News Portal

 • पाकिस्तान दिवसमा दूतावासमा राष्ट्रिय झण्डा, नेपालसंग सम्बन्ध थप मजबुद बनाइने

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, १० चैैत २०८०
  १३९ पटक
  भक्तपुर, १० चैैत २०८०

  मित्र राष्ट्र पाकिस्तानको ८४ औँ राष्ट्रिय दिवसको अवसरमा काठमाडौंस्थित पाकिस्तानी राजदूतावासमा त्यहाँको राष्ट्रिय झण्डा फहराउने कार्यक्रमको आयोजना गरिएको छ । शनिवार आयोजित उक्त कार्यक्रममा राजदूत अबरार एच हाश्मीले पाकिस्तानको राष्ट्रिय झण्डा फहराएका छन् ।

  सो अवसरमा राष्ट्रपति, प्रधानमन्त्री र परराष्ट्रमन्त्रीले दिएको सन्देश पढेर सुनाइएको छ ।

  आफ्नो सन्देशमा पाकिस्तानका राष्ट्रपति आसिफ अली जर्दारीले काइद-ए-आजम मुहम्मद अली जिन्नाको दूरदर्शी नेतृत्व र मुस्लिमहरूको लागि स्वतन्त्र राज्य प्राप्त गर्नका लागि पुर्खाहरूको बलिदानको स्मरण गरेका छन् । उनले विगतका उपलब्धिहरू प्रतिबिम्बित गर्नुका साथै काश्मिरी र प्यालेस्टिनी बन्धुहरु माथिको अधीनता र क्रूरता अन्त्यको लागि प्रार्थना पनि गरेका छन् ।

  पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री मोहम्मद शहबाज शरीफले ‘पाकिस्तान दिवस’ को अवसरमा स्वदेश तथा विदेशमा रहेका पाकिस्तानीहरूलाई बधाई दिएका छन्। उहाँले आफ्ना सन्देशहरूमा मुद्रास्फीति र आतंकवाद लगायतका चुनौतिहरूलाई पार गर्दै पाकिस्तानलाई शान्ति, प्रगति र स्थायित्वको उचाइ दिलाउने राष्ट्रको संकल्प व्यक्त गरे ।

  विदेश मन्त्री मोहम्मद इशाक दारले प्रवासी पाकिस्तानीहरूलाई बधाई दिंदै र देशवासीहरूलाई आफ्नो छनौट क्षेत्र, पेशा र उद्यममा उत्कृष्टता जारी राख्न आग्रह गरे । नागरिकको सफलता, उपलब्धि र उत्कृष्टतामा नै देशको विकास र प्रगति निहित रहेको उनको भनाइ छ ।

  समारोहमा आफ्नो मन्तव्य राख्दै राजदूत अबरार एच हाश्मीले सन् १९४० मा मुस्लिमहरूको दृढ संकल्पको स्मरण गर्दै पाकिस्तानलाई समृद्ध बनाउन संघर्षको निरन्तरताको कामना गरे। उनले अतिथिहरूलाई अभिवादन गर्दै नेपाल-पाकिस्तान सम्बन्धका मुख्य पक्षहरू र यो सम्बन्धलाई अझ मजबुत बनाउन गरिएका बिबिध प्रयासहरूबारे प्रकाश पारेका छन् । नेपालसंग सम्बन्ध थप बजबुद बनाइने उनले बताए ।

  समारोहमा नेपालस्थित पाकिस्तानी समुदाय, पाकिस्तानका मित्र तथा दूतावासका अधिकारी र उनीहरुका परिवारको उपस्थिति रहेको दूतावासले जनाएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  इनार, ढुंगेधारा र पोखरीहरुको श्रोत संरक्षणमा सरकारले ध्यान दिनुपर्ने

  लालितपुर,  ६ बैशाख २०८१ । काठमाडौं उपत्यका खानेपानी व्यवस्थापन बोर्डको १९ औं वार्षिकोत्सवमा भक्तपुर नगरपालिकाका...

  रामनवमीमा दिव्येश्वरीको वार्षिक पुजा

  भक्तपुर, ५ बैशाख २०८१ । रामनवमीको अवसरमा मध्यपुर थिमि नगरपालिका–१, लोहकिल्थलीस्थित दिव्येश्वरी मन्दिरमा वार्षिक पुजा...

  नव प्रवेशी ८२ शाखा अधिकृतको पदस्थापन, २९ लाई पालिकामा प्रमुख प्रशासकीयको जिम्मेवारी

  निजामती सेवामा नव प्रवेशी शाखा अधिकृतको पदस्थापन गरिएको छ । ब्याट ३७ का ८२ शाखा...

  मध्यपुर थिमिको सिन्दुर जात्रा र जिब्रो छेड्ने जात्रा सम्पन्न, सुजनले दोश्रो पटक छेडे जिब्रो

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमि नगरमा सिन्दुर जात्रा सम्पन्न भएको छ । बिस्का जात्राकै अवसरमा मध्यपुरमा बैशाख...

  महोत्सव समापनमा भक्तपुरका पत्रकार ढकाललाई सम्मान

  भक्तपुर । जिल्लामा लामो समयदेखि पत्रकारितामा क्रियाशील रहेका पत्रकार हेमराज ढकाल सम्मानित भएका छन् ।...