News Portal

 • भक्तपुरमा जग्गा हेर्ने निहुँमा कुटपिट गरी हत्या गरेकाे अभियाेगमा तीनजना पक्राउ

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता
  १२७८ पटक

  भक्तपुर, २७ असोज । महानगरीय अपराध महाशाखाले चाँगुनारायण–८ सुडाल बस्ने ६१ वर्षीय चन्द्रकुमार योन्जनको हत्या गरेकाे अभियाेगमा तीन जनालाई आज पक्राउ गरेको छ । योन्जनलाई जग्गा हेर्ने बहानामा असोज २१ गते कुटपिट गरी हत्या गरिएको थियो ।

  पक्राउ पर्नेहरुमा काठमाडौं थलि बस्ने सिन्धुपाल्चोक बाह्रबिसे नगरपालिका-२ लेखर्क घर भएका ३७ वर्षीय शेर्पा भन्ने कामी लामा, काठमाडौं महानगरपालिका-७ वौद्ध बस्ने सिन्धुपाल्चोक चौतारा बतासे नगरपालिका-२ घर भएका २३ वर्षीय रमेश तामाङ (ज्वाला तामाङ) र रामेछाप धोवि गाउँपालिका-५ घर भएका २७ वर्षीय प्रेम तामाङ रहेका छन् । । हत्याको मुख्य योजनाकार कामी शेर्पा रहेको महाशाखाका प्रमुख रहेका वरिष्ठ उपरीक्षक (एसएसपी) दीपक थापाले पत्रकार सम्मेलन गरेर सार्वजनिक गरेका छन् । महानगरीय अपराध महाशाखाले उनीहरुलाई बौद्ध लगायतबाट पक्रेको बताइएकाे छ ।

  योन्जन एक स्थानीय व्यापारी समेत थिए । उनलाई निर्घात कुटेर बेहोस बनाएपछि हातमा लगाएको दुइतोला सुनको ब्रासलेट, १ तोलाको सुनको सिक्री र दुईवटा मोवाइल सेट लिएर उनीहरु फरार भएका थिए । जग्गा हेर्ने बहानामा पसल भन्दा करिब १ कि.मी. पर विडोलफाँट स्थित धानखेतमा लगी कुटपिट गरी मृतकको साथमा रहेको सुनको ब्रासलेट तथा मोवाईल समेत लुटी कर्तव्य गरी फरार रहेका थिए ।  फरार उनीहरुलाई महाशाखाले ७ दिनपछि पक्राउ गरेको  हो ।उनीहरुको साथबाट घटनामा प्रयोग भएको बा.९६ प ७११४ नम्बरको मोटरसाइकल, मृतकले प्रयोग गरेको मोबाइल १ थान, सुन बिक्रीबाट प्राप्त रकम १ लाख ५५ हजार रुपैयाँमध्ये ५४ हजार ६ सय रुपैयाँ, १ थान हेल्मेट र १ तोला २ लाल गालेको सुन समेत प्रहरीले बरामद गरेको छ ।

  अनुसन्धानको क्रममा मृतक चन्द्रले कामी लामालाई दिनुपर्ने बाँकी रकम दिन आनाकानी गरेपश्चात चन्द्रलाई कुटपिट गरेर भए पनि रकम असुल्ने योजना बनाई कामी लामाले असोज १८ गते काठमाडौं नयाबस्तीमा रमेश र प्रेमसँग योजना बनाई चन्द्रको घर पहिचान गरेपश्चात असोज २१ गते दिउँसो जग्गा हेर्ने बहानामा उक्त धानखेतमा लगि उनीहरुले कुटपिट गरेको अनुसन्धानबाट खुल्न आएको उक्त महाशाखाले जनाएको छ । अभियुक्तहरु उपर थप अनुसन्धानका लागि महानगरीय प्रहरी बृत्त, जगातीमा राखिएकाे छ ।  भक्तपुर जिल्ला अदालतबाट म्याद थप भएर उनीहरुमाथि आवश्यक अनुसन्धान भैरहेकाे महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका डिएसपी केशवकुमार थेबेले जनाएका छन् ।

  सुडालमा रहस्यमय हत्या : जग्गा हेर्न आएकाले लिए योन्जनको ज्यान

  घटना विवरणः
  भक्तपुरमा जग्गा हेर्ने बहानामा आएका अपरिचित व्यक्तिको कुटपिटबाट एकजनाको ज्यान गएको छ । जग्गा देखाउन गएका एक स्थानीयले जग्गा किन्ने भनिएका ब्यक्तिहरुको कुटपिटबाट ज्यान गुमाएका हुन् ।

  यसरी ज्यान गुमाउने व्यक्ति चाँगुनारायण नगरपालिकास्थित सुडालका ६१ वर्षीय चन्द्रकुमार योन्जन हुन् । जन्म घर रामेछाप भइ पछिल्लो समय सुडालमा घरजम गरेर बसेका योन्जनलाई जग्गा किन्ने बहानामा एकान्तस्थानमा पु¥याइ कुटपिट भएको र सोही कारण उनको ज्यान गएको पारिवारिक श्रोतले जनाएको छ ।

  पारिवारिक श्रोतका अनुसार हिजो बुधवार साझ करिब ४ः३० बजे जग्गा किन्न भनी फोन सम्पर्क गरि अपरिचित मानिसहरु आएका थिए । २ वटा मोटरसाइकलमा आएका उनीहरुले उनको सुडालस्थित घरमै संचालित खाजाघरमा बसी बियर समेत खाएका थिए । जग्गा देखाउन लिएर गएपछी उनीहरुले एकान्तस्थलमा योन्जनलाई कुटपिट गरि उनले लगाएको सुनको ब्रास्लेट लगायत लुटेर फरार भएका थाहा भएको छ ।

  घटनापछि गम्भीर घाइते योन्जनलाई उपचारको लागि ठिमीस्थित मध्यपुर अस्पतालमा पु¥याइएको थियो । त्यहाँ उपचार हुन नसकेपछि थप उपचारको लागि काठमाडौको ग्रीनसिटी अस्पताल पु¥याइएका योन्जनको बिहीबार बिहान ज्यान गएको हो ।

  कुटपिटबाट योन्जनको ज्यान गएको महानगरीय प्रहरी परिसर, भक्तपुरका सूचना अधिकारी समेत रहेका डिएसपी केशवकुमार थेबेले पुष्टि गरेका छन् । घटनामा संलग्नहरुको खोजी भैरहेको उनको भनाइ छ । घटनाको अनुसन्धानका लागि महानगरीय अपराध महाशाखाको टोलीसमेत खटेको जानकारी प्राप्त भएको छ । मृतक योन्जनको कसैसंग शत्रुता नरहेको स्थानीय बताउँछन् ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरका बासिन्दा श्रेष्ठ बागमती प्रदेश सरकारका प्रवक्ता

  बागमती प्रदेशका आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्री गंगानारायण श्रेष्ठले प्रदेश सरकार प्रवक्ताको जिम्मेवारी पाएका छन्...

  साहित्यकार पदम विश्वकर्मा सम्मानित

  अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज (अनेसास) बोर्ड अफ ट्रस्टीका अध्यक्षमा निर्वाचित भएका साहित्यकार पदम विश्वकर्मालाई राजधानीका...

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा नर्सिङ्ग पढाउछौं : सांसद थापा

  durlab

  प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको नेपाल कोरिया मैत्री नगर अस्पताललाई स्वास्थ्य शिक्षासंग...

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...