News Portal

 • आजबाट एसईई शुरु, बेमौसमी वर्षाले परीक्षार्थी बिरामी हुने जोखिम

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, १५ चैैत २०८०
  २२४ पटक
  भक्तपुर, १५ चैैत २०८०

  भक्तपुर । माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा एसईई(कक्षा-१०) आज बिहीवारबाट शुरु भएको छ । एसईईको पहिलो दिन अंग्रेजी विषयको परीक्षा भईरहेको छ । परीक्षा बिहान ८ बजेबाट शुरु भएको हो ।

  भक्तपुरमा ६ हजार ७५ परीक्षार्थी एसईई परीक्षामा सामेल भएका शिक्षा बिकास तथा समन्वय इकाईका सूचना अधिकारी ध्रुबप्रसाद कोइरालाले जनाएका छन् । २ हजार ८ सय ९२ जना छात्रा र ३ हजार १ सय ८३ छात्र परीक्षामा सामेल भएका कोइरालाको भनाइ छ । परीक्षाका लागि २४ परीक्षा केन्द्र कायम गरिएको उनले जानकारी गराएका छन् ।

  परीक्षामा १ सय ३ परीक्षार्थी प्राविधिक धारका छन् भने ६ जना अघिल्लो वर्षको परीक्षाफलको ग्रेड वृद्धि गर्न परीक्षामा सामेल भएका सूचना अधिकारी ध्रुब कोइरालाले बताए ।

  परीक्षा केन्द्र पुग्ने क्रममा परीक्षार्थीलाई वर्षाले अवरोध गरेको छ । छाता नलिएरै घरबाट निस्किएका परीक्षार्थीहरु पानीमा भिज्दै परीक्षा केन्द्र पुगेका दृश्य देखिएको छ । कतिपय विद्यार्थी साथीको छातामा ओत लागेपनि कतिपय पानीमा रुझ्दै परीक्षा केन्द्र पुगेका छन् ।

  बेमौसमी वर्षाले परीक्षार्थीलाई दु:ख दिएको छ । पहिलो दिनमै पानीले रुझाएर परीक्षा केन्द्र पुगेका विद्यार्थी बिरामी हुने जोखिम बढेको देखिन्छ । यसले अभिभावक र विद्यालयलाई चिन्तित बनाएको छ । भक्तपुर अस्पतालकी कार्यकारी निर्देशक समेत रहेकी डा सुमित्रा गौतमले विद्यार्थीलाई चिसोबाट बच्न सुझाव दिएकी छन् ।

  शिक्षा बिकास तथा समन्वय इकाईकी प्रमुख कमला ज्ञवालीले परीक्षा मर्यादीत ढंगले सम्पन्न हुने बताएकी छन् । परीक्षाको अनुगमन गर्न प्रमुख जिल्ला अधिकारी रोशनीकुमारी श्रेष्ठको नेतृत्वमा सरोकारवाला सम्मिलित टोली खटिएको बताइएको छ ।

  देशभर १० हजार ८ सय ६ विद्यालयका २ लाख ५० हजार ७ सय ७२ छात्रा, २ लाख ५३ हजार ६ सय २७ छात्र र अन्य १५ जना गरी कूल ५ लाख ४ हजार ४ सय १४ परीक्षार्थी परीक्षामा सहभागी भैरहेका राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डका अध्यक्ष डा महाश्रम शर्माले जनाएका छन् । उनका अनुसार जापानको टोकियोमा पनि १ परीक्षा केन्द्र कायम गरिएको छ । परीक्षाका लागि २ हजार ६४ परीक्षा केन्द्र निर्धारण गरिएको छ जसमा सबैभन्दा कम मनाङ, मुस्ताङमा एक-एक केन्द्र तथा सबैभन्दा बढी काठमाडौँमा १ सय २७ परीक्षा केन्द्र निर्धारण गरिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  लेखक खाइजूको भोगाइमा आधारित यमलोक यात्रा सार्वजनिक

  लेखक श्रीराम खाइजूको सातौं कृति  सार्वजनिक भएको छ ।  आफ्नै जीवनको संस्मरण समेटिएको पुस्तक यमलोकको...

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  शासक दलहरु मन्त्री पदकै निम्ति हानाथाप गरिरहेका छन् : गोसाई

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एवं वागमती प्रदेश सभाका सदस्य सुरेन्द्रराज गोसाईले शासक दलहरु...

  सल्लाघारीमा जारी महोत्सवमा दैनिक हजारौको भीड, किनमेल र मनोरन्जन नै मुख्य आकर्षण

  सल्लाघारीस्थित १०८ रोपनी मैदानमा जारी ८ औं भक्तपुर औद्योगिक साँस्कृतिक पर्यटन तथा व्यापार महोत्सव धुमधामका...