News Portal

 • अपराजित रहँदै वडा नं. ९ ले जित्यो मध्यपुर थिमि वडा लिगको उपाधी

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता मध्यपुर थिमि, २४ फागुन २०८०
  १५५ पटक
  मध्यपुर थिमि, २४ फागुन २०८०

  साविक विजेता वडा नं. ९ ले अपराजित रहँदैं लगातार दोस्रो पटक मध्यपुर थिमि नगरपालिका वडा लिग फुटबल प्रतियोगिताको उपाधी जितेको छ । ७ औं चरणमा उपाधी पक्का गरिसकेको वडा नं. ९ ले बिहिवार सम्पन्न अन्तिम खेलका वडा नं. १ लाई २–१ ले हराउँदैं अपराजित यात्रा कायम राख्दै उपाधी जितेको हो ।

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको प्रायोजनमा मध्यपुर युथ एशोसियसनले सानो थिमिस्थित मैदानमा आयोजना गरेको खेलमा वडा नं. ९ को जितमा यमन राजबहाक र सुनिल चक्रधरले गोल गरे । वडा नं. १ का लागि सविन डंगोलले गोल गरे ।

  यमनले खेलको २७ औं मिनेटमा प्राप्त कर्नरमा गोल गर्दै वडा नं. ९ लाई अग्रता दिलाए । यसअघि डि बक्स बाहिरबाट यमनको शक्तिशाली प्रहारलाई वडा नं. १ का गोलकिपर सरभ कुटुले उत्कृष्ट पञ्च गर्दै बचाएका थिए । सोही बलमा प्राप्त कर्नरमा यमनले पोष्टको दायाँतर्फबाट प्रहार गरेको कर्नर वडा नं. १ का गोलकिपरको हातमा लाग्दै सिधै गोलमा परिणत भएको थियो ।

  खेलको ३० औं मिनेटमा वडा नं. ९ ले अग्रता दोब्बर पारे । वडा नं. ९ का लागि सुनिल चक्रधरले गोल गर्दै अग्रता दोब्बर बनाएको हो । यमनले पोष्टको दाँयातर्फबाट प्रहार गरेको कर्नरमा सुनिलले हेड गोल गरेका हुन ।

  वडा नं. १ का लागि सविन डंगोलले सान्त्वना गोल गरे । वडा नं. १ का रोनक हेकाले डि बक्समा दिएको बल वडा नं. ९ का अमन राजबहाकले क्लियर गर्न नसकेको बलमा सविनले प्रहार गरेको बल गोल पोष्टमा लागेर गोलमा परिणत भएको थियो ।

  विजेता वडा नं. ९ ले अपराजित रहँदैं लिगका ८ वटै खेल जितेर २४ अंकका साथ उपाधी जितेको हो । वडा नं. ९ ले उपाधीसँगै नगद २ लाख ५० हजार र ट्रफी हात पारेको छ ।

  प्रतियोगितामा वडा नं. ५ उपविजेता बनेको छ । वडा नं. ५ ले ८ खेलमा ६ जित, १ बराबरी र १ हारका साथ १९ अंक बटुलेको  छ । वडा नं.५ ले ट्रफीका साथ नगद १ लाख २५ हजार पुरस्कार प्राप्त गरेको छ ।

  वडा नं. ३ ले १४ अंक प्राप्त गर्दै लिगमा तेस्रो स्थान हासिल गरेको छ । वडा नं. ३ ले ८ खेलमा ४ जित, २ बराबरी र २ हार व्यहोरेको थियो । वडा नं. ३ ले नगद ६० हजारका साथै ट्रफी हात पारेको छ ।

  लिगको चौंथो स्थानमा १२ अंकका साथ वडा नं. ६, पाँचौं स्थानमा ११ अंकका साथ वडा नं. २, छैंटौं स्थानमा ८ अंकका साथ वडा नं. १, सातौं स्थानमा ६ अंकका साथ वडा नं. ८, आठौं स्थानमा ४ अंकका साथ वडा नं. ४ र अन्तिम स्थानमा ३ अंकका साथ वडा नं. ७ रहयो ।

