News Portal

 • भक्तपुर-२ मा गठबन्धनका थापा र एमालेका बस्नेतबीच रोमाञ्चक भिडन्त, २६ मनोनयन दर्ता

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २३ असोज २०७९
  ९१७ पटक
  भक्तपुर, २३ असोज २०७९

  देशकै बढी मतदाता रहेको भक्तपुरको निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ बाट प्रतिनिधि सभा सदस्य उम्मेदवार बन्न २६ जनाले मनोनयन दर्ता गराएका छन् । आइतवार उनीहरुले बोडेस्थित निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयमा पुगी मनोनयन दर्ता गराएका हुन् ।

  अघिल्लो पटक निर्वाचित निवर्तमान सांसद एवं पूर्व मन्त्री महेश बस्नेतले यसपटक पनि नेकपा(एमाले) बाट उम्मेद्वारी दिएका छन् । उनी नेकपा(एमाले) का पोलिटब्युरो सदस्य एवं युवा संघका इन्चार्ज समेत हुन् ।

  उनलाई परास्त गर्न सत्तारुढ गठबन्धनका तर्फबाट नेपाली काँग्रेसका जिल्ला सभापति दुर्लभ थापा क्षेत्री चुनावी मैदानमा उत्रिएका छन् । गत चुनावमा बाम गठबन्धनको बल बस्नेतलाई भएपनि यसपटक बाम लोकतान्त्रिक गठबन्धन बनेकाले थापा बलिया बनेका छन् । दुबै यस क्षेत्रका रैथाने नेता रहेका र आफूले रोजेका प्रदेश सभाका उम्मेदवार समेत पाएकाले चुनावी भिडन्त रोमाञ्चक हुने राजनीतिक विश्लेषकहरु बताउछन । गत स्थानीय निर्वाचनमा मध्यपुर थिमिमा गठबन्धन र सूर्यविनायक नगरमा एमाले नेतृत्वको बिजयले वर्तमान प्रतिस्पर्धा थप रोमाञ्चक बनाएको बताइन्छ ।

  यस क्षेत्रमा सत्तारुढ गठबन्धनबाट नेपाली काँग्रेसका नेता बिष्णुराज कार्कीले प्रदेश ‘क’ सूर्यविनायक क्षेत्रबाट उम्मेद्वारी दर्ता गराएका छन् भने उक्त क्षेत्रमा नेकपा (एमाले) का नेता एवं निवर्तमान वडाध्यक्ष किरण थापामगर मैदानमा उत्रिएका छन् । काँग्रेसका उम्मेदवार कार्की र एमालेका उम्मेदवार थापामगर दुबैले गत स्थानीय चुनावमा मेयरको टिकट दावी गरेका थिए तर मेयरको टिकट नपाएका उनीहरु संयोगबस प्रदेश सभामा आमनेसामने भएका छन् ।

  प्रदेश ‘ख’ मध्यपुर थिमि नगर क्षेत्रमा भने गठबन्धनका तर्फबाट एकीकृत समाजवादीका नेता डा राजेन्द्रमान श्रेष्ठले उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन् । पार्टीका पोलिटब्युरो सदस्य समेत रहेका उनी अघिल्लो पटक यसै क्षेत्रबाट निर्वाचित प्रदेश सांसद समेत हुन् । उनलाई परास्त गर्न नेकपा(एमाले) बाट चन्दन कृष्ण श्रेष्ठ चुनावी मैदानमा उत्रिएका छन् । राप्रपा पृष्ठभूमिका श्रेष्ठ सफल व्यवसायी समेत हुन् ।

  नेमकिपाको तर्फबाट भने अघिल्लो निर्वाचनमा पनि उम्मेदवार रहेकी नेतृ अनुराधा थापामगरले प्रतिनिधि सभा सदस्यका लागि उम्मेद्वारी दर्ता गराएकी छन् । प्रदेश सभाका लागि ‘क’ सूर्यविनायक नगर क्षेत्रमा पनि पार्टीका केन्द्रीय सदस्य सरोजराज गोसाईकै उम्मेद्वारी परेको छ भने ‘ख’ मध्यपुर थिमि क्षेत्रमा रमेश वैद्यले उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन् ।

  प्रतिनिधि सभामा २६ उम्मेद्वारी दर्ता भएको निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ को प्रदेश सभामा भने क र ख दुबै क्षेत्रमा १४ जनाको उम्मेद्वारी परेको निर्वाचन कार्यालय भक्तपुरका सूचना अधिकारी भिम बहादुर बिसीले बताए । यस क्षेत्रमा स्वतन्त्र उम्मेदवारहरुको समेत आकर्षण देखिएको छ । (सच्याइएको : अनुराधा हुनुपर्नेमा अन्यथा भएकोले सच्याइएको छ ।)

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरका बासिन्दा श्रेष्ठ बागमती प्रदेश सरकारका प्रवक्ता

  बागमती प्रदेशका आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्री गंगानारायण श्रेष्ठले प्रदेश सरकार प्रवक्ताको जिम्मेवारी पाएका छन्...

  साहित्यकार पदम विश्वकर्मा सम्मानित

  अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज (अनेसास) बोर्ड अफ ट्रस्टीका अध्यक्षमा निर्वाचित भएका साहित्यकार पदम विश्वकर्मालाई राजधानीका...

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा नर्सिङ्ग पढाउछौं : सांसद थापा

  durlab

  प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको नेपाल कोरिया मैत्री नगर अस्पताललाई स्वास्थ्य शिक्षासंग...

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...