News Portal

 • भक्तपुरको उपनिर्वाचनका लागि ४ जनाको नाम सिफारिस : शनिवार केन्द्रले निर्णय गर्ने सम्भावना

  सत्तारुढ़ नेकपाको केन्द्रिय सचिवालयले कसलाई पत्याउला

  भक्तपुर, १५ कात्तिक
  ५०६७ पटक
  भक्तपुर, १५ कात्तिक

  भक्तपुरको क्षेत्र नम्बर १ अन्तर्गत प्रदेश क्षेत्र नम्बर १ को प्रदेशसभा सदस्यका लागि निर्धारित उपनिर्वाचनका लागि सत्तारुढ़ नेकपाले ४ जना आकांक्षीको नाम केन्द्रमा सिफारिस गरेको छ । मङ्सिर १४ मा तय भएको उपनिर्वाचनका लागि ४ जना आकांक्षीको नाम केन्द्रमा रिफारिस गरी पठाइएको हो ।

  भक्तपुर जिल्ला कमिटीले पठाएको ३ नाममा एक महिला थपेर प्रदेश ३ को पदाधिकारी बैठकले शुक्रवार ४ जनाको नाम सिफारिस गरेर केन्द्रमा पठाएको एक पदाधिकारीले भक्तपुर पोस्टलाई बताएका छन् । शनिवार बिहान बस्ने केन्द्रकाे बैठकले ४ जना मध्ये एक उम्मेदवार छान्न सक्ने समेत श्रोतले जनाएको छ । ” शनिवार विहान डाकिएको सचिवालय बैठकमा उपनिर्वाचनका लागि उम्मेदवार छनौटको विषयमा छलफल हुनेछ, निर्णय भएमा भोली नै को उम्मेदवार भन्ने टुंगो लाग्छ ।” श्रोतले भन्यो ।

  भक्तपुर जिल्ला पार्टीले सचिव डीपी ढकाल र जिल्ला सदस्यद्वय रमेश बुढाथोकी र मोहनवीर श्रेष्ठको नाम प्रदेश कमिटीमा सिफारीस गरेर पढाएको जानकारी प्राप्त भएको छ । एक महिलाको नाम पनि अनिवार्य पठाउनुपर्ने व्यवस्था बमोजिम प्रदेश कमिटीले जिल्ला सदस्य नारायणी फुयालको नाम समेत समावेश गरी केन्द्रमा ४ जनाको नाम पठाइदिए पनि प्रतिष्पर्धा भने ढकाल, बुढाथोकी र श्रेष्ठबीच हुने अनुमान गरिएको छ ।

  उम्मेदवारीका लागि सिफारिस गरिएकामा ढकाल उमेरले सबैभन्दा युवा हुन् भने पदले सबैभन्दा जेष्ठ छन् । उनी पार्टीको प्रदेश कमिटी सदस्य हुन् भने जिल्लामा पार्टी सचिवको हैसियतमा छन् । बौद्धिक नेताको रुपमा परिचय बनाएका ढकाल तत्कालिन अर्थमन्त्री वर्षमान पुनको स्वकीय सचिव समेत रहिसकेका छन् । उनी पूर्व माओबादी नेता हुन् । यस अघिको निर्वाचनमा उनले पार्टीको आधिकारीक उम्मेदवार भएर उम्मेद्वारी दर्ता गराएपनि हरिशरण लामिछानेले बागी उम्मेद्वारी दिएपछि पार्टीको निर्देशनमा ढकाल पछि हटेका थिए । यसपटक उनले उम्मेद्वारी पाउने प्रवल सम्भावना रहेको श्रोतको दावी छ ।

