News Portal

 • भक्तपुर सम्बन्धी बहुप्रतिक्षित ‘विशेष गीत’ हेर्नुहोस्

  भक्तपुर, २१ पुस
  ३३७३ पटक
  भक्तपुर, २१ पुस

  बहुप्रतिक्षित भक्तपुर सम्बन्धी विशेष गीत सार्वजनिक भएको छ । ‘नेपाली शिरको कालो टोपी भक्तपुर’ बोलको यो विशेष गीत शनिबार सार्वजनिक भएको हो ।

  रागरागिनी इन्टरटेन्मेन्टको आयोजनामा शनिबार वरिष्ठ गायक प्रेमध्वज प्रधान लगायतले गीतको अडियो भिडियो सार्वजनिक गरेका थिए । नेपाल भ्रमण वर्षको लागि भक्तपुरको कला,भाषा, सस्कृती र सम्पदा लगायतको प्रचारप्रसारमा सहयोगी सिद्ध हुने दावी गरिएको यो गीत युट्युबमार्फत हेर्न सकिन्छ ।

  भक्तपुरलाई राष्ट्रिय र अन्तराष्ट्रिय स्तरमा प्रवर्द्धन गर्न बनेको भनिएको यस गीतको भिडियोमा भक्तपुरबाट राष्ट्रियस्तरमा योगदान दिन सफल व्यक्तित्वहरु, विभिन्न जनप्रतिनिधि, कलाकार, साहित्यकार, संस्कृतिविद् तथा राजनीतिक व्यक्तित्वहरुले अभिनय गरेका छन् । भक्तपुरका कतिपय आइकनहरुलाई चाहँदा चाहदै पनि अभिनयमा समेट्न नसकिएको निर्माण पक्षको दुखेसो छ ।

  के छैन र भक्तपुरमा तिमीले खोजेको, त्यही भएर भक्तपुर संसारले रोजेको भन्दै शब्द शब्दमा भक्तपुरको बिशेषता झल्काउन गीतकार कृष्णमुरारी गौतम ‘चट्याङ मास्टर’ले भरपुर प्रयास गरेका छन् । बीबी अनुरागीले संगीत भरेको गीत गायक कपिल कसपालको जीवन्त स्वरले सुसज्जित रहेको छ ।

  यस गीतको भिडियो निर्देशन भने गम्भीर बिष्टले गरेका छन् । उनलाई कोरियोग्राफीमा सुबोल थापा र सिनेमाटोग्राफीमा नवराज उप्रेतीले साथ् दिएका छन् । ५ दर्जन भन्दा बढी नृत्य कलाकारहरुलाई एकसाथ नचाइएको गीतामा भक्तपुरका सम्पुर्ण भेषभुषा ,परम्परा ,रितिरिवाज लाई एउटै फ्रेम भित्र अटाउने प्रयास गरिएको छ । भक्तपुर सम्बन्धी विशेष गीतलाई बिश्वभरीका पर्यटन बजारमा पठाउन सकियोस र पर्यटकलाई सजिलै भक्तपुरप्रती आकर्षित गर्न सकियोस भन्ने उदेश्यले गीतको भिडियोमा शब्दलाई अंग्रेज़ीमा स्क्रोल्लिंग गरेर देखाइने व्यवस्था मिलाइएको गायक कपिल कसपालको भनाइ छ ।  गीतलाई सक्दो शेयर गरी धेरै मानिसहरु समक्ष पुर्याउन पनि गीत सम्बद्ध पक्षले अनुरोध गरेको छ ।

  हेर्नुस् गीत

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देश वृद्धाश्रम बन्ने खतरा रहेको उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठको खुलासा

  काठमाडौँ । उपप्रधान तथा गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले युवाहरू बिदेसीने र उतै पलायन हुने क्रम बढेकोले...

  भक्तपुरको समाजलाई बुद्धिजीवीकरण गर्न र अनुशासित बनाउन स्काउट महत्त्वपूर्ण

  भक्तपुर । भक्तपुुरका नवनियुक्त स्काउटहरुलाई पदाधिकारीहरुलाई बधाई तथा शुभकामना कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । नेपाल...

  अस्पतालमा रुद्री !

  भौतिकवादको थलो अस्पतालमा भगवान शिवको आरधना गर्दै रुद्री पूजा गरिएको छ । वागमती प्रदेश सरकारको...

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...