News Portal

 • कान्तिपुर बिरुद्धको आन्दोलनमा पत्रकार महासंघ भक्तपुरको ऐक्यवद्धता

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, २२ कार्तिक २०८०
  २८१ पटक
  भक्तपुर, २२ कार्तिक २०८०

  नेपाल पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा भक्तपुरले कान्तिपुर मिडिया ग्रुपबिरुद्ध श्रमजीवीको पक्षमा ऐक्यवद्धता प्रकट गरेको छ । कान्तिपुर मिडिया ग्रुपले कर्मचारी नियमावली र श्रमजीवी पत्रकार ऐन बिपरित बलजफ्ती पत्रकार निष्कासन गरेको बिरोधमा जारी आन्दोलनप्रति भक्तपुर शाखाले ऐक्यवद्धता प्रकट गरेको हो ।

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपको थापाथलीस्थित मुलगेट अघि धर्ना कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै भक्तपुर शाखाका सचिव संजीप शुभचिन्तकले भक्तपुरका पत्रकारहरु न्यायको पक्षमा रहेकाले कान्तिपुरबाट बलपूर्वक निकालिएका पत्रकारले न्याय पाउनुपर्ने प्रष्ट पारे । कान्तिपुरलाई बलियो बनाउन पत्रकारको हात रहेको नभुल्न आग्रह गर्दै सचिव शुभचिन्तकले अन्यथा भक्तपुरमा कान्तिपुर बहिस्कारको लागि शाखाले अपिल गर्नुपर्ने अवस्था आउने चेतावनी समेत दिएका छन् ।

  श्रमजीवीको रगत र पसिना खाएर कान्तिपुरलाई भलो नहुने भन्दै उनले कान्तिपुरका पिडित पत्रकारको पक्षमा केन्द्र र प्रदेशसंगै भक्तपुर जिल्ला शाखा काधमा काध मिलाएर आन्दोलनमा होमिने प्रतिवद्धता समेत प्रकट गरेका छन् । आन्दोलनमा ऐक्यवद्धता प्रकट गर्न जिल्ला शाखाका अध्यक्ष जगतकृष्ण प्रजापति पनि पुगेका थिए ।

  उक्त अवसरमा केन्द्रीय अध्यक्ष बिपुल पोख्रेल र महासचिव रोशन पुरीले कान्तिपुर विरुद्ध जारी आन्दोलन श्रम अधिकार, न्याय र सत्यको लागि भएको भन्दै न्याय प्रप्ति नहुँदासम्म आन्दोलन जारी रहने उद्घोष गरे । महासंघ उपत्यका प्रदेशका अध्यक्ष श्रीजन झाको नेतृत्वमा धर्ना कार्यक्रम गरिएको थियो ।

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपले ८२ जना पत्रकारलाई गैरकानुनी ढंगले निष्काशन गरेपछि महासंघ केन्द्रीय समितिको निर्णय अनुसार कान्तिपुर बिरुद्ध पत्रकार आन्दोलित छन् ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  इनार, ढुंगेधारा र पोखरीहरुको श्रोत संरक्षणमा सरकारले ध्यान दिनुपर्ने

  लालितपुर,  ६ बैशाख २०८१ । काठमाडौं उपत्यका खानेपानी व्यवस्थापन बोर्डको १९ औं वार्षिकोत्सवमा भक्तपुर नगरपालिकाका...

  रामनवमीमा दिव्येश्वरीको वार्षिक पुजा

  भक्तपुर, ५ बैशाख २०८१ । रामनवमीको अवसरमा मध्यपुर थिमि नगरपालिका–१, लोहकिल्थलीस्थित दिव्येश्वरी मन्दिरमा वार्षिक पुजा...

  नव प्रवेशी ८२ शाखा अधिकृतको पदस्थापन, २९ लाई पालिकामा प्रमुख प्रशासकीयको जिम्मेवारी

  निजामती सेवामा नव प्रवेशी शाखा अधिकृतको पदस्थापन गरिएको छ । ब्याट ३७ का ८२ शाखा...

  मध्यपुर थिमिको सिन्दुर जात्रा र जिब्रो छेड्ने जात्रा सम्पन्न, सुजनले दोश्रो पटक छेडे जिब्रो

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमि नगरमा सिन्दुर जात्रा सम्पन्न भएको छ । बिस्का जात्राकै अवसरमा मध्यपुरमा बैशाख...

  महोत्सव समापनमा भक्तपुरका पत्रकार ढकाललाई सम्मान

  भक्तपुर । जिल्लामा लामो समयदेखि पत्रकारितामा क्रियाशील रहेका पत्रकार हेमराज ढकाल सम्मानित भएका छन् ।...