News Portal

 • सल्लाघारीमा जारी महोत्सवमा दैनिक हजारौको भीड, किनमेल र मनोरन्जन नै मुख्य आकर्षण

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, २९ चैैत २०८०
  १७८ पटक
  भक्तपुर, २९ चैैत २०८०

  सल्लाघारीस्थित १०८ रोपनी मैदानमा जारी ८ औं भक्तपुर औद्योगिक साँस्कृतिक पर्यटन तथा व्यापार महोत्सव धुमधामका साथ् अघि बढिरहेको छ । दैनिक हजारौं मानिसहरु मेला अवलोकन गर्न आइरहेका छन् ।

  बिगतका वर्षमा झैँ नयाँ वर्ष र बिस्काः जात्राको अवसर पारेर आयोजित महोत्सवमा मूख्यत: सरसामान किनमेल गर्न, खेल खेल्न र सांगीतिक प्रस्तुतीको स्वाद लिन मानिसहरु व्यस्त देखिन्छन । त्यसका अलावा विद्यार्थीहरुको स्कूल बिदाको सदुपयोग गर्न अभिभावकले मेला भर्ने मेसो मिलाएका छन् भने केही खानाका स्टलमा भोक मेटाउन पनि महोत्सवमा पस्ने गरेका भेटिन्छन । कतिपय फुर्सदिला मानिसहरुलाई भने महोत्सव दिन कटाउने स्थल बन्न पुगेको छ ।

  बहुसंख्यक अवलोकनकर्ता भने सपरिवार आउने गरेका र महोत्सवलाई किनमेल देखि मनोरन्जन र घुमघामको गन्तब्य बनाउने गरेका आयोजक औधोगिक शान्ति नेपालका अध्यक्ष सन्दिप महतले बताएका छन् ।

  चैत २२ गते बाट शुरु महोत्सव बिहीवार सम्ममा १ लाख जनाले अवलोकन गरिसकेका आयोजकको दावी छ । ”८ औं दिनसम्म आइपुग्दा सहभागीता उत्साहजनक रहेको छ ।” मेलाका संयोजक दिपक थापाले दावी गरे । मंगलबार भक्तपुरको प्रसिद्ध बिस्काः जात्रा सुरु भएकाले अबका दिनमा महोत्सव अवलोकन गर्ने आउनेहरुको संख्यामा थप वृद्धि हुने आयोजकको अपेक्षा छ ।

  बिहीवार किनमेलसंगै गायिका अस्मिता अधिकारी, गायक दुर्गेश थापा, कुलेन्द्र विश्वकर्मा, श्रीकृष्ण बम मल्ल लगायतका कलाकारहरुको विशेष प्रस्तुतिमा अवलोकनकर्ताले सांगीतिक मज्जा लिएका थिए । आयोजक संस्था मध्यपुर ब्वाइज ब्यान्डका सुनिल महर्जनका अनुसार अहिलेसम्म राष्ट्रियस्तरका तीन दर्जन कलाकारहरुले सांगीतिक प्रस्तुती दिइसकेका छन । प्रत्येक दिन सांगीतिक कार्यक्रम  भैरहेको आयोजकको भनाइ छ ।

  महोत्सवमा कृषि, पर्यटन, खाद्यान्न, लत्ताकपडा, जुत्ता, हस्तकलाका सामाग्री, भान्सामा प्रयोग गरिने सामाग्री, स्थानीय उत्पादन र खानाका परिकारसहित २ सय स्टल रहेका संयोजक दिपक थापाले जानकारी दिए । महोत्सवमा बालबालिकाको मनोरञ्जनका लागि बाल उद्यान, रोटेपिङ, ब्रेकडान्स लगायत विभिन्न खेलहरु खेल्न सकिनेछ ।

  ज्येष्ठ नागरिकलाई प्रवेश शुल्क नलाग्ने महोत्सवमा विद्यार्थीलाई रु.५० र अन्यलाई भने रु.७० को प्रवेश शुल्क लाग्ने व्यवस्था गरिएको छ । महोत्सव बैशाख २ गतेसम्म संचालन हुनेछ । बैशाख ३ गते भने नेपाली भाषी भारतीय गायक विपुल क्षेत्रीको विशेष सांगीतिक कार्यक्रम हुने आयोजकले जानकारी गराएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुँजीवादीहरु आफ्नो स्वार्थ सिद्ध गर्न प्रेस स्वतन्त्रताको कुरा गर्छन् : बिसंखे

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) की स्थायी समिति सदस्य अन्जना बिसंखेले प्रेस स्वतन्त्रता पुँजीवादीहरुको कब्जामा परेको बताएकी...

  पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय स्काउट क्याम्प हुने

  काभ्रेको पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय वृहत स्काउट क्याम्प हुने भएको छ । नेपाल स्काउट पाँचखाल नगर...

  उपप्रधान तथा गृहमन्त्री लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी जग्गा

  सरकारका उपप्रधान तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी १ आना पैतृक सम्पत्ति रहेको छ...

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ परेका छन् । सिरोहियालाई नागरिकता कीर्ते आरोपमा प्रहरीले...

  भक्तपुरमाथि विभेद भएको छ : मेयर प्रजापति

  आदरणीय नगरबासी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, दोस्रो कार्यकालको निम्ति हामी निर्वाचित भएर बहाली भएको आज दुई...