News Portal

 • क्रिस गेलसहित विश्वका चर्चित क्रिकेट खेलाडीहरू नेपालमा ईपीएल खेल्दै

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता१६ माघ २०७६
  १२३५ पटक
  १६ माघ २०७६

  बीस ओभरको क्रिकेट खेलका विश्वकै उत्कृष्ट खेलाडीमध्ये एक वेष्ट इन्डिजका क्रिस गेलले नेपालमा व्यवसायिक खेल्ने भएका छन्। पोखरा राइनोज टोलीबाट एभरेष्ट प्रिमियर लीग ईपीएल खेल्न उनी काठमान्डू आउने पक्का भएको आयोजकले जनाएको छ। एक भिडिओ सन्देशमा गेलले भने: “नेपाल, गेट रेडी फर द गेम्स् [नेपाल, खेलको लागि तयार रहनु]।”

  उनले दुई खेल मात्रै खेल्ने बताइएको छ तर उनको अनुबन्ध रकमबारे खुलाइएको छैन। छ क्लबबीच हुने उक्त प्रतिस्पर्धा मार्च १४ देखि २८ सम्म कीर्तिपुर मैदानमा हुनेछ।

  गेलको नाममा सबैखाले क्रिकेटमा कीर्तिमानहरू भएपनि उनलाई टी२० क्रिकेटका सबैभन्दा आक्रामक ब्याट्सम्यानका रूपमा चिनिन्छ।जमैकामा जन्मेका गेलले राष्ट्रिय टोलीबाट १०३ टेस्ट, ३०१ एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रिय र ५८ टी२० अन्तर्राष्ट्रिय खेल खेलेका छन्।उनले विश्वका सबै ठूला फ्रेञ्जाइजी क्रिकेटमा १०० टी२० खेल खेल्दै १३,२९७ रन बनाइसकेका छन्।

  भ्रमण वर्षको अङ्ग

  गेलको भ्रमण ईपीएल खेल्नको लागि मात्र नभई भ्रमण वर्ष २०२० को प्रचारका लागि समेत रहेको आयोजकले जनाएको छ।काठमान्डूमा आएर खेल्ने क्रममा उनले नेपालमा दुई चर्चित स्थानमा घुम्ने छन्। यसको सम्पूर्ण व्यवस्था नेपाल सरकारले गर्ने जनाइएको छ।गेलसहित सो प्रतियोगितामा टेस्ट क्रिकेट खेलिसकेका दक्षिण अफ्रिकाका पूर्वकप्तान हसिम अमला, वेष्ट इन्डिजका ड्वायने स्मिथ, श्रीलङ्काका उपुल थराङ्गा र अफगानिस्तानका मोहम्मद शहजाद खेल्ने ईपीएल म्यानेजमेन्टले बताएको छ।

  चर्चित खेलाडीहरू

  प्रतियोगितालाई थप रोमाञ्चक बनाउन आयोजकले टेस्ट राष्ट्रका खेलाडीहरू अनुबन्ध गर्नुपर्ने नियम राखेपछि क्लबहरूले उनीहरूलाई अनुबन्धित गरेका हुन्।अलराउन्डर स्मिथले भैरहवा ग्लाडियटर्सबाट खेल्नेछन्। ग्लाडियटर्सको प्रशिक्षकमा नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीका पूर्वप्रशिक्षक पुबुदु दशानायके रहने छन्।

  भर्खरै मात्र राष्ट्रिय टोलीबाट सन्न्यास लिएका अलराउन्डर अमलाले खेल्न सहमति जनाए पनि क्लबको टुङ्गो लागिनसकेको आयोजकले बताएका छन्।श्रीलङ्काका पूर्वकप्तान विकेटकिपर थरङ्गा ललितपुर प्याटियटर्समा आबद्ध भइसकेका छन्।उनले ३१ टेस्ट, २३५ एकदिवसीय र २६ टी२० अन्तर्राष्ट्रिय खेलिसकेका छन्।विस्फोटक ब्याट्सम्यान शहजाद भने चितवन टाइगर्सबाट खेल्नेछन्।

  विविसीबाट

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने भएको छ। भक्तपर पर्यटन विकास समितिका अध्यक्ष...

  राप्रपाबाट निर्वाचित सांसद निलम्बित

  राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट निर्वाचित प्रदेश सांसदको पद निलम्बनमा परेको छ । कपिलवस्तु क्षेत्र नम्बर ३...

  रक्सि नखाउ भन्दा गयो ज्यान

  रूकुम पश्चिममा हजुरबाको हत्या आरोपमा प्रहरीले नातिलाई पक्राउ गरेको छ । रुकुम पश्चिमको मुसिकोट नगरपालिका-१२...

  शिशु निकेतन स्कूलकी छात्रा होस्टेलमै मृत फेला

  चितवनको रत्ननगर नगरपालिका–१० स्थित एकता शिशु निकेतन बोर्डिङ स्कुलको होस्टलमा एक छात्रा मृत फेला परेकी...

  चाँगुनारायणमा घरफोडी दिनदहाडै चोरी, २ युवक पक्राउ

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नं. ३ मा कोही नभएको मौका पारी दिनदहाडै चोरी गर्ने २...