News Portal

 • चुनावी परिणामलाई लिएर अनावश्यक टिकाटिप्पणी नगर्न डीपीको अपिल

  १४७६ पटक

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)का भक्तपुर जिल्ला कमिटी सचिव समेत रहेका प्रदेश सभा सदस्यका पराजित उम्मेदवार डीपी ढकालले चुनावी परिणामलाई लिएर अनावश्यक रुपमा सार्बजनिक टिकाटिप्पणी नगर्न अनुरोध गरेका छन् ।

  सामाजिक संजालमा उनको पराजयको विषयलाई लिएर आरोप प्रत्यारोप भैरहेपछि ढकालले सोमबार सामाजिक संजाल मार्फत नै अनावश्यक रुपमा सार्बजनिक टिकाटिप्पणी नगर्न अनुरोध गरेका हुन् ।”चुनावी परिणामलाई लिएर अनावश्यक रुपमा सार्बजनिक टिकाटिपणी नर्गनु हुन सबैलाइ हार्दिक अनुरोध गर्दछु ।” उनले भनेका छन् ।

  भक्तपुर निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ अन्तर्गत प्रदेश क्षेत्र नम्बर १ को प्रदेश सभा सदस्यका लागि भएको उपनिर्वाचनमा नेकपाका उम्मेदवार रहेका ढकाल नेपाली काँग्रेसका कृष्णलाल भडेल संग पराजित बनेपछि आम निर्वाचनमा तत्कालिन बाम गठबन्धनका उम्मेदवार हरिशरण लामिछानेले जितेको यो क्षेत्र नेकपाले गुमाउन बाध्य बनेको छ । निर्वाचनमा पराजित बनेपनि ढकालले विजयी उम्मेदवारलाई बधाई दिनुका साथै आफ्ना मतादाताप्रति आभार ब्यक्त गरेका छन् । निर्वाचनमा परिचालित हुने सम्पूर्ण नेता कार्यकर्ता धन्यवाद दिंदै उनले भक्तपुरको बिकास र सम्बृद्धिको लागि सधै जनसमुदायको सुख दुःखको साथी भई आजिवन लागिपर्ने पुन प्रतिज्ञा समेत प्रकट गरिसकेका छन् ।

  तरपनि डीपीको पराजयलाई पार्टी एकतासंग जोडेर टिकाटिप्पणीहरु भैराखेको छ । उनी पूर्व माओबादी भएकै कारण पराजित हुनु परेको भन्दै पूर्व माओबादीहरु सामाजिक संजालमा असन्तुष्ट देखिएका छन् भने पूर्व एमालेहरु त्यसको बचाव गरिरहेका देखिन्छन ।

  जिल्ला पार्टीले हारको समिक्षा बैठक नराख्दा र आधिकारिक कुरा बाहिर नल्याउदा कार्यकर्ताहरु आआफ्नै तर्कवितर्क सार्वजनिक रुपमै अभिव्यक्त गरिरहेका छन् । यसले गर्दा देशव्यापीरुपमै आशंका बढ्नसक्ने एक जिल्ला नेता बताउछन ।

  कार्यकर्ता मात्र होइन, केन्द्रीय नेताहरु नै भक्तपुरको हारमा कोही पार्टी हारेको भनिरहेका छन् भने कोही व्यक्ति मात्र हारेको प्रतिक्रिया दिइरहेका छन् । भक्तपुरको पराजयलाई लिएर केन्द्रीय सदस्य समेत रहेका जिल्लाका एक प्रभावशाली नेताले एक अन्लाइन पोर्टललाई डीपी कार्यकर्ता माझ नभिजेका कारण चुनाव हारेको बताएका छन् भने अर्का केन्द्रीय सदस्यले सामाजिक संजालमा भनेका छन् ”नेकपाभित्र एउटा प्रवृति छ आफुलाई पहिलो दर्जाको र अर्कोलाई दोस्रो दर्जाको ठान्ने ! चुनावको परिणाममा यो प्रवृत्तिले पनि काम गरेको छ । जनमत त तलमाथि भइरहने विषय हो ।”त्यसैगरी अर्का एक केन्द्रीय सदस्यले भक्तपुरको मतपरिणाम ने क पा को लागि गंभीर शिक्षा भएको र डिपी ढकालले यस पराजयलाई व्यक्तिगत रुपमा मात्र लिनु पर्ने कुनै कारण नभएको बताएका छन् ।

  यो पनि

  ढल्यो भक्तपुरको कम्युनिष्ट किल्ला : काँग्रेसका भडेल भारी मतले बिजयी

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भूकम्प पीडित पत्रकारलाई प्रेस सेन्टर ललितपुरको न्यानाे ज्याकेट

  प्रेस सेन्टर ललितपुरले भूकम्प पीडित पत्रकारहरुलाई न्यानाे ज्याकेट उपलब्ध गराउने भएको छ । भूकम्पबाट पालमुनि...

  उपभोक्ता हित संरक्षणमा चाँगुनारायण प्रतिवद्ध

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले उपभोक्ताको हित संरक्षणका लागि नगरपालिका दृढ रहेको दावी गरेका छन्...

  चार दिने युएई भ्रमणमा प्रधानमन्त्री प्रचण्डका दुई दर्जन उपलब्धी

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड जलवायु सम्मेलनमा भाग लिएर आइतबार स्वदेश फर्किएका छन् । उनले चार...

  दुवाकोट सडकमा स्थानीयको अवरोध

  दुवाकोट मोडमा स्थानीयले सडक अवरुद्ध गरेका छन् । स्थानीयले सडकमा प्रदर्शन गर्दै सवारी आवागमनमा अवरोध...

  शर्मा र सुवेदीलाई सम्मान

  २०८०।०८।१४ काठमाडौं अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज नेपाल च्याप्टरले अनेसास बिओटी सल्लाहकार रोहिणी शर्मा र अनेसासका...