News Portal

 • २६ सांसदले विभिन्न १४ मातृभाषामा शपथ ग्रहण गर्दै

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ७ पुस २०७९
  २१० पटक
   भक्तपुर, ७ पुस २०७९

  बिहिबार सङ्घीय संसद सचिवालयका २६ जना नवनिर्वाचित सांसदहरुले आफ्नै मातृभाषामा शपथ ग्रहण गर्ने भएका छन् । २६ जान सांसदहरुले विभिन्न १४ वटा मातृभाषामा शपथ ग्रहण गर्ने र बाँकी सांसदले नेपाली भाषामा शपथ ग्रहण सचिवालयका सहायक प्रवक्ता एवम् सूचना अधिकारी दशरथ धमालले जानकारी गरेका हुन् ।

  सचिवालयका अनुसार नवनिर्वाचित २७५ सांसदमध्ये ज्येष्ठ सदस्य पशुपति शमशेर जबराले आज २ सय ७४ सांसदलाई पद तथा गोपनियताको शपथ गराउनेछ । ज्येष्ठ सदस्य जबरालाई राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले हिजो (बुधबार) शपथ ग्रहण गराएका थिए ।

  नेकपा (एमाले)का सांसद सराज अहमद फारुकीले उर्दुमा, नेकपा (माओवादी केन्द्र)का सांसदहरु मिना तामाङ र सूर्यमान तामाङ (दोङ), हितबहादुर तामाङले तामाङमा र सांसद दुर्गा राईले कोई–कोयू मातृभाषामा शपथ ग्रहण गर्नेछन् । जनता समाजवादी पार्टीका सांसदहरु प्रदीप यादव र रामसहाय प्रसाद यादव, उमरावती देवी यादवले भोजपुरी, रन्जु कुमारी झाले मैथलीमा शपथ ग्रहण गर्नुहुने सहायक प्रवक्ता धमालले जानकारी दिए ।

  प्रवक्ता धमालका अनुसार नेपाली कांग्रेसका सांसद कान्तिका सेजुवालले खस भाषा र नागरिक उन्मुक्ति पार्टीका सांसदहरु अरुणकुमार चौधरी, रन्जिता श्रेष्ठ (चाैधरी), रुपा सो.सि. चौधरी, गंगाराम चौधरी डगौराले थारु, स्वतन्त्र सांसदहरु लालवीर चौधरीले थारु र किरण कुमार साहले संस्कृत भाषामा भाषामा शपथ ग्रहण गर्नेछन् ।

  यसैगरी, जनमत पार्टीका सांसदहरु बिनिता कुमारी सिंह, चन्द्रकान्त राउत, अनिता देवीले मधेशी भाषा र सोनु मुर्मुले सन्याली, राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका सांसदहरु सुमना श्रेष्ठले नेपालभाषा, मनिष झाले मैथली, लक्ष्मी तिवारीले अवधि, अशोककुमार चौधरीले थारु र असिम शाहले नेपाली/मुस्लिममा, नेकपा (माओवादी केन्द्र)काे चुनाव चिन्ह लिएर निर्वाचित हुनुभएका सांसदहरू महिन्द्र राय यादवले हिन्दीमा भाषामा शपथ ग्रहण गर्ने सहायक प्रवक्ता धमलाले बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न सांसद थापा संयोजक रहेको संसदीय समिति गठन

  काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभाले सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न संसदीय समिति गठन गरेको छ ।  समितिको...

  यस्ता छन् बजेटका पाँच उद्देश्य र प्राथमिकता(पूर्णपाठ सहित)

  बजेटको नयाँ ब्यागका साथमा अर्थमन्त्री वर्षमान पुन । तस्बिरः केशब गुरुङ अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले कूल...

  बजेटको बक्तब्यमै भक्तपुरको शान, पुनको बजेटले बढायो ढकालको सम्मान

  सरकारले प्रस्तुत गरेको आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/८२ को बजेट बक्तब्यमा भक्तपुर जिल्लाका केही आयोजनालाई प्राथमिकता...

  ४ सवारी साधन ठोक्किदा गयो २ जनाको ज्यान

  नारायणगढ-मुग्लिन सडक खण्डमा आइतबार राति भएको सवारी दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या दुई पुगेको छ...

  चाँगुनारायणका उपप्रमुखको तलब र भत्ता, स्कूले विद्यार्थीलाई पोशाक र जुत्ता

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिकाका उपप्रमुख रमेश बुढाथोकीले आफूले पाउने तलब भत्ताको रकम विद्यालय पढ्ने बाबुनानीहरुको लागि...