News Portal

 • सखी प्रतिष्ठानको अध्यक्षमा मन्जिला अनिल

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता काठमाडाैं २३ फागुन २०७७
  ८५२ पटक
  काठमाडाैं २३ फागुन २०७७

  आइतबार होटल तपसमा सखी प्रतिष्ठान, काठमाडौंले अन्तर्राष्ट्रिय नारी दिवस २०७७ (International Women,s day- 2021) को अवसरमा “राष्ट्रियता प्रबर्द्धनमा नारी भूमिका “बिषयक विचार गोष्ठीको आयोजना गर्यो ।

  सखी प्रतिष्ठानकी अध्यक्ष मन्जिला अनिलको अध्यक्षतामा सम्पन्न सो कार्यक्रमको प्रमुख अतिथि नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठानकी प्राज्ञ माया ठकुरी रहेकी थिइन् । सो कार्यक्रमका विशिष्ट अतिथिहरु राष्ट्रिय सूचना आयोगकी आयुक्त माननीय कमला ओली, मातृभूमिका लागि नेपालीका संयोजक देवप्रकाश त्रिपाठी, वरिष्ठ साहित्यकार राधेश्याम लेकाली र वरिष्ठ गीतकार प्राज्ञ उन्नती बोहरा शीलाले आआफ्नो मन्तव्य राखेका थिए ।

  यसैगरी अतिथिहरु व्यवसायी, समाजसेवी एवं गीतकार अस्मिता सुमार्गी, संचारिका समूहकी सह संयोजक कमला पन्थी, अतुल स्मृति गुरुकुलकी अध्यक्ष बन्दना गौतम र व्यवसायी अन्जु सुवेदीले पनि आआफ्नो मन्तव्य राखे । सखी प्रतिष्ठानको आजै उदघाटन पनि गरिएको थियो । सो प्रतिष्ठानको तदर्थ समितिको अध्यक्षमा मन्जिला अनिल, उपाध्यक्षमा एल्सा झा, महासचिवमा कमला रिसाल, सचिवमा रुपा पौडेल र कोषाध्यक्षमा मेनका लामा रहेका छन् भने सदस्यहरुमा क्रमशः शान्ति रिसाल, नीशा रिमाल, ईश्वरी लामा याचकी र राधा भण्डारी रहेका  छन् ।

  कार्यक्रममा प्रमुख अतिथिलगायतले सखी प्रतिष्ठानको स्थापना भएकोमा बधाई ज्ञापन गर्दै अन्तर्राष्ट्रिय नारी दिवस र नारी शक्तिबारे चर्चा गरेका थिए । प्रतिष्ठानकी महासचिव कमला रिसालले स्वागत मन्तव्य तथा  उपाध्यक्ष एल्सा झाले धन्यवाद ज्ञापन गरेकाे कार्यक्रममा कोषाध्यक्ष मेनका लामाले नृत्य प्रस्तुत गरेकी थिइन् ।

  कार्यक्रम संचालक सचिव रुपा पौडेल थिइन्  । कार्यक्रममा कविहरु रन्जना निरौला, शान्ति रिसाल र मनिला वन्तले आआफनो कविता वाचन गरेका थिए । कार्यक्रममा मातृभूमिका लागि नेपालीका सहसंयोजक – नारायण कोइराला, अनेसास नेपालका कोषाध्यक्ष किशोर श्रेष्ठ, सदस्यहरु मधु पाठक, सुमन घिमिरे, द्वारिका कुइकेल, साहित्यकारहरु उपमा आचार्य, पुष्पा खनाल, शान्ता बस्नेत, सुवासप्रसाद पाण्डे, सिर्जना भेटवाललगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अक्सफोर्डका विद्यार्थीलाई आत्मविश्वास, सहकार्य र निर्देशनको पालना सम्बन्धी अभिमुखीकरण

  भक्तपुर १ सल्लाघारीस्थित अक्सफोर्ड प्राक्टिकल स्कुलले विद्यार्थी मार्ग निर्देशन, प्रतिभा पहिचान तथा पुरस्कार वितरण कार्यक्रम...

  लौहकिन्थलीस्थित मझेरी क्याफेमा छापामार्दा १६ जना समातिए

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमी १ लौहकिन्थलीस्थित मझेरी क्याफेमा छापामारी प्रहरीले १६ जनालाई समातेको छ । उक्त...

  विश्व डाउन सिन्ड्रोम दिवसमा समावेशी शिक्षा र जिविकोपार्जन सम्बन्धी गोष्ठी सम्पन्न

  हरेक वर्ष बिश्व डाउन सिन्ड्रोम दिवसको अवसरमा विभिन्न कार्यक्रमहरू आयोजना गर्दै आइरहेको डाउन सिन्ड्रोम समाज...

  नेराकस (निजामती) को बागमती प्रदेशमा ढुंगानाको अध्यक्षतामा २१ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिति

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को बागमती प्रदेश अध्यक्षमा श्रवण ढुंगाना निर्वाचित भएका छन् ।...

  पारिवारिक दुश्मनीले लियो ११ जनाको ज्यान

  पाकिस्तानमा एक प्रमुख स्थानीय राजनीतिज्ञसहित एघार व्यक्तिको हत्या भएको छ । बन्दुकधारीहरुले मङ्गलबार सो नरसंहार...