News Portal

 • भक्तपुर नगरव्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु

  भक्तपुर, १७ कात्तिक
  १२६६ पटक
  भक्तपुर, १७ कात्तिक

  भक्तपुर नगरव्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु भएको छ । आइतबार सहिदस्मृति खेलमैदानमा नेमकिपाका अध्यक्ष नारायणमान बिजुक्छेले प्रतियोगिताको उद्घाटन गरेका हुन् ।

  उक्त प्रतियोगिताको उद्घाटन कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै अध्यक्ष बिजुक्छेले खेलकुद गतिविधि भनेको शारीरिक र मानसिक कला प्रदर्शनी भएको बताउदै जनस्वास्थ्यमा यसको धेरै महत्व रहेको बताए ।

  अध्यक्ष बिजुक्छेँले विद्यार्थीले परीक्षाको समयमा चिट सारेर उत्तीर्ण हुनु र जालसाजी गरी खेल खेल्नु दुवै उत्तिकै गलत भएकोले यस्तो कार्यबाट पर रहनुपर्ने प्रष्ट पारे । खेल राम्रो स्वास्थ्यको लागि खेलिने र राम्रो स्वास्थ्य भए राम्रोसंग देश र समाजको हितमा लाग्न सकिने भन्दै देशप्रेमलाई विद्यार्थी वर्गले कहिल्यै भुल्न नहुनेमा उनले जोड दिए ।

  उक्त अवसरमा भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले खेलकुद क्षेत्रको भौतिक निर्माणमा जोड दिइएको जानकारी गराउदै खेलकुदलाई नगरपालिकाले महत्वका साथ् अघि बढाइरहेको बताए । उक्त अवसरमा प्रमुख प्रजापतिले सिद्धपोखरीको उत्तरतर्फको खेलमैदान खेलकुद प्रयोजनको लागि सबैलाइ खुला गरिएकाे सार्वजनिक गरे ।

  कार्यक्रममा प्रदेश नं. ३ का प्रदेशसभा सदस्य सुरेन्द्रराज गोसाइँले देशमा अहिले शारीरिक र मानसिक रुपमा स्वस्थ नागरिकको आवश्यकता भएकोले नगरपालिकाको कदम तारिफयोग्य भएको भनेका थिए ।

  उक्त अवसरमा भक्तपुर नगरपालिकाकी उपप्रमुख रजनी जोशी,युवा तथा खेलकुद समितिका संयोजक एवं वडा नम्बर १ का वडाध्यक्ष श्यामकृष्ण खत्री, वडा नं. ७ का वडाध्यक्ष उकेश कवां, वडा नं. ९ का वडाध्यक्ष रबिन्द्र ज्याख्व लगायतले खेलकुदको क्षेत्रमा नगरपालिकाले गरेका कामबारे अवगत गराएका थिए ।

  कात्तिक २३ गतेसम्म चल्ने प्रतियोगिताको उद्घाटन कार्यक्रम अघि भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुुनिल प्रजापतिको नेतृत्वमा दत्तात्रयबाट सुरू भएको र्याली गोल्मढी, नासमना, भार्वाचो बसपार्क हुँदै सहिदस्मृति खेलमैदानमा पुगी सभामा परिणत भएको थियो ।

  उद्घाटन कार्यक्रममा खेलाडीहरुले जिम्न्यास्टिक खेल लगायत खेल कौसल प्रस्तुत गरेका थिए । प्रतियोगितामा नगरपालिका भित्रका ७२ विद्यालयको सहभागिता रहने नगरपालिकाका युवा तथा खेलकुद समितिका संयोजक एवं वडा नम्बर १ का वडाध्यक्ष श्यामकृष्ण खत्रीले भक्तपुरपोस्टलाई बताए । प्रतियोगितामा टेबुलटेनिस, भलिबल, फुटसल, कबड्डी, खो—खो, एथ्लेटिक्स, बुद्धिचाल, ब्याडमिन्टन, कराँते, उसु, तेक्वान्डो, पोर्टबल, जिम्नास्टिक र कसिमला पाँय गरी १४ खेलका लागि प्रतिस्पर्धा हुने बताइएकाे छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पत्रकार सिलवाललाई पितृशोक

  प्रेस सेन्टर नेपाल भक्तपुरका कोषाध्यक्ष, नेपाल पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा भक्तपुरका सदस्य एवं जनगर्जन पत्रिकाका...

  सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न सांसद थापा संयोजक रहेको संसदीय समिति गठन

  काठमाडौँ । प्रतिनिधिसभाले सहकारी ठगि प्रकरणको छानबिन गर्न संसदीय समिति गठन गरेको छ ।  समितिको...

  यस्ता छन् बजेटका पाँच उद्देश्य र प्राथमिकता(पूर्णपाठ सहित)

  बजेटको नयाँ ब्यागका साथमा अर्थमन्त्री वर्षमान पुन । तस्बिरः केशब गुरुङ अर्थमन्त्री वर्षमान पुनले कूल...

  बजेटको बक्तब्यमै भक्तपुरको शान, पुनको बजेटले बढायो ढकालको सम्मान

  सरकारले प्रस्तुत गरेको आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/८२ को बजेट बक्तब्यमा भक्तपुर जिल्लाका केही आयोजनालाई प्राथमिकता...

  ४ सवारी साधन ठोक्किदा गयो २ जनाको ज्यान

  नारायणगढ-मुग्लिन सडक खण्डमा आइतबार राति भएको सवारी दुर्घटनामा परी मृत्यु हुनेको सङ्ख्या दुई पुगेको छ...