News Portal

 • भक्तपुर कटुन्जेका शैलेस थापा क्षेत्री २८ अैां प्रहरी महानिरीक्षक नियुक्त

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २३ असार
  ९५८ पटक
  भक्तपुर, २३ असार

  भक्तपुरकाे कटुन्जे घर भएका शैलेस थापा क्षेत्रीले नेपाल प्रहरीकाे सर्वाेच्च पद प्राप्त गरेका छन् । नेपाल सरकारले उनलाइ २८ अैां प्रहरी महानिरीक्षकमा पदेान्नती गरेकाे छ ।

  बहालवाला आईजीपी ठाकुरप्रसाद ज्ञवालीले बुधबार अनिवार्य अवकास पाउँने भएसंगै उक्त पदमा एआईजी थापा नियुक्त भएका हुन् । मंगलबार बसेकाे मन्त्रीपरिषद बैठकले थापालाइ प्रहरी महानिरीक्षकमा नियुक्त गरेकाे हाे ।

  भक्तपुरकै स्थानिय समेत रहेका गृहमन्त्री रामबहादुर थापाका स्वकीय सचिव बिरु तामाङ’सुदिप’ ले शैलेस थापालाइ प्रहरी महानिरीक्षकमा नियुक्त गर्ने सिफारिस भएकाे पुष्टि गरेका हुन् । गृहकै सिफारिसमा मन्त्रीपरिषद बैठकले थापालाइ प्रहरी महानिरीक्षकमा नियुक्त गरेकाे हाे । मन्त्रीपरिषद बैठक भने अझै जारी छ र अैापचारीक सूचना भने सार्वजनिक भैसकेकाे छैन ।

  २०४९ सालमा प्रहरी निरीक्षकबाट सेवा प्रवेश गरेका नववियुक्त प्रहरी महानिरीक्षक  शैलेस थापा क्षेत्री  ४ महिनाअघि एआईजीमा बढुवा भएका थिए । प्रहरी महानिरीक्षक बन्ने दाैडमा रहेका अर्का प्रतिस्पर्धी एआईजी हरिबहादुर पाललाइ पछि पार्दै थापाले नेपाल प्रहरीकाे सर्वाेच्च पद प्राप्त गरेका हुन् । थापा प्रहरी संगठनमा इमान्दार, कर्मठ र व्यवसायिक प्रहरी अधिकारीकाे रुपमा चिनिन्छन् । पर्सी बिहीबार उनले पदभार ग्रहण गरेपछि २०७९ वैशाखसम्म उनकाे कार्यकाल रहने छ ।

  उनी माता अलैची र पिता शम्भु थापाका कान्छा छाेरा हुन् । उनका पिता पनि नेपाल प्रहरीकाे निवृत्त डीआइजी हुन् । शैलेस थापा नेपाल प्रहरीकाे सर्वाेच्च पदमा पुगेसंगै उनकाे परिवारमा मात्र हाेइन, सिंगाे कटुन्जे र भक्तपुरबासीमा समेत खुशीयाली छाएकाे छ । उनकाे कार्यकाल प्रहरी संगठनकाे क्षमता, इमान्दारिता र ब्यवसायिकता अभिबृद्धिका लागि स्मरणीय रहने उनका साथीभाइ र शुभचिन्तकहरुले बिस्वास ब्यक्त गरेका छन् । भक्तपुर पाेस्ट पनि उनकाे सफल कार्यकालकाे शुभकामना ब्यक्त गर्दछ ।

  याे पनि 

  भक्तपुरका थापा यसैसाता प्रहरी महानिरीक्षक बन्ने

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भाउजू बलात्कार गरेको अभियाेगमा देवर पक्राउ

  झारफुक गर्ने बहानामा भाउजूलाई बलात्कार गरेको अभियाेग लागेका एक युवक पक्राउ परेका छन् । भाउजूकाे...

  शक्ति सञ्चयको स्वरुप मानिने कालो रङका यी अन्नबालीहरु लोप हुने अवस्थामा

  हिमाली जिल्ला हुम्लामा हुने कालो रङका अन्न बालीहरु दिन प्रतिदिन लोप हुन थालेको एक अध्ययनले...

  ट्रम्प प्रशासनद्वारा चार ट्यांकर नियन्त्रण

  अमेरिकी ट्रम्प प्रशासनले इरानी इन्धन बोकेर भेनेजुएलातर्फ गइरहेका चारवटा इरानी कार्गो ट्यांकर नियन्त्रणमा लिएको छ...

  सिन्धुपाल्चोक पहिरो अपडेट : १३ काे मृत्यु, ११ को सनाखत

  भक्तपुर । सिन्धुपाल्चोकको जुगल गाउँपालिकाको लिदी गाउँमा पहिरोमा पुरिएर मृत्यु हुनेको संख्या १३ पुगेको छ...

  वैदेशिक रोजगार विभागको काम स्थगन

  काठमाडौं, ३१ साउन । वैदेशिक रोजगार विभागले विभागका अत्यावश्यक बाहेकका सबै सेवा तत्कालका लागि स्थगन...