले वार्षिक प्रगतीको समीक्षा गर्ने प्रचलन शुरु गरेको छ । नगरपालिकाले चागु आवको...

  ताथलीमा महायज्ञको उद्घाटन : सांसद थापाले गरे आयोजक बालयोगेश्वर विजयमूर्तिको प्रशंसा

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले राज्यले गर्नुपर्ने काम बालयोगेश्वर विजयमूर्ति...