News Portal

 • भीएस निकेतनकी शिक्षक रन्जुको ‘प्रियसंगको यात्रा’ सार्वजनिक

  संजीप शुभचिन्तक काठमाडौं, ४ फागुन
  १२४३ पटक
  काठमाडौं, ४ फागुन

  भीएस निकेतन स्कूलकी नेपाली विभाग प्रमुख समेत रहेकी साहित्यकार रन्जु दाहालले प्रियसंगको यात्रा’ नामक नियात्रा संग्रह बजारमा ल्याएकी छन् । शनिवार एक कार्यक्रमका बीच उनको पहिलो नियात्रा संग्रह सार्वजनिक भएको हो ।

  नियात्रा विधाका जनक बरिस्ठ साहित्यकार डा ताना शर्मा,प्राडा निर्मोही ब्यास लगायतले रन्जुको प्रियसंगको यात्रा’सार्वजनिक गरेका हुन् ।

  प्रमुख अतिथि समेत रहेका डा ताना शर्माले नयाँ पुस्ताले नियात्रा विधामा कलम चलाउदा आफूलाई आनन्द आउने बताउदै रंजुलाई सफलताको शुभकामना दिएका थिए भने उनले आफ्नो नियात्रा लेखनको शुरुवाती दिनहरुको बारेमा छचल्किएका भावनाहरु अभिव्यक्त समेत गरे ।

  डा निर्मोही ब्यासले रन्जु आफ्नो विद्यार्थी समेत भएको प्रसंग कोट्याउदै आफूले देखेको चन्चले किसोरीले यतिबेला उच्च कोटीको किताव निकालेको देख्दा हर्षविभोर भएको भन्दै प्रेमीसँगको यात्रा नियात्राप्रेमीहरुले एकपटक पढ्नैपर्ने पुस्तक भएको दावी गरे ।

  कार्यक्रममा पुस्कतक समिक्षा गर्दै समालोचक डा महेश पौडेलले यात्रा लेखन सजिलो जस्तो देखिए पनि नियात्रामा पाठकलाई समेत आफै संग यात्रा गराउनुपर्ने चुनौतीमा रन्जु खरो उत्रिएको बताउदै उनको लेखन शिल्पीको प्रशंसा गरेका थिए । ‘प्रियसँगको यात्रा रन्जुको पहिलो कृति भएता पनि परिपक्व कृति नेपाली साहित्य जगत्मा आएको छ । कृतिका लागि तीन भूमिका लेखाईएको रहेछ तर यो आफैमा यत्ति ससक्त छ कि भूमिकाको आवश्यकता नै पर्दैन ।” समालोचक पौडेलले प्रष्ट पारे ।

  प्रियसंगको यात्रा’ बारे बोल्दै नियात्राकार रन्जु दाहालले आफूले किसोर बयमा बोकेको यात्रा अहिले आएर जन्मिएको खुलासा गर्दै एउटी आमालाई आफ्नो सन्तान जन्मदाको खुशी आफूमा यतिबेला समाहित भएको बताइन् । उनले आम पाठकबाट आफ्नो प्रियसंगको यात्रा’लाई स्नेह र वात्सल्य प्राप्त हुने विश्वाससमेत व्यक्त गरिन् ।

  भीएस निकेतन स्कूलकी प्राचार्यको अध्यक्षतामा संचालित पुस्तक सार्वाजनिकरण कार्यक्रममा पूर्वमन्त्री होमनाथ दाहाल, पूर्व सांसद रामहरी खतिवडा, उप प्राध्यापक ज्ञाननिष्ठ ज्ञवाली, डा नवराज लम्साल , रिसवदेव घिमिरे लगायतले शुभकामना मन्तब्य राखेका थिए भने उक्त समारोहमा साहित्यकारहरु, शिक्षक र विद्यार्थीहरुको बाक्लो उपस्थिति रहेको रमेश दाहालले जानकारी गराए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिमा सूचनाको हक सम्बन्धी अन्तरक्रिया सम्पन्न

  antarkriya

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमिमा सूचनाको हक सम्बन्धी अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । नेपाल पत्रकार महासंघ...

  अर्थमन्त्रीमाथि छानबिन गर्न ११ संसदीय छानबिन समिति गठन

  अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मामाथि छानबिन गर्न ११ संसदीय छानबिन समिति गठन भएको छ । प्रमुख विपक्षी...

  भक्तपुरमा पनि भेटियो हैजाको संक्रमित

    भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका ४ दुवाकोट र हेटौंडा नगरपालिकामा हैजाका संक्रमित भेटिएका छन् । इपिडिमियोलोजी...

  आउँदो २६ गते देशैभर सार्वजनिक बिदा

  सरकारले आउँदो २६ गते आइतवार देशैभर सार्वजनिक बिदा दिने निर्णय गरेको छ । आइतवार इस्लाम...

  अर्थमन्त्री शर्मामाथि संसदीय छानबिन हुन

  janardan sharma

  प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेको मागबमोजिम अर्थमन्त्री जनार्दन शर्मामाथि छानबिन गर्न संसदीय समिति गठन हुने...