News Portal

 • नेपालमा सहयोग गर्न शक्ति राष्ट्रबीच प्रतिस्पर्धा : चीनले बाइक दिंदा अमेरिकाले दियो हेलिकप्टर

  बाबुराम दाहाल / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, ३ पुस
  ८०६ पटक
  भक्तपुर, ३ पुस

  नेपालका सुरक्षा निकायलाई सहयोग गर्ने विषयमा शक्ति राष्ट्रहरुबीच प्रतिस्पर्धा नै चलेको छ । चीनले मंगलबार मात्र मोटरसाइकल हस्तान्तरण गरेको समाचार सार्वजनिक भैरहदा शक्ति राष्ट्र अमेरिकाले स्काई ट्रक (हेलिकप्टर)नै सहयोग गरेको छ ।

  चीनले महानगरीय प्रहरी कार्यालयलाई २३ वटा मोटरसाइकल हस्तान्तरण गरेको थियो । गजबको कुरा त के भने ती सबै मोटरसाइकल भारतीय कम्पनीका थिए । चीनको नेपालस्थित दुतावासले उक्त सहयोग गरेको थियो । चीनले मोटरसाइकल सहयोग गरे लगत्तै अमेरिकाले नेपाली सेनालाई स्काई ट्रक (हेलिकप्टर) सहयोग गरेको छ । यद्यपी यो सहयोग पहिले नै घोषित भएको अमेरीकी दुतावासको भनाइ छ ।

  अमेरिकाले नेपाली सेनालाई दुई थान नयाँ एम२८ स्काई ट्रक हस्तान्तरण गरेको तस्विर काठमाडौं स्थित अमेरिकि दुतावासको आधिकारिक फेसबुक पेजमा पोष्ट गरिएको छ । पोस्टमा नेपाली सेनालाई दुई थान नयाँ एम२८ स्काईट्रक सफलतापूर्वक हस्तान्तरण गरेको घोषणा गर्न पाउँदा आफूहरु अत्यन्तै हर्षित भएको भनिएको छ ।

  यो नेपालकै इतिहासमा सुरक्षा क्षेत्रको सबैभन्दा ठूलो (झन्डै १ करोड ५० लाख डलर) अनुदानमध्येको पहिलो भाग हो भएको र छोटो समयमा उड्न र अवतरण गर्नसक्ने क्षमता सहितको विमान स्काईट्रक नेपालको भूगोलका निम्ति सबैभन्दा उपयुक्त हवाईजहाजमध्ये एक भएको अमेरिकी दुतावासको भनाइ छ । यसले नेपाली सेनाका लागि विमानलाई प्रिपोजिसनमा राख्‍ने महत्त्वपूर्ण क्षमतालाई सहज बनाउँदै नेपालको मानवीय सहायता तथा विपद् प्रतिकार्य सञ्‍चालन क्षमतामा व्यापक रूपान्तरण ल्याउने र नेपालको दीर्घकालीन दिगोपन, सुरक्षा र उत्थानशीलतालाई सशक्त बनाउनका लागि दुई देशबिचको सहकार्य र निकट साझेदारी अझै बलियो बनाउने अमेरिकाले विश्वास लिएको बताइएको छ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स क्लवले १ लाख डलर सहयोग...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...

  २९ उद्योगी व्यवसायीलाई ‘कर्पोरेट बिजनेश अवार्ड’

  काठमाडौं, २१ फागुन २०८० । कर्पोरेट मिडिया ग्रुपले विभिन्न उद्योगी तथा व्यवसायीहरूलाई अवार्ड तथा सम्मान...

  यस्तो बन्यो भक्तपुरको गौरवको योजना : २५ गते उद्घाटन

  bhajya pukhu bhaktapur

  १२ औं शताब्दीमा बनेको भक्तपुरको भाज्या पोखरीको पुनर्निर्माण सम्पन्न गरिएको छ । लोप हुने अवस्थामा...