  श्रोतका अनुसार ढकाललाई राजनीतिक प्रतिस्पर्धी ठान्ने केहि स्थानीय नेताहरु भने ढकालको बिपक्षमा छन् । पूर्व गाविस अध्यक्ष रहिसकेका मोहनवीर श्रेष्ठ र पूर्व गाविस उपाध्यक्ष रहेका रमेश बुढाथोकीलाई उम्मेद्वारी दिइनुपर्ने भन्दै लविङ्ग भैरहेकोले श्रेष्ठ र बुढाथोकी पनि प्रवल दावेदार देखिएका छन् । पूर्व नेकपा (एमाले ) का श्रेष्ठ र बुढाथोकी मध्ये कसलाई छान्ने भन्ने सकस भने यथावत देखिएको श्रोतको दावी छ । तुलनात्मकरुपमा श्रेष्ठ भन्दा बुढाथोकीको पल्ला भारी भएको बताइएको छ । बुढाथोकी राजनीतिकर्मीका अलावा निर्माण व्यवसायी समेत हुन् । होटल व्यवसायमा रहेकी फुयालको भने उम्मेदवार हुने ज्यादै न्यून सम्भावना रहेको देखिन्छ ।

  नेकपा भक्तपुरले शनिवार दिउँसो सो निर्वाचन क्षेत्रस्थित कमलविनायकमा भेला समेत डाकेको छ । केन्द्रले बिहान उम्मेदवार छनौट गर्ने विस्वास सहित दिउँसो भेला डाकिएको भक्तपुर पोस्टलाई जानकारी प्राप्त भएको छ । उक्त अवसरमा ५ सय बढी नेताकार्यकर्ता समेटेर निर्वाचन परिचालन कमिटी बनाउने कार्यक्रम रहेको एक जिल्ला नेताले जनाएका छन् ।

  सत्तारुढ नेकपालाई भक्तपुरको उपनिर्वाचन जित्नैपर्ने दवाव छ । यस अघि पार्टीबाट निर्वाचित प्रदेश सांसद हरिशरण लामिछानेको ह्दयघातका कारण निधन भएपछि यस क्षेत्रमा उपनिर्वाचन हुने भएको हो । जितेको क्षेत्र गुमाउनु परेमा यसले देशव्यापीरुपमा नकारात्मक संदेश दिन सक्ने भएकोले यो निर्वाचन नेकपाका लागि निर्वाचन मात्र नभएर नमूना परीक्षा पनि हो ।

  याे पनि पढ्नुस्

  https://bhaktapurpost.com/archives/14143

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरका बासुले ल्याए मोबाइल हराउन नदिने ‘एप’

  भक्तपुरका व्यवसायी सुवास बासुले मोबाइल हराउन नदिने एप्लिकेशन भित्राएका छन् । उनले भारतमा लोकप्रिय रहेको...

  एमाले भक्तपुरको अध्यक्षमा दोहोरिए देउजा

  नेकपा एमालेको भक्तपुर जिल्ला कमिटीको ९ औं अधिवेशनले नयाँ नेतृत्व निर्वाचित गरेको छ । सल्लाघारीस्थित...

  भक्तपुर एमालेमा २ प्यानल, मतदानबाट नेतृत्व निर्वाचित गरिँदै

  नेकपा एमालेको भक्तपुर जिल्ला कमिटीमा नयाँ नेतृत्व चयनका लागि निर्वाचन हुने भएको छ । सल्लाघारीस्थित...

  भक्तपुर निवासी पौडेल ३८ वर्षमै सहसचिव सिफारिस

  krishna paudel CDO

  बिराटनगर स्थायी ठेगाना भई भक्तपुरको मध्यपुर थिमी-३ निवासी गृह मन्त्रालयका उपसचिव कृष्ण पौडेल निजामती सेवाको...

  सर्लाही एमालेमा पुन: साहकै नेतृत्व, १२ मतले पछि परे प्रसाईं

  नेकपा एमाले जिल्ला कमिटी सर्लाहीको अध्यक्षमा राजकुमार साह निर्वाचित भएका छन् । सदरमुकाम मलंगवामा बुधबार...