News Portal

 • उपभोक्ता हित संरक्षणमा चाँगुनारायण प्रतिवद्ध

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, १७ मंसिर २०८०
  २४७ पटक
  भक्तपुर, १७ मंसिर २०८०

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले उपभोक्ताको हित संरक्षणका लागि नगरपालिका दृढ रहेको दावी गरेका छन् । संविधान र कानुनले नै उपभोक्ताको अधिकार सुनिश्चित गरेकाले त्यसको कार्यान्वयनमा चाँगुनारायण नगरपालिका प्रतिवद्ध रहेको उनले प्रष्ट पारेका हुन् ।

  चाँगुनारायण नगरपालिकासँगको सहकार्यमा आइतवार राष्ट्रिय सञ्चार केन्द्रद्वारा आयोजित अन्तरक्रिया कार्यक्रममा मेयर खत्रीले उपभोक्ताको हित बिपरित हुने कार्य भ्रष्टाचार भएको बताए । तीनै तहका सरकारले उपभोक्ताको अधिकारका लागि काम गर्नुपर्नेमा जोड दिंदै उनले एउटा सरकारले अर्को सरकारलाई दोष दिएर उपभोक्ताको अधिकार हनन हुन दिनु नहुने बताए । जिल्लामा सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारीको नेतृत्वमा बजार अनुगमन समिति रहेको र त्यसलाई आफ्नो नगरपालिकाले सदैव साथ् दिएको उनको दावी छ । त्यसैगरी नगरपालिका आफैले पनि बजार अनुगमन गरिरहेको बताउदै मेयर खत्रीले अनुगमन संगै कैफियत गर्नेलाई कारवाहीको दायरामा ल्याइएको जानकारी गराएका छन् ।

  अन्तरक्रिया कार्यक्रममा सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी डोरेन्द्र निरौलाले जिल्लामा उपभोक्ता अधिकार कार्यान्वयन गर्न स्थानीय सरकार, उद्योग बाणिज्य संघ, अधिकारकर्मी र संचार जगतको ठुलो सहयोग रहेको भन्दै सबैको सहयोग बाट नै बजार अनुशासन कायम गर्न सकिने बिश्वास व्यक्त गरेका छन् । उपभोक्ता र व्यवसायी दुवै पक्षलाई सचेत पार्दै उपभोक्ता अधिकारको कार्यान्वयन पक्षलाई थप बलियो बनाउदै जानुपर्ने उनको भनाइ छ ।

  त्यस्तैगरी चाँगुनारायणका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत चुरामणी पन्थीले आफूहरुले सेवा प्रवाहमा असर नपर्ने गरी बजार अनुगमनका लागि जनशक्ति परिचालन गर्ने गरेको जानकारी गराए । कार्यालय समय भन्दा अघि र पछि तथा बिदाको दिन पनि आफूहरु अनुगमनमा खटिने गरेको उनले बताएका छन् । उपभोक्ता बाट गुनासो आएमा अथवा बिश्वस्त सूचना प्राप्त भएमा तत्काल अनुगमन र कारवाहीका लागि संयन्त्र निर्माण गरिएको उनले जिकिर गरेका छन्।

  आयोजक संस्था राष्ट्रिय सञ्चार केन्द्र नेपालका अध्यक्ष पेशल आचार्यको अध्यक्षतामा सम्पन्न गरिएको कार्यक्रमको संचालन सचिव हेमराज ढकालले गरेका थिए । कार्यक्रममा राष्ट्रिय उपभोक्ता मञ्चका केन्द्रीय अध्यक्ष प्रेमलाल महर्जनले उपभोक्ता अधिकारको विषयमा प्रस्तुतिकरण दिएका थिए ।

  उक्त अवसरमा चाँगुनारायणका अधिकृत सुरज पौडेल र निला घिमिरेको समेत उपस्थिति रहेको थियो भने अन्तरक्रियामा जनप्रतिनिधि, उपभोक्ता अधिकारकर्मी, व्यवसायी र संचारकर्मीको सक्रिय सहभागीता रहेको संस्थाकी कर्मचारी पूजा बस्नेतले जानकारी गराएकी छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...