News Portal

 • स्वर्गीय रामशेखर नकर्मी व्यक्ति नभई सस्था नै भएको भन्दै सम्झना

  इभक्तपुर संवाददाताभक्तपुर, २६ फागुन
  ६८७ पटक
  भक्तपुर, २६ फागुन

  रामशेखर सहयोग समिति भक्तपुरद्वारा तलेजु बैंक्वेटमा आयोजित कार्यक्रममा साहित्यकार एवं कलाकार स्वर्गीय रामशेखर नकर्मीद्वारा लिखित “सिमात फःफःस्व” कथा संग्रहको बिमोचन गरिएको छ । नेपालभाषा एकेडेमीका चान्सलर चित्तरञ्जन नेपालीले पुस्तक विमोचन गरेका हुन् ।

  कार्यक्रममा नेपालभाषा आन्दोलनका युवा नेता मल्ल के. सुन्दरले स्व राम शेखरको व्यक्तित्व व्यक्तिमात्र नभई संस्थाको रुपमा लिनु पर्ने बताए । उनको लेखन शैली तिखो भएको, तानाशाही पञ्चायती व्यवस्थाको विरुद्धमा सशक्त प्रतिनिधित्व दिएको र नेपालभाषा आन्दोलनमा ठूलो योगदान रहेका भन्दै रचनाहरु नाटक, हास्यव्यग्य, कथा, निवन्ध, उपन्यासहरु अहिले पनि उत्कृष्ट भएको बताए ।

  समितिका संयोजक नरेन्द्रभक्त हाडाको सभापतित्वमा भएको उक्त कार्यक्रममा स्व. रामशेखरका आत्मीय साथी आशा थकुले उनको साहित्यिक एवं हास्यकलाकारको बारेमा जिवन्त प्रकाश पारेका थिए । कार्यक्रममा कथा अनुवादक गोविन्दमान श्रेष्ठ र ओमचरण अमात्यले उनको बारेमा प्रकाश पार्दै उनको योगदानलाई जिवन्तता दिनको लागि संस्थागत रुपमा अगाडि बढ्नु पर्नेमा जोड दिए ।

  स्व रामशेखर दाईद्वारा लिखित पल्पसा साहित्य .ख्यःले प्रथम पटक प्रकाशित उक्त पुस्तकलाई महाजु फाउण्डेशन, नेवाः जनजागरणको आर्थिक सहयोगमा रामशेखर सहयोग समितिले दोश्रो संस्करण प्रकाशन गरिएको छ ।
  “सिमात फःफःस्व” पुस्तक नेवाः भाषाबाट पहिलो प्रकाशनमा भएको थियो भने हाल सो पुस्तकलाई नेपाली भाषामा अनुवाद गरी दुवै भाषामा प्रकाशन गरेका थिए । अनुवाद गर्ने लेखकहरुमा त्रिरत्न शाक्य, गोविन्दमान श्रेष्ठ, ध्रुव मधिकर्मी, महेन्द्रगोपाल कर्माचार्य, ओमचरण अमात्य, अगिब बनेपाली, केवलप्रसाद कायस्थ र कृष्ण प्रजापति रहेका छन् ।
  कार्यक्रम समितिका उपसंयोजक कृष्णभक्त बोडेले स्वागत गर्नुभएको थियो भने सचिव कृष्ण प्रजापति धन्यवाद दिनुभएको थियो । कार्यक्रम संचालन समितिका सदस्य महेन्द्रगोपाल कर्माचार्यले गरेको उक्त कार्यक्रममा भक्तपुर, काठमाडौं, ललितपुरलगायत अन्य क्षेत्रका कवि, साहित्यकार, संघसंस्थाका प्रतिनिधि एवं समाजसेवीहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरका घिमिरे सहसचिवमा सिफारिस

  निराजन nirajan ghimire

  भक्तपुर घर भएका उपसचिव निराजन घिमिरे सहसचिवमा बढुवा सिफारिस भएका छन् । सूर्यविनायक नगरपालिका वडा...

  धन र डनको राजनीति गर्नेलाई लखेट्न प्रचण्ड निर्देशनपछि महेश बस्नेत आक्रोशित

  राष्ट्रिय युवा संघ नेपालका इन्चार्ज समेत रहेका नेकपा (एमाले) का नेता एवं सांसद महेश बस्नेत...

  भक्तपुरका गैरसरकारी संस्थाले समेत ‘सूचना अधिकारी’ तोक्नुपर्ने

  CDO rudra sharma

  भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले जिल्लास्थित गैरसरकारी कार्यालयहरुको सूचना सस्प्रेषणमा कडाइ गरेकी छन् ।...

  १६ मन्त्री र २ राज्यमन्त्रीले लिए शपथ,उत्साह र इमानदारिताका साथ काम गर्न निर्देशन

  शेरबहादुर देउवा नेतृत्वको मन्त्रिपरिषदमा नवनियुक्त १६ मन्त्री र २ राज्यमन्त्रीले शुक्रबार पद तथा गोपनीयताको शपथ...

  भक्तपुरमा प्रचण्डले भने – ‘धन र डनको आडमा माओवादीलाई कमजोर पार्ने नसोचे हुन्छ’

  पूर्व प्रधानमन्त्री एवं नेकपा (माओवादी केन्द्र)का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले आफ्नो पार्टी धन र डन...