News Portal

 • मन्त्रालयले दरबन्दी काट्दा भक्तपुर आयुर्वेदको फिजियोथेरापी ठप्प : स्थानीयलाई असुविधा

  रचना बयलकोटीभक्तपुर, २१ भदौ २०८०
  ५७२ पटक
  भक्तपुर, २१ भदौ २०८०

  बागमती प्रदेश सरकारको स्वास्थ्य मन्त्रालयले भैराखेको दरबन्दी काटिदिएपछि जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र भक्तपुरको फिजियोथेरापी सेवा अवरुद्ध भएको छ । चालु आर्थिक वर्षमा दरबन्दी नदिएपछि सेवा अवरुद्ध भएको हो ।

  बिहीवार आएकी एक सेवाग्राहीले केन्द्रबाट लिंदै आएको फिजियोथेरापी सेवा नपाएको गुनासो गरेपछि कार्यालय प्रमुखसंग सोबारे जिज्ञासा राख्दा यस वर्ष दरबन्दी कटौती भएकाले सेवा स्थगन गरिएको जानकारी गराए । जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र भक्तपुरका प्रमुख रहेका डा नरेन्द्र प्रसाद गिरीले जानकारी गराए अनुसार गत वर्ष फिजियोथेरापिष्टले कारारमा रही सेवा गरेका थिए । यो वर्ष उक्त दरबन्दी काटिएपछि सो सेवा सुचारु गर्न नसकिएको उनले बताए ।

  केन्द्रमा फिजियोथेरापि गर्न लाखौ खर्चिएर मेसिन खरिद गरिएको छ र फिजियोथेरापिष्टको तलब दिन बजेट पनि उपलब्ध रहेको बताइएको छ । तर, एकाएक मन्त्रालयले दरबन्दी काटिदिदा सो सुविधा लिइरहेका बिरामी मर्कामा परेका छन् ।

  पछिल्लो समयमा भक्तपुरमा आयुर्वेद उपचार प्रति बिरामीको आकर्षण बढेको छ । आर्थिक वर्ष २०७८/०७९ मा जिल्लास्थित आयुर्वेदिक स्वास्थ्य केन्द्र र औषधालयहरुबाट कुल १४ हजार १ सय ४० जनाले ओपिडि सेवा लिएका थिए । सो संख्या आर्थिक वर्ष २०७८/०७९ मा बढेर १९ हजार ८ सय ८० पुगेको छ । फिजियोथेरापी सेवा लिने बिरामी गत वर्ष १ हजारको हाराहारीमा रहेका थिए ।

  जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र भक्तपुरका प्रमुख रहेका डा नरेन्द्र प्रसाद गिरीले दरबन्दी माग गर्दै आफूहरु मन्त्रालय धाइरहेको दावी गर्दै सोसेवा सुचारु गर्न प्रयत्न गरिरहेको जिकिर गरेका छन । यस बारे भक्तपुरका नेता समेत रहेका बागमती प्रदेश सरकारका मुख्यमन्त्रीका प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार डिपी ढकाल लाई समेत जानकारी गराएर दरबन्दीका लागि पहल गरिदिन आग्रह गरिएको डा गिरीले जानकारी गराए । स्थानीयले भने दरबन्दी नरहेको बहानामा सेवा अवरुद्ध गरिएको आशंका गरेका छन । मेसिन किन्ने तर सेवा रोक्ने काम राम्रो नभएको बिरामीको गुनासो छ ।

  जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र भक्तपुरमा फिजियोथेरापी सेवा निशुल्क रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  महिलाहरु रक्तदानमा पछि, जीवनदानको रुपमा रहेको रक्तदानप्रति प्रेरित गर्नुपर्नेमा जोड

  रक्तदानलाई ‘जीवन दान’ को रुपमा श्रद्धाले ग्रहण गरिने भएपनि यसप्रति महिला वर्गलाई आकर्षित गर्न नसकिएको...

  भक्तपुरका ४ पत्रकारलाई पत्रकार महासंघको पुरस्कार र सम्मान

  sanjeep ghimire shubhachintak fnj

  नेपाल पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा भक्तपुरले जिल्लाका ४ पत्रकारलाई पुरस्कृत गरेको छ । शाखाले आफ्नो...

  राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियानमा पूर्व प्रधानमन्त्री ओलीको ऐक्यवद्धता

  भक्तपुरबाट शुरु गरिएको ‘राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियान’ मा पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ऐक्यवद्धता...

  ४ चिनियाँ नागरिक भक्तपुरमा पक्राउ

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. १० भातेढिकुर स्थित अरनिको हाइवे बाट ४ चिनियाँ नागरिक पक्राउ...

   नेपालमा सुनको नयाँ किर्तिमान

  नेपाली बजारमा सुनको मूल्यले नयाँ किर्तिमान बनाएको छ । विहिबार सुन तोलामा १८ सयले बढेर...