News Portal

 • सिद्धि स्मृति भक्तपुर फुटबल क्लव शहिद स्मारक सी डिभिजनमा भिड्दै

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ५ भदौ २०७८
  ८२८ पटक
  भक्तपुर, ५ भदौ २०७८

  भक्तपुरको सिद्धि स्मृति भक्तपुर फुटबल क्लव शहिद स्मारक सी डिभिजनमा प्रतिस्पर्धा गर्दैछ । क्लबले शनिवार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा उक्त खुलासा गरेको हो ।

  फुटबल टोलीको तयारीबारे आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा अध्यक्ष राम प्रजापतिले फुटबलमा भक्तपुरको पुरानो साख फिर्ता ल्याउन सी डिभिजनमा पुग्ने लक्ष्य राखेको बताए ।

  वि. सं. २०६५ सालमा स्थापना भएको क्लवले यसवर्ष सी डिभिजन छनोट प्रतियोगिताको तयारी गरिरहेको छ । विगतमा भक्तपुरका थुप्रै फुटबल खेलाडीहरुले राष्ट्रिय टोलीमा स्थान बनाएपनि केही वर्ष यता प्रायः शुन्यको अवस्था रहेको बताउँदैं अध्यक्ष प्रजापतिले यसवर्ष सी डिभिजन पुग्ने र क्रमशः ए डिभिजनसम्म पुग्ने क्लवको लक्ष्य रहेको जानकारी दिए ।

  क्लवले सी डिभिजनको छनोट प्रतियोगिताको लागि विरगंजको युनाईटेडका खेलाडीलाई क्लवमा आवद्ध गराई प्रशिक्षण गरीरहेको प्रशिक्षक दामोदर शिल्पकारले जानकारी दिए । ‘मैले विगतमा लामो समय विरगंजको युनाईटेडको प्रशिक्षक भएर टिम हेरेको आधारमा यसवर्ष भक्तपुर फुटबल क्लवबाट खेलाउन ल्याएका हौं,’ प्रशिक्षक शिल्पकारले भने ।

  टोलीले बिहान ८ बजेदेखी महेश्वरी खेल मैदानमा प्रशिक्षण गरिरहेको जानकारी दिँदैं मैदानको खराब अवस्थाले फुटसलमा लगेर प्रशिक्षण गराउनु पर्ने बाध्यता रहेको समेत बताए । ‘भक्तपुरमा एउटा स्तरिय मैदान समेत छैन । खेलाडी भएपनि मैदान नभएका कारण भक्तपुरको फुटबलको स्तर उठ्न नसकेको हो,’ उनले भने ।

  प्रशिक्षणमा खेलाडीहरुको फिटनेसलाई विशेष ध्यान दिईएको र उनीहरुको खेल क्षमता विकासका लागि मैत्रीपूर्ण खेलमा जोड दिएको शिल्पकारले बताए । उनले हालै ए डिभिजन क्लवसँग मैत्रीपुर्ण खेल खेलेको र त्यसमा ५–१ ले पराजित भएपनि एक गोल गर्न सक्नु क्लवको सफलता भएको बताए ।

