News Portal

 • आइतवार प्रधानमन्त्री प्रचण्डसंगै देशका कम्युनिष्ट पूर्व प्रधानमन्त्री पनि ठिमीमा

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १६ असार २०८०
  २५४ पटक
  भक्तपुर, १६ असार २०८०

  प्रधानमन्त्री एवं नेकपा (माओवादी केन्द्र)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ आइतवार बिहान मध्यपुर थिमिमा आउने भएका छन् । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका संस्थापक नारायण बिलाश जोशीको स्मृति भवनको उद्घाटन तथा प्रतिमा अनावरणको लागि प्रधानमन्त्री प्रचण्ड मध्यपुर थिमि आउने भएका हुन् ।

  प्रधानमन्त्री प्रचण्डको प्रमुख आतिथ्यता रहने उक्त समारोहमा पूर्व कम्युनिष्ट प्रधानमन्त्रीहरु क्रमस नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र नेकपा(एकीकृत समाजवादी) का अध्यक्ष माधवकुमार नेपाल र वरिस्ठ नेता झलनाथ खनालको पनि विशेष आतिथ्यता रहने नारायण बिलाश जोशी स्मृति प्रतिष्ठानका अध्यक्ष तथा बागमति प्रदेशका कृषि बिकास मन्त्री राजेन्द्र मान श्रेष्ठले जानकारी दिएका छन् ।

  कम्युनिष्ट पार्टीका सस्थापक नेता नारायण बिलाश जोशीको ३४ औ स्मृति दिवासको अवसर पारेर आइतवार जोशीको स्मृतिमा मध्यपुर थिमि वडा न ४ मा निर्माण सम्पन्न स्मृति भवन र सोही परिसरमा जोशीको पुर्ण कदको प्रतिमा अनावरण गर्ने कार्यक्रम तय भएको बताइएको छ ।

  नारायण बिलाश जोशी कम्युनिष्टहरुले आदरले शीर निहुराउने नेता हुन् । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका स्थापना हुँदा संस्थापक महासचिव पुष्पलाल श्रेष्ठ रहेका थिए भने अन्य संस्थापक नेताहरुमा नारायण विलास जोशी, निरञ्जन गोविन्द वैद्य, नरबहादुर कर्माचार्य र मोतिदेवी श्रेष्ठ रहेका थिए ।

  नेपालमा जहानियाँ राणा शासन कायम रहेका बेला भूमिगत रुपमा स्थापना भएको नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीले सामान्तवाद, दलाल–नोकरशाही पूँजिवाद तथा साम्राज्यवादका शोषण उत्पीडनबाट नेपाली जनता र राष्ट्रलाई मुक्त गर्ने उद्देश्य राखेको थियो । पार्टीका सस्थापक हुनुको नाताले जोशीले कम्युनिष्ट आल्दोलन उठाउन गरेको योगदानको कम्युनिष्टहरुले उच्च मूल्यांकन गर्ने गरेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने भएको छ। भक्तपर पर्यटन विकास समितिका अध्यक्ष...

  राप्रपाबाट निर्वाचित सांसद निलम्बित

  राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट निर्वाचित प्रदेश सांसदको पद निलम्बनमा परेको छ । कपिलवस्तु क्षेत्र नम्बर ३...

  रक्सि नखाउ भन्दा गयो ज्यान

  रूकुम पश्चिममा हजुरबाको हत्या आरोपमा प्रहरीले नातिलाई पक्राउ गरेको छ । रुकुम पश्चिमको मुसिकोट नगरपालिका-१२...