News Portal

 • चाँगुनारायण १ मा पनि रोपियो एभोकाडो : प्रदेश सांसदद्वय श्रेष्ठ समेत अभियानमा संगसंगै

  मदन ढुंगाना / भक्तपुर पोस्ट चाँगुनारायण, ११ साउन २०८०
  ४३३ पटक
  chagunarayan city avocardo cityचाँगुनारायण, ११ साउन २०८०

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिकामा संचालित ‘चाँगुनारायण सिटी, एभोकाडो सिटी अभियान’ अन्तर्गत चौथो पटक विरुवा वितरण गर्ने र रोप्ने कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । अभियान शुरु भएको २ सातामै चौथो कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।

  बिहीवार चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नम्बर १ मा एभोकाडो बितरण गर्ने र रोप्ने कार्यक्रम सम्पन्न भएको अभियन्ता बिनोद लामिछानेले बताए । स्थानीयको व्यापक उत्साहका बीच ४ सय २० बिरुवा वितरण गर्ने र रोप्ने कार्य सम्पन्न भएको अभियानको संयोजक नरेश खड्काले जनाएका छन् । संयोजक खड्काले जनाए अनुसार अभियान शुरु भएको २ सातामै चाँगु नारायणका ४ ठाउँमा बिरुवा वितरण गरिएको छ भने १ हजार बढी घरमा २ वटा एभोकाडोको विरुवा रोपिएको छ ।

  बिरुवा वितरण गर्ने र रोप्ने कार्यक्रमलाई बिहीवार सम्बोधन गर्दै अभियन्ता दिनेश खनालले चाँगुनारायणलाई एभोकाडोको शहर बनाउने बागमती प्रदेश सरकारको मुख्यमन्त्रीका प्रमुख सल्लाहकार डिपी ढकालको सोच राम्रो लागेर अभियान शुरु गरिएको जानकारी गराए । उनले यो कुनै राजनीतिक वा, हचुवाको अभियान नभई चाँगुनारायणलाई स्वस्छ, सुन्दर र सम्बृद्ध बनाउने योजनावद्ध अभियान भएको दावी गरे ।

  उक्त कार्यक्रममा अभियन्ताहरुलाई उत्साह दिन बागमती प्रदेश सभाका सदस्य द्वय देवेन्द्र श्रेष्ठ र सुरेश श्रेष्ठ समेत सहभागी भएका थिए । सांसदद्वय श्रेष्ठले चाँगुनारायणको सौन्दर्य र सम्वृद्धिको लागि अभियानले सहयोग पुर्याउने बिश्वास व्यक्त गरे । उनीहरुले अभियानलाई स्थानीय सरकार र संघ सस्थाले सहयोग गर्नुपर्ने आवश्यकता औल्याउदै आफ्नो र प्रदेश सरकारको तर्फबाट साथ् र सहयोग हुने आश्वासन समेत दिएका छन् ।

  अभियानमा एक्यवद्धता प्रकट गर्न वडा नम्बर १ का वडाध्यक्ष सिजन कार्की र २ नम्बर वडाका वडाध्यक्ष सोम प्रधानसमेत उपस्थित रहेका थिए । उक्त अवसरमा अभियन्ताहरु सुनिल गोठे, सुन्दर खनाल, चण्डिका लामिछाने, नवराज काफ्ले, राम खड्का, रामकुमार तामाङ, रामभक्त खत्री, सरराज उप्रेती, लक्ष्मण दुलाल लगायतको सहभागिता रहेको अभियन्ता दिपेश लामिछानेले जानकारी दिए ।

  यस अघि मंगलवार बिहान चाँगुनारायणको वडा नम्बर ९ ताथलीमा एभोकाडो बितरण गर्ने र रोप्ने कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो भने आगामी कार्यक्रम शनिवार बिहान चाँगुनारायण ८ सुडालमा राखिएको अभियानका प्रचार संयोजक समेत रहेका अभियन्ता संजीप घिमिरे शुभचिन्तकले जनाएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  शर्मा र सुवेदीलाई सम्मान

  २०८०।०८।१४ काठमाडौं अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज नेपाल च्याप्टरले अनेसास बिओटी सल्लाहकार रोहिणी शर्मा र अनेसासका...

  आयल निगम ऋण मुक्त भएसंगै घट्यो पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य

  भारी ऋणमा रहेको नेपाल आयल निगम ऋण मुक्त भए संगै पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटेको छ...

  इन्टरपोलको भिडियो प्रतियोगितामा नेपाल सर्वोत्कृष्ट

  इन्टरपोलद्वारा आयोजित INTERPOL 100 Global Video Contest for Young Police Leaders प्रतियोगितामा नेपाल सर्वोत्कृष्ट भएको...

  जलवायु परिवर्तनको असर कम गर्न नेपालले गरेका प्रयास बारे विश्वलाई जानकारी गराइने

  युएई । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल `प्रचण्ड´ ले जलवायु परिवर्तनको असर कम गर्न नेपालले गरेका प्रयास...

  पतिपत्नी सवार मोटरसाइकल पल्टदा पछाडीबाट आइरहेको बसको ठक्करबाट पत्नीको मृत्यु

  काभ्रेको रोशि ११ डालाबेशि स्थित बि.पि.राजमार्ग सडक खण्डमा सवारी दुर्घटना हुँदा एकजनाको ज्यान गएको छ...