News Portal

 • बेपत्ता भए १६ मन्त्री

  अनलाइनपर्दा संवाददाता
  ६९४ पटक

  भक्तपुर । मन्त्रीहरूको अबस्था नै अस्तब्यस्त भएपछि मुलुकको अबस्था कस्तो होला ? आफै अनुमान गर्नुस यस्तै भएको छ । अहिले मुलकमा करिब साढे दुई महिनादेखि माओवादी केन्द्रका १६ मन्त्री जिम्मेवारी विहीन छन् । विना विभागिय भइसकेपछि उनीहरुको दैनिकी सिंहदरबार नै नछिरी बित्ने गरेको छ । प्राय मन्त्री त घुमफिरमा बिताइरहेका छन । राज्यको आखामा छारो हाल्दै झन्डावाला गाडिमा सयर गरिरहेका छन । बिनाविभागिय मन्त्री शिवकुमार मण्डल पहिलो पटक पाँच दिनअघिको मन्त्रीपरिषद बैठकमा गए ।

  त्यसअघि उनि चुनावका लागि गृहजिल्ला मोेरङमा केन्द्रित भए। महिला, बालबालिका तथा समाज कल्याणमन्त्रीको जिम्मेवारी मुक्त भएपछि आशा कोइराला दिनहरु पनि फूर्सद मै वितिरहेका छन् । मन्त्री महेन्द्र बहादुर शाही कहिले कालीकोट कहिले राजधानी गर्दै बिताइरहेका छन । त्यस्तै जनार्दन शर्मा,कृष्ण बहादुर महरा,टेक बहादुर बस्नेत सबैका दिनहरू सयरमै बित्ने गरेका छन । उच्च स्रोतका अनुसार पार्टी भित्र र बाहिर राम्रै छबि बनाएका मन्त्री शर्मा भावी मन्त्रीका लागि बार्गेनिङमा लागि परेको बताइएको छ । त्यस्तै कृष्ण बहादुर महराको रूची सभामुखमा देखिएको छ ।

  अहिलेको सरकारमा माओवादीबाट एक उपप्रधानमन्त्री, ८ विनाविभागीय मन्त्री र ७ विनाविभागीय राज्यमन्त्री छन् । रोचक कुरा त के छ भने उहि माओबादी प्रतिपक्षमा पनि छ सरकारमा रहेको छ । एमाले र माओवादीबीच बाम गठबन्धन भएपछि ७८ दिनअघि माओवादीबाट सरकारमा गएका मन्त्रीलाई प्रधानमन्त्री देउवाले जिम्मेवारीबाट मुक्त गरिदिएका थिए ।

  फुसर्दिला विनाविभागीय मन्त्री सकेसम्म जिल्लातिरै समय कटाउँदै आएका छन् । चुनाव सकिएको एक महिना बित्यो तर मतदातालाई धन्यवाद दिने बहानामा विनाविभागीय मन्त्रीहरु गाउँघरमै देखिन्छन् । अहिलेसम्म कुनै पनि विनाविभागिय मन्त्री सम्पर्कमा नआएको प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रीपरिषद कार्यालले जनाएको छ ।

  विनाविभागिय मन्त्री काम विहिन भएर नियमित सिंहदरवार नगए पनि नियमित पाउने सेवा सुविधा भने उनीहरुले लिइरहेका छन् । बिनाविभागीय मन्त्रीका लागि मन्त्रीपरिषद् तथा प्रधानमन्त्री कार्यालयको भवनमा एउटा साझा कोठा छुट्टयाइएको छ तर कुनै पनि विनाविभागिय मन्त्रीले पाइलो समेत टेकेका छैनन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  बक्तृत्वकला प्रतियोगितामा मोर्डनकी छात्रा समिक्षा खनाल प्रथम

  ”शिक्षामा प्रविधिको प्रयोग, आजको आवश्यकता” विषयक बक्तृत्वकला प्रतियोगितामा मोर्डन बोर्डिङ्ग स्कूलकी छात्रा समिक्षा खनालले प्रथम...

  संक्रमित आमाबाट स्वस्थ बच्चाको जन्म

  भरतपुर अस्पतालमा विगत १० महिनामा छ जना एचआइभी संक्रमित आमाले स्वस्थ बच्चालाई जन्म दिएका छन्...

  विद्यार्थीलाई ट्राफिक सचेतना कक्षा  

  ट्राफिक प्रहरीले सामुदायिक विद्यालयका विद्यार्थीलाई ट्राफिक सचेतना कक्षा सञ्चालन गरेको छ । काठमाडौँ उपत्यका ट्राफिक...

  एउटै व्यक्ति चोरी मुद्दामा पाँचौँपटक पक्राउ

  नेपाल प्रहरीले बूढानीलकण्ठ क्षेत्रमा रु चार लाख ८८ हजार चोरी गर्ने एक जनालाई पक्राउ गरेको...

  फलोअप उपचारका लागि आज चीन जाँदै नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव पुन

  नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव वर्षमान पुन फलोअप उपचारका लागि शुक्रबार चीन जाने भएका छन् ।...