News Portal

 • सल्लाघारीमा मौलिक नेवारी स्वादको नेवा: ननी शुरु

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, २२ मंसिर २०८०
  ३५७० पटक
  भक्तपुर, २२ मंसिर २०८०

  भक्तपुरमा मौलिक नेवारी खाजा र खानाको स्वाद पस्कने नेवाः ननी शुभारम्भ भएको छ । भक्तपुर नगरपालिकाको वडा नम्बर १ च्वंगा गणेशस्थित मन्दिर प्रवेशमार्गको उत्तरतर्फ रहेको नेवाः ननीले बिहीवारबाट सेवा शुरु गरेको हो ।

  नेवारी स्वादका पारखीहरुलाई लक्षित गरी बनाइएको नेवा: ननी परम्परागत शैलीको साजसज्जाले आकर्षक देखिन्छ । शुरुमा ‘पिकनिक स्पट’ बनाउने योजना रहेकामा काम गर्दै जाँदा डेढ करोड बढीको लागतमा पिकनिक स्पटलाई नेवा: ननीमा पणिणत गरिएको संचालक लक्ष्मीप्रसाद ख्याजूले जानकारी गराएका छन् ।

  नेवा: ननीलाई पारिवारिक माहोल दिइने उनले दावी गरे । विशेषगरी पारिवारिक र साथीभाइको जमघट गर्न र भोज खुवाउन यो अत्यन्त उपयोगी रहने संचालकहरुले बिश्वास व्यक्त गरेका छन् । एकै पटक २ सय जनाले मौलिक एवं परम्परागत नेवारी खाजा तथा भोजको आनन्द लिन सक्ने नेवाः ननीका अर्का सञ्चालक आशाराम फाँजू बताउँछन् । उनका अनुसार ननीमा विवाह, व्रतवन्धलगायतका शुभकार्यअन्तर्गत नेवारी झ्वः भ्वयः (सुकुल भोज) खुवाउने व्यवस्थासमेत छ ।

  करिब ३ रोपनी क्षेत्रफलमा फैलिएको ननीमा प्रवेश गर्न परम्परागत शैलीको प्रवेशद्वार बनाइएको छ । परम्परागत फल्चा र गजुर मात्र होइन, भगवान भैरवको आकर्षक प्रतिमा समेत संचालकहरुले आफ्नै लगानीमा ननीमा स्थापना गरेका छन् । नेवारी खाजा संगै नेवारी वातावरण झल्काउने माहौल बनाइएको संचालक रोशन खर्बुजाले बताए ।

  नेवा: ननीमा आधा दर्जन युवाहरुले लगानी गरेका छन् । दयाराम खर्बुजा, राजेश गारु, लक्ष्मीप्रसाद ख्याजू, राकेश सिन्ताकल र रोशन खर्बुजाले स्वदेशमै बसेर व्यवसायमार्फत सेवाको बाटो रोजेका हुन् । नेवारी स्वादको उत्कृष्ट गन्तब्य, सुविधासम्पन्न पिकनिक स्पट, सभास्थल र पारिवारिक रमाइलोका लागि नेवा: ननीले बेग्लै पहिचान बनाउने उनीहरुले बिश्वास व्यक्त गरेका छन् ।

  नेवा: ननीका हरेक फल्चामा ग्राहकको रुचिअनुसार सुकुल वा टेबलमा बसेर खान सकिने व्यवस्था मिलाइको छ भने मूल्य पनि सस्तो रहेको संचालकको दावी छ । स्वाद र गुणस्तर संगै ग्राहकको स्वास्थ्य र सन्तुष्टि पनि आफूहरुको सरोकारको विषय भएको भन्दै संचालकहरुले एक पटक आउने ग्राहक पटक पटक आउने जिकिर गरेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने भएको छ। भक्तपर पर्यटन विकास समितिका अध्यक्ष...

  राप्रपाबाट निर्वाचित सांसद निलम्बित

  राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट निर्वाचित प्रदेश सांसदको पद निलम्बनमा परेको छ । कपिलवस्तु क्षेत्र नम्बर ३...

  रक्सि नखाउ भन्दा गयो ज्यान

  रूकुम पश्चिममा हजुरबाको हत्या आरोपमा प्रहरीले नातिलाई पक्राउ गरेको छ । रुकुम पश्चिमको मुसिकोट नगरपालिका-१२...