News Portal

 • गन बोकेर बस्ती पसे सांसद बस्नेत : आवश्यक हुनेलाई उपलब्ध गराइने

  भक्तपुर, २५ भदौ
  १२५८ पटक
  भक्तपुर, २५ भदौ

  देशभर फैलिएको डेंगु रोगका बिरामीहरु भक्तपुरमा पनि देखिएपछि भक्तपुर निर्वाचन क्षेत्र नम्बर-२ का निर्वाचित प्रनिनिधिसभा सांसद महेश बस्नेत आफै लामखुट्टे मार्ने गन बोकेर बस्तीमा पसेका छन् । ३ दिनदेखि उनी लामखुट्टे मार्ने गन बोकेर बस्ती पसेका हुन् ।

  भक्तपुरमा डेंगु सार्ने लामखुट्टे नियन्त्रण गर्ने उदेश्यले उनी गन बोकेर बस्ती पसेका उनका स्वकीय सचिव दिनेश थापाले बताए । थापाका अनुसार डेंगुबारे नियन्त्रण प्रयास भन्दा अफवाह बढी फ़ैलिएपछि सबैले यसको नियन्त्रणमा सहयोग गरुन भन्ने उदेश्यले सांसद बस्नेत स्वयम् गन बोकेर लामखुट्टे मार्दै हिड्न थालेका हुन् ।

  पूर्व उद्योग मन्त्रीसमेत रहेका सांसद बस्नेत बुधवार मध्यपुर थिमी-१ स्थित मनहरा खोला छेउको सुकुम्बासी बस्ती पुगेका थिए । सुकुम्बासी बस्ती पुगेर उनले स्थानीयको घर आगनमा लामखुट्टे मार्दै गरेको दृश्यले सबैलाई आकर्षित गरेको थियो । आफ्नो जनप्रतिनिधि आफ्नै घर आगनमा लामखुट्टे मार्न आएको देखेर स्थानीय दंग देखिएका थिए । केटाकेटीले उनलाई पछ्याएका थिए भने युवाहरु उनीसंगै सफाइमा जुटेका थिए ।

  मेसिन गन बाट आउने धुवाको मुस्लोले डेंगु सार्ने लामखुट्टे मात्र नभई अन्य किरा /भुसुना पनि मार्ने र यो रोग नियन्त्रणमा प्रभावकारी भएको सांसद बस्नेतले बताए । एउटाको सवा लाख रुपैया मूल्य पर्ने गन बस्नेतकै पहलमा ल्याइएको बताइएको छ । अर्को गन भने मध्यपुरकी उपमेयर अन्जना देवी मधिकर्मीले लिएर लामखुट्टे मार्दै हिडेकी थिइन् ।

  हनुमन्ते नदी सफाई अभियानको आयोजनमा भैरहेको सफाई अभियानको शृंखलाको रुपमा डेंगु नियन्त्रण अभियान चलाइएको हो । डिजेल, पेट्रोल र जिभ्यान नामक किटनाशक औषधि मिसाएर गनबाट छर्किएपछि त्यो धुवाको रुपमा फैलने र त्यसले लामखुट्टे मार्ने जानकारी प्राप्त भएको छ ।

  उक्त अभियानमा स्प्रे छर्कने मात्र नभई लामखुट्टेले फुल पार्ने र बस्ने ठाउँहरु समेत हटाइएको थियो । उक्त अवसरमा बस्नेतलाई हनुमन्ते सरसफाइ अभियानकी सह-संयाेजक मध्यपुर थिमीकी उपमेयर अञ्जना देवी मधिकर्मी,चलचित्रकर्मी तथा अभियन्ता मदन घिमिरे, उत्प्रेरक रुद्र पौडेल, नवराज काफ्ले लगायतले साथ दिएका थिए भने दर्जनौ युवाहरु सफाईमा जुटेका थिए ।

  नेकपाका केन्द्रिय सदस्य समेत रहेका सांसद महेश बस्नेतका स्वकीय सचिव दिनेश थापाका अनुसार डेंगु नियन्त्रणको यो अभियानले निरन्तरता पाउने छ । थापाले अन्य आवस्यक स्थानमा माग भएमा गन उपलब्ध गराइने जानकारी गराए । सरसफाइका उत्प्रेरक रुद्र पाेडेलको मोबाइल नम्बर ९८५१०४०९११ र संयाेजक नरेश रंजितको मोबाइल नम्बर ९८५११०६७४२ त्यसैगरी सदस्य सचिव नवराज काफ्लेको मोबाइल नम्बर ९८५१०१३७५८ मा सम्पर्क गरी गन प्राप्त गर्न सकिने थापाको भनाइ छ ।

  यो पनि पढ्नुस्

  भक्तपुरमा पनि देखियो डेंगु : यस्ता छन् बच्ने उपाय

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खड्काको नेतृत्वमा चाँगुनारायण २ मा वाइसिएलको २७ सदस्यीय समिति गठन

  सत्तारुढ दल नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन वाइसिएल नेपालले चाँगुनारायण नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा...

  एनसेलको शेयर खरिद बिक्री छानविन गर्न उच्चस्तरीय समिति

  दूरसञ्चार सेवा प्रदायक कम्पनी एनसेलको शेयर खरिद बिक्रीका सम्बन्धमा अध्ययन तथा छानविन गर्न सरकारले एक...

  समाजवाद उन्मुख भक्तपुर : किसानलाई नि:शुल्क कम्पोष्ट मल, आलुको बिउँमा आधा अनुदान

  bhaktapur municipality

  भक्तपुर नगरपालिकाले स्थानीय किसानलाई निशुल्क कम्पोष्ट मल वितरण गर्ने भएको छ । नगरपालिकाले नगर भित्रका...

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...