News Portal

 • भक्तपुरमा कृषक भेला

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १६ साउन २०८०
  ३७२ पटक
  kisan bhelaभक्तपुर, १६ साउन २०८०

  भक्तपुर नगरपालिकाले कृषकहरुको भेला गरेको छ । मंगलवार नगरभित्रका कृषकहरुको भेला गरिएको हो ।

  धानबालीमा लाग्ने रोग, किरा नियन्त्रण तथा किसानका समसामयिक समस्या समाधानबारे भेलामा प्रशिक्षण दिइएको नगरपालिकाले जनाएको छ । कृषकहरुलाई कृषीबारे सैद्धान्तिक र व्यवहारिक ज्ञान प्रदान गर्ने उद्देश्यले भेला आयोजा गरिएको नगरप्रमुख सुनिल प्रजापतिको भनाइ छ ।

  भेलालाई सम्बोधन गर्दै नगर प्रमुख सुनिल प्रजापतिले नेपाललाई आत्मनिर्भर बनाउन कृषि अर्थतन्त्रलाई बलियो बनाउनुपर्ने आवश्यकता औल्याए । नेपाल कृषि अनुसन्धान परिषद (नार्क) ले किसानसँग जोडिएका कुनै काम गर्न नसकेको उल्लेख गर्दै उनले नार्कका कृषि वैज्ञानिकहरुलाई नयाँ अनुसन्धानमा क्रियाशील बनाउनुपर्ने र आधुनिक कृषि प्रविधिहरुको प्रयोग बढाउनुपर्ने प्रष्ट पारे ।

  उनले गण्डक सम्झौताको कारण तराईका किसानहरुले सिंचाइका लागि पानी नपाएको र समयमै धान रोप्न नसकेको बताए । यसले नेपालमा खाद्यान्न उत्पादनमा कमी हुने र खाद्यान्न आयात गर्नुपर्ने अवस्थाबारे सरकारले सोच्नुपर्ने सुझाव दिए ।

  त्यस्तै वडा नं. ३ का वडाध्यक्ष राजकृष्ण गोरा र वडा नं. १० का वडाध्यक्ष लक्ष्मीप्रसाद ह्यौंमिखाले किसानहरुलाई रोग नियन्त्रणका उपायहरुबारे सजग बनाए खाद्यान्न उत्पादनमा समेत वृद्धि हुने भएकोले नगरपालिकाले यस किसिमको कार्यक्रम आयोजना गर्दैै आइरहेको उल्लेख गरे ।
  नेक्राकिसंघका उपाध्यक्ष गोविन्द दुवालले नेपालले कृषि प्राविधिकहरुको उत्पादनमा जोड दिनुपर्ने बताउँदै धानबालीमा लाग्ने रोगहरुबारे किसानहरु समयमै सचेत भए भविष्यमा हुने नोक्सानीबाट जोगिने बिश्वास व्यक्त गरेका थिए ।
  उक्त अवसरमा भनपाका कृषि अधिकृत रवि ख्याजुले धानबालीमा लाग्ने विभिन्न रोगको प्रकोप र त्यसको नियन्त्रणका उपायहरुबारे प्रस्तुतीकरण मार्फत प्रष्ट पारेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  उपप्रधान तथा गृहमन्त्री लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी जग्गा

  सरकारका उपप्रधान तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी १ आना पैतृक सम्पत्ति रहेको छ...

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ परेका छन् । सिरोहियालाई नागरिकता कीर्ते आरोपमा प्रहरीले...

  भक्तपुरमाथि विभेद भएको छ : मेयर प्रजापति

  आदरणीय नगरबासी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, दोस्रो कार्यकालको निम्ति हामी निर्वाचित भएर बहाली भएको आज दुई...

  भक्तपुरका बासुले ल्याए मोबाइल हराउन नदिने ‘एप’

  भक्तपुरका व्यवसायी सुवास बासुले मोबाइल हराउन नदिने एप्लिकेशन भित्राएका छन् । उनले भारतमा लोकप्रिय रहेको...

  एमाले भक्तपुरको अध्यक्षमा दोहोरिए देउजा

  नेकपा एमालेको भक्तपुर जिल्ला कमिटीको ९ औं अधिवेशनले नयाँ नेतृत्व निर्वाचित गरेको छ । सल्लाघारीस्थित...