News Portal

 • मन्त्रालयले दरबन्दी काट्दा भक्तपुर आयुर्वेदको फिजियोथेरापी ठप्प : स्थानीयलाई असुविधा

  रचना बयलकोटीभक्तपुर, २१ भदौ २०८०
  २६३ पटक
  भक्तपुर, २१ भदौ २०८०

  बागमती प्रदेश सरकारको स्वास्थ्य मन्त्रालयले भैराखेको दरबन्दी काटिदिएपछि जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र भक्तपुरको फिजियोथेरापी सेवा अवरुद्ध भएको छ । चालु आर्थिक वर्षमा दरबन्दी नदिएपछि सेवा अवरुद्ध भएको हो ।

  बिहीवार आएकी एक सेवाग्राहीले केन्द्रबाट लिंदै आएको फिजियोथेरापी सेवा नपाएको गुनासो गरेपछि कार्यालय प्रमुखसंग सोबारे जिज्ञासा राख्दा यस वर्ष दरबन्दी कटौती भएकाले सेवा स्थगन गरिएको जानकारी गराए । जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र भक्तपुरका प्रमुख रहेका डा नरेन्द्र प्रसाद गिरीले जानकारी गराए अनुसार गत वर्ष फिजियोथेरापिष्टले कारारमा रही सेवा गरेका थिए । यो वर्ष उक्त दरबन्दी काटिएपछि सो सेवा सुचारु गर्न नसकिएको उनले बताए ।

  केन्द्रमा फिजियोथेरापि गर्न लाखौ खर्चिएर मेसिन खरिद गरिएको छ र फिजियोथेरापिष्टको तलब दिन बजेट पनि उपलब्ध रहेको बताइएको छ । तर, एकाएक मन्त्रालयले दरबन्दी काटिदिदा सो सुविधा लिइरहेका बिरामी मर्कामा परेका छन् ।

  पछिल्लो समयमा भक्तपुरमा आयुर्वेद उपचार प्रति बिरामीको आकर्षण बढेको छ । आर्थिक वर्ष २०७८/०७९ मा जिल्लास्थित आयुर्वेदिक स्वास्थ्य केन्द्र र औषधालयहरुबाट कुल १४ हजार १ सय ४० जनाले ओपिडि सेवा लिएका थिए । सो संख्या आर्थिक वर्ष २०७८/०७९ मा बढेर १९ हजार ८ सय ८० पुगेको छ । फिजियोथेरापी सेवा लिने बिरामी गत वर्ष १ हजारको हाराहारीमा रहेका थिए ।

  जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र भक्तपुरका प्रमुख रहेका डा नरेन्द्र प्रसाद गिरीले दरबन्दी माग गर्दै आफूहरु मन्त्रालय धाइरहेको दावी गर्दै सोसेवा सुचारु गर्न प्रयत्न गरिरहेको जिकिर गरेका छन । यस बारे भक्तपुरका नेता समेत रहेका बागमती प्रदेश सरकारका मुख्यमन्त्रीका प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार डिपी ढकाल लाई समेत जानकारी गराएर दरबन्दीका लागि पहल गरिदिन आग्रह गरिएको डा गिरीले जानकारी गराए । स्थानीयले भने दरबन्दी नरहेको बहानामा सेवा अवरुद्ध गरिएको आशंका गरेका छन । मेसिन किन्ने तर सेवा रोक्ने काम राम्रो नभएको बिरामीको गुनासो छ ।

  जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र भक्तपुरमा फिजियोथेरापी सेवा निशुल्क रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ताथलीस्थित महायज्ञमा मेयरको उद्घोष : २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन वर्ष मनाइने

  चाँगु नारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले आगामी २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन बर्ष मनाउने तयारी गरिएको...

  मध्यपुर थिमिमा सिंहावलोकनको नयाँ शुरुवात

  madhyapur thimi municipality thimi

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले वार्षिक प्रगतीको समीक्षा गर्ने प्रचलन शुरु गरेको छ । नगरपालिकाले चागु आवको...

  ताथलीमा महायज्ञको उद्घाटन : सांसद थापाले गरे आयोजक बालयोगेश्वर विजयमूर्तिको प्रशंसा

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले राज्यले गर्नुपर्ने काम बालयोगेश्वर विजयमूर्ति...

  बेहुली झैं बन्यो ताथली : भक्तजन संगै तानिए टिकटकर

  भक्तपुरको चाँगुनारायण ९ ताथलीमा बिहीबारबाट सुरु हुने श्रीमदभागवत विराट पितृ मुक्ति ज्ञान महायज्ञको तयारी सम्पन्न...

  Municipality welcomes the first group to enter Bhaktapur city

  bhaktapur welcomes

  On the occasion of World Tourism Day, the first group to enter Bhaktapur has been...