News Portal

 • पाकिस्तानका जनप्रतिनिधि सहितको टोली भक्तपुर भ्रमणमा

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १ कार्तिक २०७९
  २६९ पटक
  pakistan in bhaktapurभक्तपुर, १ कार्तिक २०७९

  छिमेकी मित्रराष्ट्र इस्लामिक गणराज्य पाकिस्तानको एक प्रतिनिधि टोलीले भक्तपुर नगरको अवलोकन भ्रमण गरेको छ । स्वात स्थानीय सरकार प्रमुख रहेका मेयर शाहीद अली सहितको प्रतिनिधिमण्डल टोलीले भक्तपुर नगरको अवलोकन भ्रमण गरेको हो ।

  प्रमुख सुनिल प्रजापतिले मंगलबार २० सद्स्यीय उक्त टोलीलाई भादगाउँले टोपी लगाइदिएर नगरपालिकामा स्वागत गरेका थिए । स्वागत कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख प्रजापतिले जनप्रतिनिधिहरुको भ्रमणहरुको आदानप्रदानले दुई देशको मित्रतालाई अझ प्रगाढ बनाउने विश्वास व्यक्त गर्दै नेपाली जनता र पाकिस्तानी जनताले भोग्दै आइरहेको समान किसिमका समस्या समाधानमा समेत यसले मद्दत मिल्ने बताए ।

  प्रमुख प्रजापतिले नेपाल मजदुर किसान पार्टी वैज्ञानिक समाजवाद स्थापना गर्ने उद्देश्यले स्थापना भएको कम्युनिष्ट पार्टी भएको र सोही पार्टीबाट सबै जनप्रतिनिधि निर्वाचित भएको भन्दै पार्टीको नीति अनुरुप नगरपालिकाले समाजवादको अभ्यास गरिरहेको जानकारी गराए ।

  प्रमुख प्रजापतिले विकास निर्माण र सम्पदा संरक्षणको काम नगरपालिकाले स्थानीय जनता परिचालन गरी गर्दै आएको र स्थानीय जनतालाई रोजगारीको सृजना, संरचनामा जनताको अपनत्व र गुणस्तरीय निर्माणकार्यका कारण विकास निर्माणको काम सफलतापूर्वक सञ्चालन गर्न सम्भव भएको बताए । उनले उत्पादनका साधनहरु सामाजिकीकरण गर्ने, शिक्षा र स्वास्थ्य उपचारको जिम्मेवारी राज्यले लिनुपर्ने मान्यता अनुसार जनप्रतिनिधिहरुले काम गर्दै आइरहेका जानकारी गराए ।

  उक्त अवसरमा पाकिस्तानको स्वात नगरका मेयर शाहीद अलीले भक्तपुर नगरले गरेको सौहार्दपूर्ण स्वागतको लागि धन्यवाद ज्ञापन गर्दै नगरपालिकाको सेवा प्रवाह र संगठन स्वरुप तथा कार्यशैलीबाट आफूहरु निकै प्रभावित भएको भनेका थिए । नेपाल–पाकिस्तानबीचको सम्बन्ध अगामी दिनहरुमा अझ सुमधुर रहने विश्वास प्रकट गर्दै उनले भक्तपुर भ्रमण निकै उत्साहप्रद र उपलब्धीपूर्ण भएको प्रतिक्रिया दिए ।

  कार्यक्रममा पाकिस्तानका प्रतिनिधिहरूले भक्तपुरको साक्षरताको अवस्था, भक्तपुर नपाबाट सञ्चालित कलेज तथा अन्य संघ संस्थाहरुमा महिला सहभागिता, नगरपालिकाको प्रशासनिक संगठन संरचना, भक्तपुर नपाको स्रोत तथा बजेट व्यवस्थापन र भक्तपुर नपा र देशका अन्य स्थानीय तहहरुबीचको अन्तरसम्बन्धबारे जिज्ञासाहरु राखेका नगरपालिकाले जनाएको छ ।

  उक्त अवसरमा भक्तपुरकी उपप्रमुख रजनी जोशी, वडाध्यक्ष रवीन्द्र ज्वाख्व, श्यामकृष्ण खत्री लगायतको उपस्थिति  रहेको थियो । त्यसैगरी पन्जाब स्थानीय सरकार एकेडेमीका निर्देशक नजिब इस्लाम, स्थानीय सरकार र समुदायका लागि काम गर्दै आएका संघसस्थाका प्रतिनिधिहरु फारुक अहमद,अर्सनल अली लगायत खैबर पख्तुनख्वा र पन्जाब प्रान्तमा सञ्चालित जी.आई.जेड. पाकिस्तानको स्थानीय सरकार सहयोग कार्यक्रमका कर्मचारी र स्थानीय सरकारका प्रतिनिधिहरू उपस्थित रहेका थिए ।

  उक्त टोलीलाई उपप्रमुख जोशीले भक्तपुर नगरपालिकाद्वारा सञ्चालित ख्वप कलेज, ख्वप मावि, ख्वप अस्पताल, ख्वप इन्जिनियरिङ तथा ख्वप कलेज अफ इन्जिनियरिङ कलेजको स्थलगत अवलोकन भ्रमण गराएकी थिइन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा नर्सिङ्ग पढाउछौं : सांसद थापा

  durlab

  प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको नेपाल कोरिया मैत्री नगर अस्पताललाई स्वास्थ्य शिक्षासंग...

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...

  गोपाल नारायणको नेतृत्वमा नेराकस(निजामती)को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन गरिएको छ । निवर्तमान अध्यक्ष...

  मंगलवार बेलुकी गठबन्धनको बैठक बस्ने, मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्न छलफल गरिने

  मंगलबार सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक बस्ने भएको छ । मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि छलफल गर्न मंगलबार अपरान्ह...