  पत्रकार सम्मेलनमा क्लवका मुख्य प्रायोजक सिद्धि स्मृति प्रतिष्ठानका अध्यक्ष श्यामसुन्दर धौभडेलले प्रतिष्ठानको पाँच प्रमुख उद्देश्य मध्ये खेलकुद पनि एक भएकोले विगतदेखी नै प्रतिष्ठानले खेल क्षेत्रमा लगानी गर्दै आइरहेको जानकारी दिए । उनले खेलको विकासका लागि प्रमुख पुर्वाधारको रुपमा रहेको खेल मैदानको अभावले खेलाडीहरु पलायन हुने अवस्था रहेको बताए । ‘सम्पदा संरक्षणमा जस्तै स्थानीय तहको अग्रसरता खेल र खेल मैदानको विकास तथा बिस्तारमा पनि हुनुपर्छ,’ उनले भने ।
  क्लवका प्रायोजक गोर्खा ईको प्यानलका कार्यकारी प्रमुख सुरेश कवाँले फुटबलको क्षेत्रमा पनि भक्तपुरको पहिचान स्थापित गराउन आफ्नो उद्योग जोडिन पाउँदा खुसी लागेको बताए ।
  अर्को प्रायोजक डा. इवामुरा अस्पतालका राजुमृगेन्द्र जोशी र भक्तपुर ११ का श्यामशरण श्रेष्ठले विगतमा प्रायोजक नपाएकै कारण भक्तपुरको फुटबल माथि उठ्न नसकेको चर्चा गर्दै अब त्यो अवस्थाको अन्त्य हुने बारे बिस्वस्त पार्ने प्रायस गरे ।

  नेपाल पत्रकार महासंघ भक्तपुरका अध्यक्ष जगत प्रजापतिले दुई दशक अघि भक्तपुर फुटबलको उर्वराभुमीको रुपामा रहेको भएतापनि केही वर्षदेखी जिल्लाको फुटबल गतिविधि प्रायः शुन्यमा रहेको बताए । उनले भक्तपुरमा फुटबलको विकास गर्न जिल्ला स्तरिय प्रतियोगिताहरु निरन्तर चल्नुपर्नेमा जोड दिए ।

  सिद्धि स्मृति भक्तपुर फुटबल क्लव शहिद स्मारक सी डिभिजन छनोट प्रतियोगिताको समूह ‘आई’ मा रहेको छ । सो समूहमा युथ हसन्टार क्लव र भक्तपुरकै दिव्यश्वरी फुटबल क्लव रहेको छ । भक्तपुरले पहिलो खेल भदौ २२ गते युथ हसन्टारसँग खेल्ने छ भने समूह चरणको दोस्रो खेल दिव्यश्वरीसँग भदौ २६ गते खेल्ने तालिका छ ।

  यसवर्षको सी डिभिजन छनोट प्रतियोगितामा भक्तपुरका ६ क्लवले प्रतिष्पर्धा गर्दैछन ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  चाँगुमा पत्रकार : काँग्रेस उपसभापतिमा दुलाल असफल, एमाले उपाध्यक्षमा बास्तोला निर्विरोध

  yaya ram bastola sanjeev dulal

  भक्तपुरमा राजनीतिक दलको नेतृत्व तहमै पत्रकारहरुको प्रभाव देखिएको छ । सत्तारुढ दल नेपाली काँग्रेस र...

  भक्तपुरका दुई नगरपालिकामा प्रेस सेन्टरको शाखा बिस्तार

  प्रेस सेन्टर नेपालले भक्तपुर जिल्लाका दुई नगरपालिकामा शाखा बिस्तार गरेको छ । बुधवार सूर्यविनायक र...

  विद्युतीय यातायातलाई सरकारले प्राथमिकता दिन्छ : मन्त्री भुसाल

  ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाइमन्त्री पम्फा भुसालले विद्युतीय यातायातलाई सरकारले प्राथमिकतामा दिने दावी गरेकी छन् ।...

  सेनाले बनायो रातमा पनि अवतरण गर्न मिल्ने हेलिप्याड

  जाजरकोट । जाजरकोटमा नेपाली सेनाले रातमा पनि हेलिकोप्टर अवतरण गर्न मिल्ने हेलिप्याड निर्माण गरेको छ...

  पुतलीबजारलाई १ का विरुद्ध ८ गोल गरी भक्तपुर बिजयी : मचामसी उत्कृष्ट खेलाडी घोषित

  एन्फाको आयोजनामा काठमाडौंमा सुरु भएको ‘उपमेयर कप’ महिला फुटबल प्रतियोगितामा भक्तपुर नगरपालिकाले स्याङ्जाको  पुतलीबजार नगरपालिकालाई...