News Portal

 • रगत दिँदै रुपान्तरण अभियानमा चाँगुनारायणका माओवादी

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता चाँगुनारायण, ६ असोज २०८०
  ३१३ पटक
  चाँगुनारायण, ६ असोज २०८०

  जनतासंग माओवादी विशेष रुपान्तरण अभियानमा रहेको सत्तारुढ दल नेकपा(माओवादी केन्द्र)का नेताकार्यकर्ताहरु जनता केन्द्रीत भएका छन् । भक्तपुरमा पनि माओवादीहरु अचेल आफ्नो र सरकारको बारेमा भन्दा पार्टी र जनताकै बारेमा चिन्तन गरिरहेका भेटिन्छन् ।

  जनतासंग माओवादी रुपान्तरण अभियान अन्तर्गत नै शनिवार चाँगुनारायणका माओवादीहरुले आफ्नो रगत आवश्यक बिरामीका लागि दान गरेका छन् । पार्टीको सहायक संगठन योङ्ग कम्युनिष्ट लिग नेपाल (वाइसिएल,नेपाल)को चाँगुनारायण नगर समितिले आयोजना गरेको रक्तदान कार्यक्रममा माओवादीका युवाहरूले आफ्नो रगत दान गरेका वाइसिएलका नगर अध्यक्ष लक्ष्मण दुलालले जानकारी दिए ।

  चाँगुनारायण ८ सुडालस्थित सरस्वतीस्थानमा आयोजित रक्तदानमा नेपाल रेडक्रस सोसाइटी सुडाल उपशाखाले प्राविधिक सहयोग गरेको थियो । उक्त अवसरमा स्थानीय र सुरक्षाकर्मीले समेत रक्तदानमा सहभागी भई कार्यक्रममा साथ् दिएका अध्यक्ष दुलालले जनाएका छन् । कार्यक्रममा करिब ३ दर्जन स्थानीय युवा नेताकार्यकर्ताले रक्तदान गरेका बताइएको छ ।

  आफ्नो जीवन नै जनताको लागि सुम्पेको माओवादी प्रति पछिल्लो समय अनेक भ्रम फ़ैलाइएकोले आफूहरु जनताको सेवक भएको संदेश स्वरुप रक्तदान कार्यक्रम आयोजना गरिएको वाइसिएल नगर इन्चार्ज दिपेश लामिछानेले बताए ।

  कार्यक्रमले स्थानीय नेताकार्यकर्तालाई पार्टी अभियानप्रति उत्साहित पारेको चाँगुनारायण नगरमा माओवादी केन्द्रको अभियान इन्चार्ज भएर आएकी पार्टी केन्द्रीय सदस्य अमृता नेपालले बताएकी छन् । बागमती प्रदेश सांसद समेत रहेकी नेतृ नेपालले नेताकार्यकर्ता जनतासंग जोडिंदै गएका जिकिर गर्दै ३ महिना पछि चाँगुनारायणमा माओवादी केन्द्रको पुरानो बिरासत फर्कने बिश्वास व्यक्त गरिन ।

  त्यस्तै भक्तपुरबाट बागमती प्रदेशमा सांसद रहेकी नेतृ भुवनकेशरी श्रेष्ठ भावनाले चाँगुनारायण क्षेत्रका लागि प्रदेश सरकारको तर्फबाट सहयोग गर्ने तत्परता प्रकट गर्दै नेताकार्यकर्ताले बजेटलाई आफ्नो स्वार्थमा नभई जनताको आवश्यकताको आधारमा माग र परिचालन गर्नुपर्ने प्रष्ट पारिन । माओवादी मात्र इमान्दार हुन्छन भन्ने मानक बनाउन उनले कार्यकर्तालाई निर्देशन समेत दिएकी छन् ।

  कार्यक्रममा चाँगुनारायण क्षेत्रका लोकप्रिय बौद्धिक नेता समेत रहेका पार्टीका केन्द्रीय सदस्य डिपी ढकालले जनताको घरमा गएर यहाँको लागि गरिएको योगदान, पहलकदमीका बारेमा बताउनपर्ने आवश्यकता औल्याए । बागमती प्रदेश सरकारको मूख्यमन्त्रीका प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकार समेत रहेका नेता ढकालले यो आर्थिक वर्षमा पनि प्रत्येक वडामा चार पाँच वटा बिकाशनिर्माणमा बजेट राखिएको बताउँदै जनताले माओवादीले गरेको भन्ने थाहै नपाउँदा पार्टीप्रति निराशा बढेको बताए । ‘अभियानमा जनतालाई हामीले गरेका काम मात्र बुझाउन सकेपनि हामी सफल हुन्छौं ।” उनले भने ।

  उक्त अवसरमा अभियान अन्तर्गत नगरमा जिम्मेवारी पाएका प्रदेश सदस्यद्वय युवराज आचार्य र दिनेश थपलिया आक्रोश, जिल्ला संयोजक सुनिल गोठे बासु त्यसैगरी पार्टीका नगर अध्यक्ष नरेश खड्का, उपाध्यक्ष सुमन दाहाल, बिनोद लामिछाने सचिव चण्डिका लामिछाने लगायतको आतिथ्यता रहेको थियो । त्यस्तै वाइसीएल जिल्ला इन्चार्ज नरेश रन्जित, केन्द्रीय सदस्य राजु कुटु, बेद खरेल, जिल्ला अध्यक्ष सरराज उप्रेती, सचिव सुरेन्द्र सुवाल लगायत सहभागी भएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खड्काको नेतृत्वमा चाँगुनारायण २ मा वाइसिएलको २७ सदस्यीय समिति गठन

  सत्तारुढ दल नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन वाइसिएल नेपालले चाँगुनारायण नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा...

  एनसेलको शेयर खरिद बिक्री छानविन गर्न उच्चस्तरीय समिति

  दूरसञ्चार सेवा प्रदायक कम्पनी एनसेलको शेयर खरिद बिक्रीका सम्बन्धमा अध्ययन तथा छानविन गर्न सरकारले एक...

  समाजवाद उन्मुख भक्तपुर : किसानलाई नि:शुल्क कम्पोष्ट मल, आलुको बिउँमा आधा अनुदान

  bhaktapur municipality

  भक्तपुर नगरपालिकाले स्थानीय किसानलाई निशुल्क कम्पोष्ट मल वितरण गर्ने भएको छ । नगरपालिकाले नगर भित्रका...

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...