News Portal

 • नेता डिपी ढकालको पहलपछि काठको पोल प्रतिस्थापन : ६ सय घरपरिवार लाभान्वित

  बाबुराम दाहाल / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, ३ बैशाख २०७७
  १६०२ पटक
  भक्तपुर, ३ बैशाख २०७७

  वर्षौदेखि बिजुली भएर पनि बत्ति बाल्न नपाएका नगरकोटबासी करिब ६ सय घरपरिवारको समस्या समाधान हुने भएको छ । लो भोल्टेजका कारण बत्ती बाल्न नपाएका स्थानीयको समस्या समाधान हुन लागेको हो ।

  विद्युत आपूर्ती सम्बन्धी प्राविधिक समस्या तत्काल समाधान गर्ने बचन दिएका तत्कालिन नेकपाका उम्मेदवार एवं नेकपा (माओवादी केन्द्र ) भक्तपुरका संयोजक डिपी ढकालको पहलपछि उक्त समस्या समाधान हुने भएको स्थानीयले बताए ।

  विद्युत आपूर्ती सम्बन्धी प्राविधिक समस्या समाधानका लागि काठे पोल प्रतिस्थापन गर्दै स्तरीय पोल गाड्ने काम शुरु भएपछि स्थानीय दङ्ग देखिएका छन् । विद्युतको समस्या वर्षौदेखि समाधान नहुँदा अध्यारोमा बस्न विवस उनीहरुले उक्त समस्याबाट छुट्कारा पाउने भएपछि शुक्रवार नेता ढकाललाई बोलाएरै आभार प्रकट गरे ।

  चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नम्बर ६ का स्थानीय नेता दीपक तामाङ्गका अनुसार उक्त क्षेत्रका करिब ६ सय घरमा विद्युत प्राधिकरणले वितरण गरेको बिजुलीमा लोड नहुँदा टर्जलाइट जस्तो बत्ती मात्र बल्ने र कम्प्युटर, टिभी,हिटर, मोटर लगायत उपकरण संचालनमा समस्या रहेको छ । वर्षौदेखि उक्त समस्या समाधान नहुँदा स्थानीय आजित बनेका छन् ।

  गत मंसिरमा नेता ढकालले विद्युत प्राधिकरणका भक्तपुर वितरण केन्द्र प्रमुख रहेका राजकुमार रमणलाई तेलकोट देखि नगरकोटसम्म स्थलगत अवलोकन गराई स्तरीय विद्युतीकरणका लागि आग्रह गरेका थिए । पूर्ण क्षमताको ट्रान्सफर्मर स्थापना गर्न र काठको पोल बिस्थापित गर्दै उच्च प्रवाह क्षमताको विधुतीय तार समेत जडान गर्नुपर्नेमा जोड दिंदै नेता ढकालले वितरण केन्द्रका प्रमुख रमणलाई फास्ट ट्याकमा काम गर्न अनुरोध गरेका थिए । आफू र आफ्नो पार्टीले माथिल्लो तहसम्म समन्वय गर्ने भन्दै उनले काम शुरु गर्न अनुरोध गरेपछि वितरण केन्द्रका प्रमुख रमणले तत्काल समस्या समाधान गर्ने प्रतिवद्धता प्रकट गरेका थिए ।

  प्रमुख रमणले स्थानीय आवश्यकता अनुरुप पोल प्रतिस्थापन र तार विस्तारको प्रतिवद्धता प्रकट गरेपछि नेकपा (माओबादी केन्द्र) का स्थानीय नेता राजु लामिछाने र दिपक तामाङ्ग लगायतले निरन्तर फलो अप गरेका हुन् । फलस्वरूप, ४ महिनामा पोल ठड्याउने काम शुरु भएको हो । पोल ठड्याउने कामपछि तार विस्तारका काम समेत शिघ्र थाल्ने प्रमुख रमणले प्रष्ट पारे । योजना बनाउन र ठेक्का लगाउन समय लागेकाले काम केहि महिना ढिला भएको भन्दै उनले अब काम नरोकिने बताए । ”यसै आर्थिक वर्षभित्रको योजना हो, समस्या समाधान हुन्छ चिन्ता मान्नु पर्दैन ।” प्रमुख रमणले भने ।

  पोल हाल्ने काम शुरु भएकोमा नेता ढकालले समेत सन्तोष व्यक्त गरे । गत उपनिर्वाचनमा आफू उम्मेदवार रहँदा चाँगुनारायण क्षेत्रका मतदातालाई विद्युत आपूर्तीको समस्या समाधान गर्ने बचन दिएको स्मरण गर्दै उनले त्यसको लागि निरन्तर लाग्ने स्थानीय कमिटी र सहयोग गर्ने सरकारी निकायप्रति आभार पनि प्रकट गरेका छन् ।

  शुक्रवार उक्त कार्यको स्थलगत अवलोकनका लागि नेता ढकालले पार्टीका जिल्ला इन्चार्ज दिलिप प्रजापति भिष्म,पार्टीको बागमती प्रदेश सुशासन समितिका संयोजक देवेन्द्र श्रेष्ठ दिवाकर, जिल्ला नेता युवराज आचार्यलाई पनि तेलकोट पुर्याएका थिए । उक्त अवसरमा इन्चार्ज प्रजापतिले जनताको सेवा गर्न सत्ता नचाहिने कुरा यसबाट प्रमाणित हुने भन्दै पार्टीका स्थानीय नेताहरुले यसबाट सिक्नुपर्ने प्रतिक्रिया दिए ।

  यो पनि पढ्नुहोस् 

  वर्षौदेखि अध्यारोमा बस्न बाध्य नगरकाेटबासीका समस्या समाधान हुँदै

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...