News Portal

 • गृह मन्त्रालयकाे मूल्यांकनमा भक्तपुरकी सिडिओ पाण्डे उत्कृष्ट १९ भित्र पर्न सफल

  राजेशमान मानन्धर / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, १३ साउन
  ७५७३ पटक
  भक्तपुर, १३ साउन

  गृह मन्त्रालयले आफू मातहतका ७७ सिडिओको कार्यसम्पादन मूल्यांकन गरी ग्रेडिङ् गरेको छ । उक्त ग्रेडिङ्मा भक्तपुर उत्कृष्ट स्थान सहित ‘ए’ ग्रेड हासिल गर्न सफल भएकाे छ ।

  भक्तपुरमा कार्यरत प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले ‘ए’ ग्रेड हासिल गर्न सफल भएकी हुन् । उनी अघिका प्रमुख जिल्ला अधिकारी नारायण भट्टले भने ‘बी प्लस’ ग्रेडमा चित्त बुझाउनु परेको थियाे । सानो जिल्लाको रुपमा रहेको भक्तपुरमा भट्टकाे प्राप्ताङ्क सन्तोषजनक थिएन । धादिङ घर भएका भट्ट भक्तपुरमा कमजोर देखिएका थिए । उनी ७७ सिडिअेा मध्ये ६४औ नम्बरमा परेका थिए ।

  गत वर्षकाे तुलनामा यस वर्ष भक्तपुरले राम्राे नतिजा निकालेेकाे छ । हल्ला कम र काम बढी गर्ने गरेकी प्रजिअ हुमकलाले आफूलाइ उत्कृष्ट सावित गरेकी छन् । उनी ७७ सिडिअेामध्ये उत्कृष्ट १९ भित्र पर्न सफल भएकी हुन् ।

  अर्घाखाँचीमा जन्मिएकी तथा गुल्मी घर भएकी भक्तपुरकी प्रजिअ पाण्डेलाई बाैद्धिक र याेजनाबद्ध कार्य सम्पादन गर्ने कार्यालय प्रमुख मानिन्छ । बाहिरी दबाबमा नपरी कानुनसम्मत र विवेकशील निर्णय गर्ने कारण उनी भक्तपुरमा हालसम्म बिबादमा परेकी छैनन् । उत्कृष्टमा परेपछि प्रजिअ पाण्डेले भक्तपुरपाेस्टसंग प्रतिकृया दिदै आफूले यसकाे श्रेय  जिल्लास्थित कार्यालयका प्रमुखहरु, आफ्ना मातहतका कर्मचारी र आम सेवाग्राहीलाइ दिने बताइन् । ‘मूल्यांकनमा उत्कृष्ट हुनु हामी सबैका लागि खुशीकाे कुरा हाे तर याे हल्लाकाे विषय हाेइन, हामीले अझै धैरै काम गर्न बाँकी छ ।” उनले भनिन् ।

  गृह मन्त्रालय र सिडिओहरुबीच भएको कार्यसम्पादन करारका आधारमा मूल्यांकन गरी ग्रेडिङ् गरिएको हो । ए प्लस, ए, ए माइनस् र बी प्लस गरी ४ वटा ग्रेडमा मूल्यांकन गरी ग्रेडिङ् गरिएको गृह मन्त्रालयका प्रवक्ता केदारनाथ शर्माले जानकारी दिए । संघीय सरकारका जिल्ला प्रमुख पनि रहेका सिडिओहरुलाई यसले करार बमोजिम काम गर्न थप प्रतिस्पर्धी बनाउने गृह मन्त्रालयको बिस्वास रहेको बताइएकाे छ ।

  सबै राष्ट्रसेवक कर्मचारीसंग कार्यसम्पादन करार गरेर कामप्रति प्रतिबद्ध बनाइराख्ने सरकारको नीतिलाई सबैभन्दा पहिले लागू गरेको गृहले सिडिओहरुलाई उनीहरुको करार बमोजिमको कार्यप्रगती हेरेर ग्रेडिङ गरेपछि करार गरेर फरार हुने र काम कम र कुरा बढी गर्ने प्रवृत्ती भएका प्रजिअहरुकाे भने पर्दाफास हुँदै आएकाे छ ।

  सच्याइएको : जन्मस्थान अर्घाखाँची हुनुपर्नेमा अन्यथा भएकोले सच्याइएको छ । -सम्पादक 

  याे पनि 

  भक्तपुरका सीडीओ भट्टलाई गृहले दियो ‘बी प्लस’ ग्रेड : गठ्ठाघर बस्ने पौडेलले पाए ‘ए प्लस’

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पानी पटाउँदा करेन्ट लागेपछि भक्तपुरमा एक किसानको निधन

  खेतमा पानी लैजाने क्रममा करेन्ट लागी भक्तपुरमा एक किसानको ज्यान गएको छ । भक्तपुर नगरपालिका...

  आज मध्यपुर थिमिमा हात्ती माथि नाँच देखाइने

  मंगलबार मध्यपुर थिमिका विभिन्न स्थानमा पुलु किसि नाच देखाइने भएको छ। करिव चार वर्षपछि आज...

  भक्तपुरमा सहकारीकर्मीको बागमती प्रदेश समिट हुने

  बागमती प्रदेश बचत तथा ऋण सहकारी संघ (बागमती प्रोस्कून) को आयोजनामा यही फागुन १६ र...

  ७१ वर्षमा विवाह

  डोटीको जोरायल गाउँपालिका-५ भाम गाउँका ७१ वर्षीय वृद्धले आफ्नो प्रेमलाई विवाहमा परिणत गरेका छन् ।...

  अन्ना स्टिरले पाउने भइन् यो वर्षको कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार

  फलेवास पर्वत । कालीभक्त–कृष्णा पन्त स्मृति प्रतिष्ठानद्वारा स्थापित कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार २०८० अमेरिकन...