News Portal

 • सूर्यविनायक धुलिखेल सडकका ७१ घर भत्कने र मन्दिर सारिने : निर्माण सहजीकरण गर्न समिति

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १ चैत २०७९
  ४३५३ पटक
  भक्तपुर, १ चैत २०७९

  सूर्यविनायक धुलिखेल सडक योजना अन्तर्गत सडक निर्माण कार्य शुरु भएको छ । ३ वर्ष भित्र निर्माण सम्पन्न गर्नेगरी ३ महिना अघि बाट निर्माण कार्य शुरु भएको हो ।

  निर्माण समयमै सम्पन्न गर्न भक्तपुरका प्रमुख जिल्ला अधिकारी खगेन्द्रप्रसाद रिजालले सरोकारवालाहरुलाई ध्यानाकर्षण गराउदै आपसी सहयोग र समन्वयको आवश्यकता औल्याएका छन् । जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुरको अगुवाइमा बसेको बैठकमा प्रमुख जिल्ला अधिकारी रिजालले सम्भावित समस्याहरुको पहिल्यै हल खोज्नुपर्ने प्रष्ट पारेका छन् ।

  \बैठकमा योजना प्रमुख राजेन्द्रप्रसाद दासले योजनामा केहि व्यवहारिक कुरा फेरबदल गर्न सकिने संकेत गर्दै स्थानीय प्रशासन, जनप्रतिनिधि र जनसमुदायको आवस्यक सहयोग रहने बिश्वास व्यक्त गरेका छन् ।

  ठेक्का पाएको कम्पनी आसिस कुमार श्रेष्ठ बन्दन भगवती जेभीले जनाए अनुसार सडक निर्माणमा पाँच सय रुख कटान भएका छन् भने ७१ घर भत्काउनुपर्ने छ । सडकमा केही मन्दिर समेत पर्ने भएकाले त्यसलाई स्थानान्तरण गर्नु पर्ने बताइएको छ । ठेकेदार कम्पनीका प्रतिनिधिले निर्माण प्रयोजनका लागि करिब ८ लाख घनमिटर माटो आवश्यक पर्ने त्यसैगरी क्रसर चलाउनुपर्ने लगायत प्रयोजनका लागि जग्गा समेत आवश्यक भएको भनेको छ । कम्पनीले दिउँसोको समयमा पनि कम्पनीका निर्माण सामाग्री बोकेका टिपर चलाउन पाउनुपर्ने माग गरेको छ ।

  उक्त अवसरमा भक्तपुर वडा नम्बर ७ का वडाध्यक्ष उकेश कवांले अहिले नै योजनामा सडक बीच राखिने पुलहरु निश्चित हुनुपर्ने, सडक बत्ती प्रभावकारी पारिनुपर्ने, धुलो नियन्त्रणको व्यवस्था हुनुपर्ने लगायत प्रस्ताव गरेका थिए । त्यसैगरी सूर्यविनायक वडा नम्बर ८ का वडाध्यक्ष पुष्पराज बस्नेतले सार्वजनिक सुनुवाई गरेर मात्र काम थाल्नुपर्नेमा जोड दिए ।

  बैठकमा सडक प्रभावित क्षेत्रका वडाध्यक्षहरु उपेन्द्र सुवाल, भगवान खत्री,शिवराम राउत लगायत उपस्थित रहेका थिए । बैठकमा भक्तपुर एसपी प्रजित केसी सशस्त्र प्रहरी बल भक्तपुर प्रमुख दिनेश महत, उप अनुसन्धान निर्देशक प्रकाश आचार्य, इन्द्रबक्स गणका सेनानी काजी बोहोरा लगायत लगायत सुरक्षा निकायका प्रमुख एवं प्रतिनिधिहरु समेत सम्मिलित रहेका बताइएको छ ।

  बैठकले छ लेन सडकमा देखिएका समस्याको अनुभवबाट सिकेर अब बन्न शुरु भएको सूर्यविनायक सागा धुलिखेल छ लेन सडकलाई ढल, बत्ती, हरियाली र सुरक्षा मापदण्ड लगायतमा थप व्यवस्थित बनाउने निष्कर्ष निकालेको सहायक सिडिओ माधवप्रसाद शर्माले जानकारी दिएका छन् । सडक निर्माणलाई सहजीकरण र समन्वय गर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुरको नेतृत्वमा स्थानीय सरकारका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत र सम्बन्धित वडाध्यक्षका साथै योजना, ठेकेदार कम्पनी, नागरिक समाज, पत्रकार सहित सरोकार वाला सम्मिलित एक निर्माण सहजीकरण एवं समन्वय समिति गठन गर्ने समेत बैठकले निर्णय लिएको बताइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...

  गोपाल नारायणको नेतृत्वमा नेराकस(निजामती)को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन गरिएको छ । निवर्तमान अध्यक्ष...

  मंगलवार बेलुकी गठबन्धनको बैठक बस्ने, मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्न छलफल गरिने

  मंगलबार सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक बस्ने भएको छ । मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि छलफल गर्न मंगलबार अपरान्ह...

  हस्तलिखित भित्रेपात्रोमार्फत नेपाल चिनाउँदै

  १९ भाषामा प्रकाशित मित्रवनको गुफा नामको बालउपन्यासका लेखक तथा चित्रकार धीरजनाथ अमात्य अद्वितीय छन् ।...