  प्रतियोगिताको सर्वोत्कृष्ट खेलाडी वडा नं. ९ का यमन राजबहाक घोषित भए । उनले नगद २५ हजार पुरस्कार प्राप्त गरे । लिगमा सर्वाधिक ८ गोल गरेका यमन प्रतियोगिताको उत्कृष्ट स्ट्राइकर समेत घोषित भए । सो वापत उनले थप १० हजार रुपैंया पुरस्कार पाए ।
  प्रतियोगिताको उत्कृष्ट गोलरक्षक वडा नं ३ का अम्बर श्रेष्ठ,उत्कृष्ट रक्षक वडा नं ५ का सुदर्शन श्रेष्ठ,उत्कृष्ट मिड फिल्डर वडा नं ३ का विक्रम के.सी,उत्कृष्ट प्रशिक्षक वडा नं ९ का तुल्सी भुजु ‘राजा’ घोषित भए । उत्कृष्ट सबैले समान नगद १०÷१० हजार प्राप्त गरे । प्रतियोगिताको अनुशासित टोलीघोषित हुँदैं वडा नं ७नगद २५ हजार प्राप्त गरे ।

  प्रतियोगिताका विजयी टोली र खेलाडीहरुलाई मध्यपुर थिमि नगरपालिकाका नगरप्रमुख सुरेन्द्र श्रेष्ठ, उपप्रमुख विजयकृष्ण श्रेष्ठ, पूर्व नगरप्रमुखहरु मदनकृष्ण श्रेष्ठ, मदनसुन्दर श्रेष्ठ, पूर्वउपप्रमुखहरु अञ्जनादेवी मधिकर्मी र मुरारीप्रसाद आचार्य, वडाअध्यक्षहरु, मध्यपुर युथ एशोसियसनका अध्यक्ष उपेन्द्रमान सिंह, उपाध्यक्ष अष्ट कवेलगायतका व्यक्तित्वहरुले पुरस्कृत गरे ।

  सो अवसरमा मध्यपुर थिमि नगरपालिकाका प्रमुख सुरेन्द्र श्रेष्ठले प्रतियोगिता मध्यपुर थिमिमा राष्ट्रिय फुटबल खेलाडी उत्पादन गर्ने उद्देश्यले आयोजना गरिएको जानकारी गराए । उनले प्रतियोगिताका उत्कृष्ट खेलाडी छनोट गरी नगरपालिकाको टोलीको रुपमा निकट भविष्यमा नै अन्तरनगरपालिका कपमा सहभागी गराईने जानकारी समेत दिए ।

  उपप्रमुख विजयकृष्ण श्रेष्ठले लिगका खेलहरु गतवर्षको तुलनामा स्तरिय भएको बताउँदैं आगामी वर्ष थप परिस्कृत गर्दै प्रतियोगिता सञ्चालन गर्ने जानकारी दिए । उनले नगरपालिकाले खेल क्षेत्रलाई पनि प्राथमिकतामा राखेर बजेट विनियोजन गरेको बताए ।

  सो अवसरमा नगरपालिका र आयोजक एशोसियसन द्वारा संयुक्तरुपमा मध्यपुर थिमिका प्रत्येक वडाका तीन÷तीन जना भेट्रान फुटबल खेलाडीहरु, नेपाली महिला राष्ट्रिय फुटबल टोलीका पहिलो कप्तान रमा सिंह र महिला रेफ्री एवम् पूर्व खेलाडी विना श्रेष्ठलाई पनि दोसल्ला ओढाई सम्मान गरिएको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  लेखक खाइजूको भोगाइमा आधारित यमलोक यात्रा सार्वजनिक

  लेखक श्रीराम खाइजूको सातौं कृति  सार्वजनिक भएको छ ।  आफ्नै जीवनको संस्मरण समेटिएको पुस्तक यमलोकको...

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  शासक दलहरु मन्त्री पदकै निम्ति हानाथाप गरिरहेका छन् : गोसाई

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एवं वागमती प्रदेश सभाका सदस्य सुरेन्द्रराज गोसाईले शासक दलहरु...

  सल्लाघारीमा जारी महोत्सवमा दैनिक हजारौको भीड, किनमेल र मनोरन्जन नै मुख्य आकर्षण

  सल्लाघारीस्थित १०८ रोपनी मैदानमा जारी ८ औं भक्तपुर औद्योगिक साँस्कृतिक पर्यटन तथा व्यापार महोत्सव धुमधामका...