News Portal

 • राधेराधेस्थित यातायात व्यवस्था कार्यालयमा बिहानी सेवा शुरु

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १० बैशाख २०८०
  ९६६ पटक
  भक्तपुर, १० बैशाख २०८०

  सवारी चालक अनुमती पत्र सम्बन्धी सेवा दिँदै आएको भक्तपुरको राधेराधेस्थित यातायात व्यवस्था कार्यालयले बिहान ८:३० बजे बाट नै सेवा शुरु गरेको छ । सेवाग्राहीको सुविधाका लागि कार्यालय समय भन्दा अतिरिक्त डेढ घण्टा अघिबाटै यातायात व्यवस्था कार्यालयले सेवा शुरु गरेको हो ।

  आइतवार बागमती प्रदेश सरकारका मुख्य सचिव मुकुन्द प्रसाद निरौलाले बिहानी सेवाको उद्घाटन गरेका हुन् । सवारी चालक अनुमती पत्रको लिखित परीक्षा सेवा बिहान ७ बजेबाटै संचालन गर्ने र अन्य पाँच प्रकारका सेवा बिहान ८:३० बजेबाट शुरु गर्ने गरी बिहानी सेवाको उद्घाटन गरिएको हो । मुख्य सचिव र कार्यालय प्रमुख शिवकुमार निरौलाले बिभिन्न सेवा लिन आएका पहिलो सेवाग्राही क्रमस: रोनिका मास्के, सृष्टि श्रेष्ठ, अनिस श्रेष्ठ र सरिष्मा गुभांजुलाई कार्यालयमा माला र टिकाले स्वागत गर्दै बिहानी सेवा शुभारम्भ भएको घोषणा गरेका छन् ।

  उद्घाटन कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै बागमती प्रदेश सरकारका मुख्य सचिव मुकुन्दप्रसाद निरौलाले अतिरिक्त तलबसुविधा बिना नै बिहानी सेवा शुरु गरेकामा कार्यालय प्रमुख र कर्मचारीहरुको प्रशंसा गरे । आफूहरुको निर्देशन बिना नै स्व: स्फूर्त रुपले कार्यालय समय बढाएकोमा बधाई दिँदै मुख्य सचिव निरौलाले यसको सिको अरु कार्यालयले पनि गर्ने बिश्वास व्यक्त गरे । ”मातहतका कार्यालयले पनि मन्त्रालयलाई सिकाउन सक्ने कुरा सावित गरिदिनुभयो । उनले भने ।

  उक्त अवसरमा कार्यालय प्रमुख शिवकुमार निरौलाले यातायात कार्यालय प्रति सेवाग्राहीको सकारात्मक भावना नभएको र बिना पैसा काम नहुने भ्रम कायम रहेको प्रति दुख व्यक्त गरेका थिए । कार्यालय प्रमुख निरौलाले बिहानी सेवाले कामको चापलाई घटाउने र घन्टौं लाइनमा बस्नुपर्ने बाध्यता हट्ने जानकारी गराए । सेवाग्राहीलाई छिटोछरितो सेवा दिन तथा कार्यालय र राज्यप्रति सकारात्मक बनाउन आफूहरुले बिहानी सेवा शुरु गरेको उनले बताए । कार्यालयमा बिचौलियालाई निषेध गरिएको पनि उनले जानकारी गराए ।

  बिहानी सेवा शुरु गर्ने भक्तपुरको राधेराधेस्थित यातायात व्यवस्था कार्यालय(सवारी चालक अनुमती पत्र) प्रदेशमै पहिलो कार्यालय भएको छ । यसले आफूहरुलाई पनि सेवा समय बढाउँन दबाब र प्रेरणा प्राप्त भएको कार्यक्रममा उपस्थित यातायात व्यवस्था कार्यालय चावहिलका कार्यालय प्रमुख विष्णु प्रसाद भट्टराईले प्रतिक्रिया दिएका छन् । नेपाल पत्रकार महासंघ भक्तपुरका सचिव संजीप घिमिरे ‘शुभचिन्तक’ ले सेवाग्राहीको सुविधाका लागि आफ्नो असुविधाको पर्वाह नगरी बिहानैबाट कार्यालयमा आएर सेवा गर्ने प्रतिवद्धता प्रशंसनीय रहेको प्रष्ट पारे । ‘सरकारी काम कहिले जाला घाम’ भनेर काममा आलटाल गर्ने आरोप लागेको कर्मचारीतन्त्रको लागि यस्ताखाले सुरुवातले जनविश्वास जागृत हुने उनले बताए । सचिव शुभचिन्तकले बिहानी सेवाको निरन्तरतामा जोड दिएका थिए ।

  बिहानी सेवाका लागि १७ जना कर्मचारी व्यवस्थापन गरिएको कार्यालयका सूचना अधिकारी गोविन्दराज सिवाकोटीले जनाएका छन् । कारीब ४० जना कर्मचारी कार्यरत भक्तपुरको राधेराधेस्थित कार्यालयले नयाँ सवारी चालक अनुमती पत्रका लागि मात्र दैनिक ७ सय पचास सहित अन्य सेवामा गरी दैनिक करिब ३ हजार सेवाग्राहीलाई सेवा दिँदै आएको सिवाकोटीले जानकारी गराएका छन् । बिहानी सेवामा लिखित परीक्षा, नयाँ तथा वर्ग थप आवेदन, मेडिकल, राजश्व(नयाँ तथा वर्ग थप) त्यसैगरी राजश्व(पास तथा रिट्रायल) र लाइसेन्स वितरण सेवा समावेश गरिएको बताइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देश वृद्धाश्रम बन्ने खतरा रहेको उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठको खुलासा

  काठमाडौँ । उपप्रधान तथा गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले युवाहरू बिदेसीने र उतै पलायन हुने क्रम बढेकोले...

  भक्तपुरको समाजलाई बुद्धिजीवीकरण गर्न र अनुशासित बनाउन स्काउट महत्त्वपूर्ण

  भक्तपुर । भक्तपुुरका नवनियुक्त स्काउटहरुलाई पदाधिकारीहरुलाई बधाई तथा शुभकामना कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । नेपाल...

  अस्पतालमा रुद्री !

  भौतिकवादको थलो अस्पतालमा भगवान शिवको आरधना गर्दै रुद्री पूजा गरिएको छ । वागमती प्रदेश सरकारको...

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...