News Portal

 • प्रमुख निर्वाचन आयुक्त दिनेश थपलियाले भक्तपुरबाट मतदान गर्ने

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ३ मङ्सिर २०७९
  २८६ पटक
  भक्तपुर, ३ मङ्सिर २०७९

  भक्तपुर क्षेत्र नम्बर २ का मतदाता रहेका निर्वाचन आयोगका प्रमुख निर्वाचन आयुक्त दिनेश थपलियाले युनिक नेपाल मतदान केन्द्रबाट मतदान गर्ने भएका छन् । मध्यपुर थिमि नगरपालिका वडा नम्बर १ लौहकिन्थलीस्थित युनिक नेपाल मतदान केन्द्रबाट उनले मतदान गर्ने भएका हुन् ।

  आइतवार बिहान ७ बजे प्रमुख निर्वाचन आयुक्त थपलियाले पहिलो मतदान गरेर मतदान शुरु गर्ने निवाचन कार्यालय भक्तपुरका सूचना अधिकारी भिमबहादुर बिसीले बताए । उक्त अवसरमा पर्यवेक्षणका लागि नेपाल आएका मित्रराष्ट्रहरुका निर्वाचन प्रमुखहरुको पनि उपस्थिति रहने बिसीले बताएका छन् ।

  देशभर प्रतिनिधि सभाका २ सय ७५ र प्रदेश सभाका ५ सय ५० सदस्य चयनका लागि १ करोड ७९ लाख ८८ हजार ५ सय ७० मतदाताले मतदानका लागि नाम दर्ता गराएका छन् । भक्तपुरमा २ प्रतिनिधि सभा सदस्य र ४ प्रदेश सभा सदस्य चयनका लागि कूल १ लाख ९४ हजार ४ सय ३९ जना मतदाता रहेका छन् ।

  मतदानका लागि जिल्लामा २ सय २२ वटा मतदान केन्द्र तोकिएका छन् । निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ मा २८ मतदान स्थलमा १ सय १५ मतदान केन्द्र र क्षेत्र नम्बर २ का ३८ मतदान केन्द्रमा १ सय ५ गरी जम्मा २ सय २० मतदान केन्द्र तोकिएका हुन् । कर्मचारीहरुको लागि भक्तपुरमा एउटा छुट्टै अस्थायी मतदान केन्द्र निर्धारण गरिएको छ जहाँ समानुपातिकतर्फको मात्रै मतदान हुने बताइएको छ । यसको मतदाता संख्या ८ सय ३५ रहेको छ ।

  निर्वाचन गराउन जिल्लामा खटिएका १ हजार ७ सय ७६ कर्मचारी आवश्यक सबै सामग्री लिएर आआफ्नो मतदान केन्द्रमा तयारी अवस्थामा रहेका प्रमुख निर्वाचन अधिकृत गोपालप्रसाद बास्तोलाले बताए । उनीहरुले आइतबार विहान ७ बजेदेखि बेलुकी ५ बजेसम्म हुने मतदानका लागि लाइन लाग्ने, मतपत्र लिने, मत संकेत गरेर मतपेटिकामा खसाल्नका लागि सहज हुने गरी सबै तयारी पूरा गरिसकेका छन् ।

  ४ वटा मतपत्र छुट्टा छुट्टै मतपेटिकामा खसाल्नुपर्ने व्यवस्थाले मतपत्र दिंदा र खसाल्दा गडबडी नहोस भन्ने उदेश्यले कर्मचारीलाई विशेष सतर्कताको लागि निर्देशन दिइएको उनले बताए । सोही बमोजिम केन्द्रमा कर्मचारीले बुथ व्यवस्थापन गरेका बताइएको छ ।

  भक्तपुरमा १० मतदान केन्द्रलाई अपांगतामैत्री बनाइएको छ भने मेधा मावि मतदान केन्द्रलाई पूर्ण अपाङ्गतामैत्री पारिएको छ । त्यसैगरी बोडे माविमा सबै कर्मचारी महिला राखिएको निर्वाचन अधिकृत लिलानाथ पराजुलीले जनाएका छन् ।

  निर्वाचनलाई भक्तपुरमा भयरहीत वातावरणमा निर्वाचन सम्पन्न गर्न २ हजार २ सय १८ सुरक्षाकर्मी तैनाथ गरिएका छन् । ८ सय ८६ जना म्यादी प्रहरीसहित जिल्लामा २ हजार २ सय १८ जना सुरक्षाकर्मी परिचालन गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले जनाएकी हुन् । उनले निर्धक्क भएर उत्साहपूर्वक मताधिकार प्रयोग गर्न अपिल पनि गरेकी छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भूकम्प पीडित पत्रकारलाई प्रेस सेन्टर ललितपुरको न्यानाे ज्याकेट

  प्रेस सेन्टर ललितपुरले भूकम्प पीडित पत्रकारहरुलाई न्यानाे ज्याकेट उपलब्ध गराउने भएको छ । भूकम्पबाट पालमुनि...

  उपभोक्ता हित संरक्षणमा चाँगुनारायण प्रतिवद्ध

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले उपभोक्ताको हित संरक्षणका लागि नगरपालिका दृढ रहेको दावी गरेका छन्...

  चार दिने युएई भ्रमणमा प्रधानमन्त्री प्रचण्डका दुई दर्जन उपलब्धी

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड जलवायु सम्मेलनमा भाग लिएर आइतबार स्वदेश फर्किएका छन् । उनले चार...

  दुवाकोट सडकमा स्थानीयको अवरोध

  दुवाकोट मोडमा स्थानीयले सडक अवरुद्ध गरेका छन् । स्थानीयले सडकमा प्रदर्शन गर्दै सवारी आवागमनमा अवरोध...

  शर्मा र सुवेदीलाई सम्मान

  २०८०।०८।१४ काठमाडौं अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज नेपाल च्याप्टरले अनेसास बिओटी सल्लाहकार रोहिणी शर्मा र अनेसासका...