News Portal

 • भक्तपुर कटुन्जेका शैलेस थापा क्षेत्री २८ अैां प्रहरी महानिरीक्षक नियुक्त

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २३ असार
  १७५० पटक
  भक्तपुर, २३ असार

  भक्तपुरकाे कटुन्जे घर भएका शैलेस थापा क्षेत्रीले नेपाल प्रहरीकाे सर्वाेच्च पद प्राप्त गरेका छन् । नेपाल सरकारले उनलाइ २८ अैां प्रहरी महानिरीक्षकमा पदेान्नती गरेकाे छ ।

  बहालवाला आईजीपी ठाकुरप्रसाद ज्ञवालीले बुधबार अनिवार्य अवकास पाउँने भएसंगै उक्त पदमा एआईजी थापा नियुक्त भएका हुन् । मंगलबार बसेकाे मन्त्रीपरिषद बैठकले थापालाइ प्रहरी महानिरीक्षकमा नियुक्त गरेकाे हाे ।

  भक्तपुरकै स्थानिय समेत रहेका गृहमन्त्री रामबहादुर थापाका स्वकीय सचिव बिरु तामाङ’सुदिप’ ले शैलेस थापालाइ प्रहरी महानिरीक्षकमा नियुक्त गर्ने सिफारिस भएकाे पुष्टि गरेका हुन् । गृहकै सिफारिसमा मन्त्रीपरिषद बैठकले थापालाइ प्रहरी महानिरीक्षकमा नियुक्त गरेकाे हाे । मन्त्रीपरिषद बैठक भने अझै जारी छ र अैापचारीक सूचना भने सार्वजनिक भैसकेकाे छैन ।

  २०४९ सालमा प्रहरी निरीक्षकबाट सेवा प्रवेश गरेका नववियुक्त प्रहरी महानिरीक्षक  शैलेस थापा क्षेत्री  ४ महिनाअघि एआईजीमा बढुवा भएका थिए । प्रहरी महानिरीक्षक बन्ने दाैडमा रहेका अर्का प्रतिस्पर्धी एआईजी हरिबहादुर पाललाइ पछि पार्दै थापाले नेपाल प्रहरीकाे सर्वाेच्च पद प्राप्त गरेका हुन् । थापा प्रहरी संगठनमा इमान्दार, कर्मठ र व्यवसायिक प्रहरी अधिकारीकाे रुपमा चिनिन्छन् । पर्सी बिहीबार उनले पदभार ग्रहण गरेपछि २०७९ वैशाखसम्म उनकाे कार्यकाल रहने छ ।

  उनी माता अलैची र पिता शम्भु थापाका कान्छा छाेरा हुन् । उनका पिता पनि नेपाल प्रहरीकाे निवृत्त डीआइजी हुन् । शैलेस थापा नेपाल प्रहरीकाे सर्वाेच्च पदमा पुगेसंगै उनकाे परिवारमा मात्र हाेइन, सिंगाे कटुन्जे र भक्तपुरबासीमा समेत खुशीयाली छाएकाे छ । उनकाे कार्यकाल प्रहरी संगठनकाे क्षमता, इमान्दारिता र ब्यवसायिकता अभिबृद्धिका लागि स्मरणीय रहने उनका साथीभाइ र शुभचिन्तकहरुले बिस्वास ब्यक्त गरेका छन् । भक्तपुर पाेस्ट पनि उनकाे सफल कार्यकालकाे शुभकामना ब्यक्त गर्दछ ।

  याे पनि 

  भक्तपुरका थापा यसैसाता प्रहरी महानिरीक्षक बन्ने

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मुआब्जा र क्षतिपूर्ति न्यायोचित तवरले उपलव्ध गराउन मन्त्री भुसालको निर्देशन

  उर्जा, जलश्रोत तथा सिंचाई मन्त्री पम्फा भुसालले विभिन्न आयोजना निर्माणका लागि आवस्यक पर्ने जग्गा अधिग्रहण...

  शिरमा देश र मनमा मधेश : प्रदेश प्रमुख अहिराजका १२ काम

  rajesh ahiraj

  प्रदेश २ का प्रदेश प्रमुख डा.राजेश अहिराजले शिरमा देश र मनमा मधेश राखेर काम गरिरहेको...

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेडको शेयर आजदेखि लिलाममा

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेड ले हकप्रद निष्काशन गर्दा बिक्रि नभएको सेयर आज साउन १३ गतेदेखि...

  Chinese Democracy Develops Living Standard

  The definition of democracy It is said that democracy is the system of governance for...

  महन्थको राजनीती धरापमा

    निर्वाचन आयोगले जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) को आधिकारिकता उपेन्द्र यादव पक्षलाई दिएको छ ।...