News Portal

 • भक्तपुरको विशेष गीत लोकार्पण कार्यक्रम सम्पन्न

  इभक्तपुर संवाददाताभक्तपुर, १९ पुस
  २०८५ पटक
  भक्तपुर, १९ पुस

  भक्तपुरको विशेष गीत  ‘नेपाली शिरको कालो टोपी भक्तपुर’ बोलको गीत तथा गायक कपिल कस्पालको एकल एल्बम महसुसको लोकार्पण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । भक्तपुर जिल्लाको चारवटै नगरपालिकाका धार्मिक सम्पदा र संस्कृति तथा पर्यटन प्रवर्द्धनका लागि सहयोगी हुने अपेक्षा गरिएको उक्त भक्तपुर विशेष गीत सहित कस्पालको एकल एल्बम महसुस शनिबार संयुक्त रुपमा लोकार्पण भएको हो ।

  कृष्णमुरारी गौतम ‘चट्याङ  मास्टर’को रचना रहेको भक्तपुर विशेष गीतको गायक कपिल कस्पाल नै रहेका छन् । यसमा संगीत भने बीबी अनुरागीले भरेका छन् । भक्तपुरको विशेष गीत र एल्बम लोकार्पण कार्यक्रममा वरिष्ठ गायक प्रेमध्वज प्रधानको प्रमुख आतिथ्यता रहेको थियो । रागरागिनी इन्टरटेन्टमेन्ट प्रा. लि भक्तपुरले आयोजना गरेको सो कार्यक्रममा संस्कृतिविद् तेजेश्वर बाबु ग्वंग, वरिष्ठ संगितकार दिपक जंगम, चागुनारायण नगरपालिका प्रमुख सोम मिश्र लगायत अन्य व्यक्तित्वहरुको समेत आतिथ्यता रहेको थियो ।

  भक्तपुरलाई राष्ट्रिय र अन्तराष्ट्रिय स्तरमा प्रवर्द्धन गर्न बनेको यस  गीतको भिडियोमा भक्तपुरबाट राष्ट्रियस्तरमा योगदान दिन सफल व्यक्तित्वहरु, विभिन्न जनप्रतिनिधि, कलाकार, साहित्यकार, संस्कृतिविद् तथा राजनीतिक व्यक्तित्वहरुले अभिनय गरेका छन् ।

  यो गीतले भक्तपुरको पर्यटन प्रवर्द्धनमा मात्र नभई ‘ भिजिट नेपाल २०२० को लागि पनि उपयोगी गीतका रुपमा योगदान गर्नसक्ने अपेक्षा गरिएको छ । पर्यटकले सजिलै बुझ्न सकुन भनेर अंग्रजी भाषामा पनि गीतको भिडियोमा अनुवाद गरिएको बताइएको छ ।

  लोकार्पण कार्यक्रममा भक्तपुरको ऎतिहासिक गीतमा योगदान पुर्याउने व्यक्तित्वहरु लगायत संघसंस्थालाई कदर पत्र दिई सम्मान समेत गरिएको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  महिलाहरु रक्तदानमा पछि, जीवनदानको रुपमा रहेको रक्तदानप्रति प्रेरित गर्नुपर्नेमा जोड

  रक्तदानलाई ‘जीवन दान’ को रुपमा श्रद्धाले ग्रहण गरिने भएपनि यसप्रति महिला वर्गलाई आकर्षित गर्न नसकिएको...

  भक्तपुरका ४ पत्रकारलाई पत्रकार महासंघको पुरस्कार र सम्मान

  sanjeep ghimire shubhachintak fnj

  नेपाल पत्रकार महासंघ जिल्ला शाखा भक्तपुरले जिल्लाका ४ पत्रकारलाई पुरस्कृत गरेको छ । शाखाले आफ्नो...

  राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियानमा पूर्व प्रधानमन्त्री ओलीको ऐक्यवद्धता

  भक्तपुरबाट शुरु गरिएको ‘राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियान’ मा पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ऐक्यवद्धता...

  ४ चिनियाँ नागरिक भक्तपुरमा पक्राउ

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. १० भातेढिकुर स्थित अरनिको हाइवे बाट ४ चिनियाँ नागरिक पक्राउ...

   नेपालमा सुनको नयाँ किर्तिमान

  नेपाली बजारमा सुनको मूल्यले नयाँ किर्तिमान बनाएको छ । विहिबार सुन तोलामा १८ सयले बढेर...