News Portal

 • भीएस निकेतनकी शिक्षक रन्जुको ‘प्रियसंगको यात्रा’ सार्वजनिक

  संजीप शुभचिन्तक काठमाडौं, ४ फागुन
  १४०३ पटक
  काठमाडौं, ४ फागुन

  भीएस निकेतन स्कूलकी नेपाली विभाग प्रमुख समेत रहेकी साहित्यकार रन्जु दाहालले प्रियसंगको यात्रा’ नामक नियात्रा संग्रह बजारमा ल्याएकी छन् । शनिवार एक कार्यक्रमका बीच उनको पहिलो नियात्रा संग्रह सार्वजनिक भएको हो ।

  नियात्रा विधाका जनक बरिस्ठ साहित्यकार डा ताना शर्मा,प्राडा निर्मोही ब्यास लगायतले रन्जुको प्रियसंगको यात्रा’सार्वजनिक गरेका हुन् ।

  प्रमुख अतिथि समेत रहेका डा ताना शर्माले नयाँ पुस्ताले नियात्रा विधामा कलम चलाउदा आफूलाई आनन्द आउने बताउदै रंजुलाई सफलताको शुभकामना दिएका थिए भने उनले आफ्नो नियात्रा लेखनको शुरुवाती दिनहरुको बारेमा छचल्किएका भावनाहरु अभिव्यक्त समेत गरे ।

  डा निर्मोही ब्यासले रन्जु आफ्नो विद्यार्थी समेत भएको प्रसंग कोट्याउदै आफूले देखेको चन्चले किसोरीले यतिबेला उच्च कोटीको किताव निकालेको देख्दा हर्षविभोर भएको भन्दै प्रेमीसँगको यात्रा नियात्राप्रेमीहरुले एकपटक पढ्नैपर्ने पुस्तक भएको दावी गरे ।

  कार्यक्रममा पुस्कतक समिक्षा गर्दै समालोचक डा महेश पौडेलले यात्रा लेखन सजिलो जस्तो देखिए पनि नियात्रामा पाठकलाई समेत आफै संग यात्रा गराउनुपर्ने चुनौतीमा रन्जु खरो उत्रिएको बताउदै उनको लेखन शिल्पीको प्रशंसा गरेका थिए । ‘प्रियसँगको यात्रा रन्जुको पहिलो कृति भएता पनि परिपक्व कृति नेपाली साहित्य जगत्मा आएको छ । कृतिका लागि तीन भूमिका लेखाईएको रहेछ तर यो आफैमा यत्ति ससक्त छ कि भूमिकाको आवश्यकता नै पर्दैन ।” समालोचक पौडेलले प्रष्ट पारे ।

  प्रियसंगको यात्रा’ बारे बोल्दै नियात्राकार रन्जु दाहालले आफूले किसोर बयमा बोकेको यात्रा अहिले आएर जन्मिएको खुलासा गर्दै एउटी आमालाई आफ्नो सन्तान जन्मदाको खुशी आफूमा यतिबेला समाहित भएको बताइन् । उनले आम पाठकबाट आफ्नो प्रियसंगको यात्रा’लाई स्नेह र वात्सल्य प्राप्त हुने विश्वाससमेत व्यक्त गरिन् ।

  भीएस निकेतन स्कूलकी प्राचार्यको अध्यक्षतामा संचालित पुस्तक सार्वाजनिकरण कार्यक्रममा पूर्वमन्त्री होमनाथ दाहाल, पूर्व सांसद रामहरी खतिवडा, उप प्राध्यापक ज्ञाननिष्ठ ज्ञवाली, डा नवराज लम्साल , रिसवदेव घिमिरे लगायतले शुभकामना मन्तब्य राखेका थिए भने उक्त समारोहमा साहित्यकारहरु, शिक्षक र विद्यार्थीहरुको बाक्लो उपस्थिति रहेको रमेश दाहालले जानकारी गराए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  दुर्लभ थापालाई निवासमै पुगी महेश बस्नेतको बधाई

  निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्यका निकटत्तम प्रतिस्पर्धी रहेका नेकपा एमालेका उम्मेदवार महेश...

  भक्तपुर-१ मा नेमकिपाका सुवाल तेब्बर भन्दा बढी मतान्तरले बिजयी

  prem suwal

  भक्तपुर क्षेत्र नं. १ मा नेपाल मजदुर किसान पार्टी उम्मेदवार प्रेम सुवालले पुनः विजय प्राप्त...

  भक्तपुर-२ मा दुर्लभ थापाको रोमाञ्चक जीत, पूर्वमन्त्री महेश बस्नेत पराजित

  नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सभापति रहेका गठबन्धनका साझा उम्मेदवार दुर्लभ थापाले भक्तपुर-२ मा बिजय प्राप्त गरेका...

  ४ महिना थप ३७ जनामा एचआइभी एड्स संक्रमण

  झापामा चार महिनाको अवधिमा ३७ एचआइभी एड्स सङ्क्रमित थपिएका छन् । यस वर्षको साउनदेखि कात्तिकसम्ममा...

  सुनसरी -४ बाट सञ्चार मन्त्री कार्की निर्वाचित

  सुनसरी क्षेत्र नम्बर–४ बाट सूचना तथा सञ्चार मन्त्री एवम् नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की निर्वाचित...

  अङ्ग्रेजी माध्यमले तान्यो विद्यार्थीको आकर्षण

  गुल्मी मालिका गाउँपालिका–४ का १२ वर्षे अमृत अर्याल विद्यालय पुग्न दैनिक तीन घण्टा पैदल हिँड्नुहुन्छ...

  कामनपाको आतंक मच्चाउने कार्य रोक्न महासंघको माग

  अखिल नेपाल किसान महासंघ (क्रान्तिकारी केन्द्र)ले काठमाडौँ महानगरपालिकाको क्रियाकलापहरू तत्काल रोक्न महानगरपालिकासमक्ष जोडदार माग गरेको...

  विपद्बाट बच्न सँधै तयार रहनुपर्ने : प्रमुख प्रजापति

  भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले विपद् जोखिम अप्रत्यासित रुपमा आइपर्ने काबु बाहिरको परिस्थिति भएले यसबाट...