News Portal

 • भक्तपुरमा नेकपाको जीत सुनिश्चित : शाक्य

  भक्तपुर, १६ कात्तिक
  १९०१ पटक
  भक्तपुर, १६ कात्तिक

  शनिवार भक्तपुरमा सतारुढ़ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) ले निर्वाचन परिचालनको पहिलो बैठक सम्पन्न गरेको छ । मङ्सिर १४ गतेका लागि तय भएको उपनिर्वाचनमा केन्द्रित रहेर निर्वाचन परिचालन कमिटी भक्तपुरले पहिलो बैठक सम्पन्न गरेको हो ।

  भक्तपुर-१० कमलविनायकमा आयोजित उक्त बैठकलाई सम्बोधन गर्दै प्रदेश नम्बर ३ की पार्टी इन्चार्जसमेत रहेकी स्थायी समिति सदस्य अष्टलक्ष्मी शाक्यले भक्तपुरमा नेकपाले जनताको मन जितेको भन्दै जीत सुनिश्चित भएको जिकिर गरिन् । पार्टीका इमान्दार नेता हरिशरण लामिछानेले जितेको उक्त क्षेत्रमा नेता लामिछानेको निधन भए पनि उनको त्याग र निष्ठाको राजनीति जिवितै रहेकोले नेकपाको जीत सुनिस्चित रहेको उनको भनाइ थियो ।

  स्थायी समिति सदस्य शाक्यले पात्र भन्दा पार्टी ठूलो भएकोले उम्मेदवारको बिषयमा नअल्झिकन एकतावद्ध भएर प्रचारप्रसारमा लाग्न निर्देशन दिएकी थिइन् । उनले नेकपाका नेताकार्यकर्ता जनतासंग जोडिन सक्नुपर्नेमा जोड दिंदै जनताले पत्याएको व्यक्तिमात्र नेता बन्न सक्ने बताइन्। प्रदेश नम्बर ३ की पार्टी इन्चार्ज समेत रहेकी शाक्यले भक्तपुरको प्रदेश सभामा पार्टीले निर्वाचन जित्नेमा कुनै शंका नगरी उच्च मनोबलका साथ् चुनावी अभियानमा केन्द्रित हुनुपर्ने आवस्यकता औल्याएकी थिइन् ।

  उक्त अवसरमा प्रदेश नम्बर ३ का पार्टी सह-इन्चार्जलगायतका पदाधिकारीहरु, भक्तपुर जिल्ला कमिटिका इन्चार्ज दिलिप प्रजापति, सहइन्चार्ज सोम मिश्र, संघीय सांसद महेश बस्नेत, भक्तपुरबाट प्रदेश सभामा प्रतिनिधित्व गर्ने नेकपा सांसदहरु, भक्तपुरमा रहेका नेकपा प्रदेश नम्बर ३ का सदस्यहरु, नेकपाबाट जिल्लामा निर्वाचित जनप्रतिनिधिलगायत अतिथिको रुपमा उपस्थित रहेका थिए ।

  अतिथिको रुपमा उपस्थित भएर आफ्नो मन्तब्य दिएका अधिकांश वक्ताहरुले पार्टीको सरकारले गरेका राम्रा कामबारे प्रचार गर्न नसक्दा विरोधीहरुले जनतामा भ्रमको खेती गरिरहेको बताएका थिए । कार्यकर्तालाई प्रशिक्षण गरेको शैलीमा मन्तब्य दिंदै वक्ताहरुले जनतालाई सरकारले गरेका जनमुखी कामबारे जानकारी दिनुपर्ने आवश्यकता औल्याएका थिए ।

  उक्त निर्वाचन परिचालनको पहिलो बैठक नेकपा भक्तपुरका अध्यक्ष बचन देउजाको अध्यक्षतामा बसेको थियो भने बैठकको संचालन पार्टीका जिल्ला कमिटी सचिव डीपी ढकालले गरेका थिए । उक्त अवसरमा अध्यक्ष देउजाले ५ सय १ सदस्यीय निर्वाचन परिचालन कमिटी बारे जानकारी गराएका थिए । उनले उपनिर्वाचनमा परिचालन गरिने विभिन्न उपसमितिहरुको इन्चार्ज र सहइन्चार्ज लगायतको जिम्मेवारी बाडफाड सम्बन्धी निर्णय सुनाएका थिए । उपनिर्वाचनको सम्भावित उम्मेदवार समेत रहेका बैठक संचालक एवं पार्टीका जिल्ला सचिव डीपी ढकालले दिवंगत नेता लामिछानेको बिरासत बचाइराख्न र बिजयी शिखरमा टिकिराख्न निर्वाचन एउटा परीक्षाको रुपमा रहेको धारणा व्यक्त गरेका थिए ।

  प्रदेश क्षेत्र नम्बर १ अन्तर्गत चाँगुनारायण नगरपालिकाका सबै वडा र भक्तपुर नगरपालिकाको वडा नम्बर १० पर्दछ । बैठकमा सबै वडाका पार्टी प्रतिनिधि, जनवर्गीय संगठनका प्रतिनिधि लगायतको उत्साहजनक उपस्थिति रहेको उपनिर्वाचनमा स्वयंसेवक परिचालन कमिटीका संयोजकसमेत रहेका युवा नेता दिनेशकुमार थपलियाले जानकारी गराए ।

  याे पनि पढ्नुस् 

  भक्तपुरको उपनिर्वाचनका लागि ४ जनाको नाम सिफारिस : शनिवार केन्द्रले निर्णय गर्ने सम्भावना

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  लिटिल वर्ल्ड स्कूलका विद्यार्थीले बनाए य:मरी

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर १ दुधपाटीस्थित लिटिल वर्ल्ड स्कूलका विद्यार्थीहरुले य:मरी बनाएका छन् । नेवा:...

  मध्यपुरमा पत्रकारको सांस्कृतिक पदयात्रा

  मध्यपुर सञ्चार समाजको आयोजनामा मध्यपुर थिमिमा पत्रकारले सास्कृतिक पदयात्रा सम्पन्न गरेका छन् । य:मरी पुन्हीको...

  भक्तपुर अस्पतालका अध्यक्ष सुवाललाई पितृशोक

  भक्तपुर अस्पताल ब्यवस्थापन तथा संचालक समितिका अध्यक्ष मिलन सुवाललाई पितृशोक परेको छ । नेकपा एमाले...

  कृषि अर्थतन्त्रको विकासमा ज्यापू समुदायको भूमिका महत्त्वपूर्ण : प्रम देउवा

  प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मेहनती र इमान्दार समुदायका रूपमा परिचित ज्यापू समुदाय नेपाली समाज र संस्कृतिको...

  चिनियाँ अस्पतालमा वर्षमान पुनको उपचार सुरु

  नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव वर्षमान पुनको उपचार सुरु भएको छ । चीनको सेनजेनस्थित थर्ड पिपुल्स्...