News Portal

 • पूर्वराजा शाहलाई भक्तपुरमा भब्य स्वागत

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता भक्तपुर, ७ असोज २०८०
  ४३२ पटक
  भक्तपुर, ७ असोज २०८०

  पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहलाई भक्तपुरमा भब्य स्वागत भएको छ । आइतवार दरवार स्क्वायरस्थित प्रसिद्ध तलेजु भवानी र टौमढी स्थित भैरवनाथ मन्दिरको दर्शन गर्न आएका उनलाई स्थानीय राजावादीहरुले भब्य स्वागत गरेका हुन् ।                                 

  दिउँसो करिब ३ बजे दरवार स्क्वायर आइपुगेका उनलाई राजावादीहरुले जयजयकार गर्दै स्वागत गरेका थिए । उनको स्वागतमा स्थानीय बाजा, नाँच र सांस्कृतिक झाकीहरुको प्रदर्शनी आयोजना गरिएको थियो । ठुलो भिडलाई पन्छ्याउदै उनले तजेजु भवानी र भैरवनाथको दर्शन गरे ।

  भिड व्यवस्थापन गर्न सुरक्षाकर्मीलाई हम्मेहम्मे परेको थियो भने पूर्वराजाको एक झलक पाउन मानिसहरु भिडमा च्यापिएर कुरिरहेका थिए । संचार माध्यमबाट आइतवार राजा आउने सूचना पाएपनि समय थाहा नहुँदा कतिपय जेष्ठ नागरिक राजालाई हेर्न घरबाट पोल्टामा बोकेर ल्याएको खाजा खाँदै बिहानैदेखि पाटीमा बसेर कुरिरहेका थिए । युवा विद्यार्थीहरु समेत हातमा देशको झण्डा बोकेर कलेज पोसाकमै पूर्वराजालाई कौतुहलतापूर्वक कुरिरहेका देखिन्थे । बरिष्ठ पत्रकार विकल श्रेष्ठले स्थानीयले राजाप्रति देखाएको श्रद्धा र उनको एक झलक पाउन गरेको संघर्षको तुलनामा समकालीन राजनीतिज्ञप्रति जनतामा त्यस्तो उत्साह नरहेको बताए ।

  आफ्ना समर्थकरुको जयजयकार र आयोजकको व्यवस्थापनले पूर्वराजा पनि उत्साहित देखिए । शक्ति पिठ दर्शंनपछि सल्लाघारीमा पत्रकारसंग कुराकानी गर्दै पूर्वराजा शाहले भक्तपुर भ्रमण र स्थानीयको स्वागतले आफूलाई जनताप्रति थप दायित्वबोध गराएको प्रतिक्रिया दिए । नेपाल पत्रकार महासंघका अध्यक्ष जगतकृष्ण प्रजापतिले जनताले पूर्व राजाबाट गरेका अपेक्षा के रहेछन भन्ने प्रश्न राखेका थिए भने सचिव संजीप घिमिरे शुभचिन्तकले राजनीतिक आस्था र बिचार बेग्लाबेग्लै भएका दलहरु बिभिन्न कालखण्डमा संगै मिलेका जस्तै दलहरु र राजा मिल्ने सम्भावना बारे सोधेका थिए । पूर्व राजा शाहले सबै कुरा समयको हातमा रहेको बताए ।

  पूर्वराजाको भक्तपुर भ्रमण र स्वागत सत्कारका लागि राजसंस्थावादी समेत रहेका समाजसेवी अनन्तप्रसाद धौभडेलको संयोजकत्वमा एक समिति गठन गरिएको थियो । आइतवार पूर्व राजाको भेटघाट र सुरक्षाका लागि राप्रपाका केन्द्रीय नेता रविन्द्रप्रताप शाह, पूर्व रथी समेत रहेका अर्का नेता भरतबहादुर खड्का लगायतका स्थानीय खटेका थिए भने सयौं स्वयंसेवक परिचालन गरिएको थियो ।                                   

  गणतन्त्रवादी स्थानीय नेताहरुले भने शक्ति पिठ दर्शनको बहानामा पूर्वराजाले आफ्नो शक्ति प्रदर्शन गरेको प्रतिक्रिया दिएका छन् । मुठ्ठीभर राजावादी उफारेर गणतन्त्रको रौँ पनि नहल्लने उनीहरुले जिकिर गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  शर्मा र सुवेदीलाई सम्मान

  २०८०।०८।१४ काठमाडौं अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज नेपाल च्याप्टरले अनेसास बिओटी सल्लाहकार रोहिणी शर्मा र अनेसासका...

  आयल निगम ऋण मुक्त भएसंगै घट्यो पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य

  भारी ऋणमा रहेको नेपाल आयल निगम ऋण मुक्त भए संगै पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटेको छ...

  इन्टरपोलको भिडियो प्रतियोगितामा नेपाल सर्वोत्कृष्ट

  इन्टरपोलद्वारा आयोजित INTERPOL 100 Global Video Contest for Young Police Leaders प्रतियोगितामा नेपाल सर्वोत्कृष्ट भएको...

  जलवायु परिवर्तनको असर कम गर्न नेपालले गरेका प्रयास बारे विश्वलाई जानकारी गराइने

  युएई । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल `प्रचण्ड´ ले जलवायु परिवर्तनको असर कम गर्न नेपालले गरेका प्रयास...

  पतिपत्नी सवार मोटरसाइकल पल्टदा पछाडीबाट आइरहेको बसको ठक्करबाट पत्नीको मृत्यु

  काभ्रेको रोशि ११ डालाबेशि स्थित बि.पि.राजमार्ग सडक खण्डमा सवारी दुर्घटना हुँदा एकजनाको ज्यान गएको छ...