News Portal

 • क्रिस गेलसहित विश्वका चर्चित क्रिकेट खेलाडीहरू नेपालमा ईपीएल खेल्दै

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता१६ माघ २०७६
  १२९४ पटक
  १६ माघ २०७६

  बीस ओभरको क्रिकेट खेलका विश्वकै उत्कृष्ट खेलाडीमध्ये एक वेष्ट इन्डिजका क्रिस गेलले नेपालमा व्यवसायिक खेल्ने भएका छन्। पोखरा राइनोज टोलीबाट एभरेष्ट प्रिमियर लीग ईपीएल खेल्न उनी काठमान्डू आउने पक्का भएको आयोजकले जनाएको छ। एक भिडिओ सन्देशमा गेलले भने: “नेपाल, गेट रेडी फर द गेम्स् [नेपाल, खेलको लागि तयार रहनु]।”

  उनले दुई खेल मात्रै खेल्ने बताइएको छ तर उनको अनुबन्ध रकमबारे खुलाइएको छैन। छ क्लबबीच हुने उक्त प्रतिस्पर्धा मार्च १४ देखि २८ सम्म कीर्तिपुर मैदानमा हुनेछ।

  गेलको नाममा सबैखाले क्रिकेटमा कीर्तिमानहरू भएपनि उनलाई टी२० क्रिकेटका सबैभन्दा आक्रामक ब्याट्सम्यानका रूपमा चिनिन्छ।जमैकामा जन्मेका गेलले राष्ट्रिय टोलीबाट १०३ टेस्ट, ३०१ एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रिय र ५८ टी२० अन्तर्राष्ट्रिय खेल खेलेका छन्।उनले विश्वका सबै ठूला फ्रेञ्जाइजी क्रिकेटमा १०० टी२० खेल खेल्दै १३,२९७ रन बनाइसकेका छन्।

  भ्रमण वर्षको अङ्ग

  गेलको भ्रमण ईपीएल खेल्नको लागि मात्र नभई भ्रमण वर्ष २०२० को प्रचारका लागि समेत रहेको आयोजकले जनाएको छ।काठमान्डूमा आएर खेल्ने क्रममा उनले नेपालमा दुई चर्चित स्थानमा घुम्ने छन्। यसको सम्पूर्ण व्यवस्था नेपाल सरकारले गर्ने जनाइएको छ।गेलसहित सो प्रतियोगितामा टेस्ट क्रिकेट खेलिसकेका दक्षिण अफ्रिकाका पूर्वकप्तान हसिम अमला, वेष्ट इन्डिजका ड्वायने स्मिथ, श्रीलङ्काका उपुल थराङ्गा र अफगानिस्तानका मोहम्मद शहजाद खेल्ने ईपीएल म्यानेजमेन्टले बताएको छ।

  चर्चित खेलाडीहरू

  प्रतियोगितालाई थप रोमाञ्चक बनाउन आयोजकले टेस्ट राष्ट्रका खेलाडीहरू अनुबन्ध गर्नुपर्ने नियम राखेपछि क्लबहरूले उनीहरूलाई अनुबन्धित गरेका हुन्।अलराउन्डर स्मिथले भैरहवा ग्लाडियटर्सबाट खेल्नेछन्। ग्लाडियटर्सको प्रशिक्षकमा नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीका पूर्वप्रशिक्षक पुबुदु दशानायके रहने छन्।

  भर्खरै मात्र राष्ट्रिय टोलीबाट सन्न्यास लिएका अलराउन्डर अमलाले खेल्न सहमति जनाए पनि क्लबको टुङ्गो लागिनसकेको आयोजकले बताएका छन्।श्रीलङ्काका पूर्वकप्तान विकेटकिपर थरङ्गा ललितपुर प्याटियटर्समा आबद्ध भइसकेका छन्।उनले ३१ टेस्ट, २३५ एकदिवसीय र २६ टी२० अन्तर्राष्ट्रिय खेलिसकेका छन्।विस्फोटक ब्याट्सम्यान शहजाद भने चितवन टाइगर्सबाट खेल्नेछन्।

  विविसीबाट

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देकोचामा बसको ठक्करबाट ज्यान गुमाएका मानिसको खुलेन पहिचान

  भक्तपुरको देकोचामा मंगलबार यात्रुबाहक बसको ठक्करबाट ज्यान गुमाएका मानिसको पहिचान हुन सकेको छैन । बुधबार...

  आशापुरीमा झ्याङ्छुप छ्योर्तेन स्तुपा र बुद्धपार्कको उद्घाटन

  भक्तपुरको सूर्यविनायक- ८ संगै जोडिएको काभ्रेको बनेपा-१४ आशापुरीमा श्री झ्याङ्छुप छ्योर्तेन स्तुपा र बुद्धपार्कको उद्घाटन...

  बिमान दुर्घटनामा सूर्यविनायक नगर अस्पतालका निर्देशक बर्माको भाइको निधन

  बुधवार बिहान त्रिभुवन बिमानस्थलमा भएको सौर्य एयरलाइन्सको जहाज दुर्घटनामा परी १८ जनाको ज्यान गएको छ...

  सौर्य एयरलाइन्स विमान दुर्घटना: १५ जनाको गयो ज्यान, ४ को जिवितै उद्धार

  सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटनामा चार जनाको उद्धार गरिएको नेपाल प्रहरीले जानकारी दिएको छ । उद्धार...

  बानियाँलाई परास्त गरेका बहादुरसिंह बने काँग्रेसबाट बागमतीमा पहिलो मुख्यमन्त्री

  बागमती प्रदेश सरकारको मुख्यमन्त्रीमा बहादुरसिंह लामा नियुक्त भएका छन् । मंगलबार प्रदेश प्रमुख यादव चन्द्र...